Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen a 4,2-es, súlyozotta...

Egyetemen a 4,2-es, súlyozottan 4,3-as átlag mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 21:04
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Ja, persze.

Sokan a középiskolából is kibuknak, de egyetemen kevés a 4,2 :D Gondolom a p.csöd is 25 centi

2020. jún. 5. 06:12
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem értetted az iróniát a kommentemben, kérdező, persze, hogy jó a 4,2, már nem a nagyatyáink korában élünk, ahol nyolc tanuló volt kitünő és nem mint ma, hogy 4,2 egy gimiben már az osztályelső, de igazából a kérdést sem értem, miért tetted fel; dicsekedni, hogy a gazdaságin elértél 4,2-őt? Mert felteszel egy kérdést, amire csak egy választ fogadsz el és, ha valakit mást ír, azt sértegeted. Nekem amúgy nincs péniszem, nő vagyok.


A 4,0 feletti átlag a jó, szóval benne is van a nevében, hogy jó a tanulnányi átlagod.


Szóval, alapjáraton jó a tanulmányi átlagod, hogy ösztöndíjat kapj, már leírták, hogy mit kell számolnod és, hogy másokéhoz jó e, azt is leírták, hogy, ahol reál tárgyakat tanítanak, ott 4,2-vel ász vagy a többiek között, ahol humán tárgyakat tanítanak ott meg átlagos vagy.

2020. jún. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Szerintem nagyon király eredmény szaktól és egyetemtől függetlenül

2020. jún. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
41%

Gazdasági komolytalan, levelezőn is el lehet végezni. Bocsi.

De most komolyan. Tedd szívedre a kezed! Diplomád ugyanannyit ér, mint azoknál, akik hetente 1-2 alkalommal járnak be pár órára (nem ritkán kamuból, munkáltató kötelezi őket, ők meg linkelnek). Levelezőn elvégezhető szakokat soha nem tudtam komolyan venni. Mert az azt jelenti, hogy semmilyen kognitív ill. problémamegoldó képesség nem kell, nem tanít meg gondolkozni (főleg összetetten), semmit nem kell magyarázni, csak leülsz és beseggeled. Munka mellett is el lehet végezni.

2020. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
60%
Gazdasági?😂 Erre nagy a pofa?🤣Tudtam, hogy valami gazdasági esetleg jogi az irány. Azoknak ilyen indokolatlanul nagy a pofájuk. Ha tudnátok hány orvos, gyógyszerész, mérnök végzi el teljes munkaidőben levelezőn a szakjaitokat, kicsit visszább vennétek az arcból.😘Ráadásul az ELTE-n és Corvinuson.
2020. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
59%
Mihez képest jó, mi a kérdés célja? Ha neked megfelel, akkor jó, ha nem, akkor nem. Ösztöndíjat már a legtöbb gazdasági szakon adnak 4,3-ra, ha államis vagy nem kell félned, hogy átsorolnak, vagy mik a szempontok, hogy jó-e? Nálunk szerintem 4,3 jónak számít, de nem kiemelkedő. Nem olyan extra sok embernek van 4,3 stá, van aki közülök komolyan veszi, van aki esetleg összecsalta, nem tudom. Ugyanakkor bármelyik komolyabb ösztöndíjhoz édeskevés az átlagod, nem tudom mellette van-e nyelvvizsgád, szakmai tevékenységed.. A hozzáállásodat nem értem, mindenkire, aki nem ért veled egyet rátámadsz, rettentően nagyképűnek tűnsz ezzel, te most itt csak buksisimit vársz? :D Az ösztöndíjakon, esetleg a diploma minősítésen túl nem fog számítani, hogy milyen az átlagod, ha a jegyek mögött nincs tudás, vagy legalább tudásvágy, valami extra, amivel kitűnsz, amivel több vagy mint a többiek. Azzal se értek egyet, aki itt büfészakozik, meg olyanokkal dobálózik, hogy ő igazából 3 munka mellett csukott szemmel is el tudná végezni, mert egy: nincs tisztában vele szerintem, hogy mennyire el lehet mélyedni a gazdasági szakon is, nem csak letudni a kötelezőt, kettő: pont ugyanannyira nem szimpatikus az ilyen, mint a te hozzáállásod, de azért kicsit kiprovokáltad. :D Az se mindegy egyébként, hogy melyik szak, melyik egyetem, melyik tanár, ha már itt tartunk, de nem ez fog számítani. Ha szereted, akkor egy plusz, hogy jól megy, motivációt adhat, hogy valami értelmeset kezdj a tanultakkal. Közgazdászokra van kereslet, de azért elég sokan végeznek egy évben.. Nekem van olyan mérnök hallgató ismerősöm, aki viszonylag jó eredményt ér el, pedig elég gyenge képességű (csak mindig a kiskaput keresi) és villog is azzal, hogy hát ő a MÉRNÖKI!! szakon ért el ennyit, van olyan szaktársam, aki sokkkal tehetségesebb, mégse jön neki össze a jó átlag. Nem ez határoz meg. Üdv, egy gazdaságis, akinek jóval magasabb átlaga van, de nem villog vele. :D
2020. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
28%

". Nekem van olyan mérnök hallgató ismerősöm, aki viszonylag jó eredményt ér el, pedig elég gyenge képességű"


Nyugtatgassad csak magad ezzel a nyomorult dumával. Soha a büdös életben nem fogsz annyit érni sem társadalmi, sem presztízs, főleg tekintély szinten, mint a "gyengébb" képességű mérnök. Hiába "gyengébb" képességű, ő többre vitte. Rokonoknál vagy az átlagembereknél ki számít menőbbnek? A mérnök. Ennyi.

Ez a te szegénységi bizonyítványod, hogy egy "állítólagosan gyengébb" képességű többre vitte. Ez van, kislányom.

2020. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

#37

A többre vitte alatt azt értjük, hogy jelenleg mérnöknek tanul? Igen eltérő definíciónk van arra, hogy mit jelent az, ha valaki viszi valamire az életben. :) Bár egyébként a támadást se értem, kiemeltem EGY embert (akit én nyilván ismerek, te pedig nem), a legkevésbé se mindenkire utaltam ezzel, csak arra akartam rávilágítani, hogy minden szakon különböző emberek vannak és nem, nem leszel jobb attól, hogy adott szakon tanulsz. Biztos te nem ismersz egy olyan embert se, aki valamilyen általad istenített képzésen tanul, esetleg még a tiédnél is "nagyobb presztizsűn", mégis emlékszel a középiskolából, ahol évekig osztálytársad volt, hogy nem ment neki a matek se, fizika se, nyelv se, és ezt most nem rosszból vagy bántásból mondom, de egyszerűen gyengébb képességű volt, mint mások, mellette se szorgalom, se tisztelet, se elhivatottság. Sőt, gondolom akkor egy közgazdász/jogász/tanár, aki szívét-lelkét beleteszi abba, amivel foglalkozik és sikeres is benne mindig kevesebbet fog érni, mint valaki aki anno elérte a -pl. gazdasági szakokhoz képest- nem túl magas bekerülési ponthatárt, aztán mindent leszarva átvergődte magát az egyetemen? :D Mert ezt mondtad a "soha a büdös életben.." kezdetű igen kedves mondatoddal. A rokonoknál részhez annyit, hogy mindkét szülőm, keresztszülőm mérnök magas beosztásban, a testvérem szintén mérnöknek tanul, de van a családban gazdaságis, informatikus is, és felénk nem számít "menőnek" csupán egy szak, a szüleim büszkék rám (mérnökként), hogy szeretem amit tanulok és haladok benne előre. Barátaim között is van mérnök, bölcsész, közgazdász, orvostan hallgató is és nem nézzük le egymást, szerintem az általad képviselt mérnökök 99% nem ilyen, ahogy a gazdaságisok 99% se nézi le a mérnököket vagy bárkit és dobálózik a magasabb átlagával. Kétlem, hogy itt az én szegénységi bizonyítványomról kellene beszélni, de ennél jobban nem is kívánok beleállni egy vitába, további szép napot! Ja és szerintem a mérnöki is tök jó lehet, érdekel is, én is emelt szinten tanultam a matematikát mint azok az ismerőseim, akik ilyen irányba mentek, csak engem a gazdasági vonal jobban érdekelt, talán majd egyszer.. Jó közgazdászra, mérnökre, orvosra, tanárra, jogászra, stb egyaránt szükség van, az együttműködéssel pedig csodákat lehet elérni. :)

2020. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
40%

Engem nyugodtan le lehet pontozni, leszarom. Ha valakinek fáj az igazság amit leírok, akkor legyen annyi boldogsága, hogy lepontozza.


"nem, nem leszel jobb attól, hogy adott szakon tanulsz."

DE.


"Biztos te nem ismersz egy olyan embert se" -"egyszerűen gyengébb képességű volt, mint mások, mellette se szorgalom, se tisztelet, se elhivatottság"


Igen, van ilyen. Megcsinálta az életét. Ő a legnagyobb győztes! A sok stréber, aki hanyatt vágta magát az eredményeitől középsuliban és lenézte mindenki őt, ma sehol nincsenek őhozzá képest. Az élet nevű játékban ő lett - még egyszer leírom- a legnagyobb győztes!


"gondolom akkor egy közgazdász/jogász/tanár, aki szívét-lelkét beleteszi abba, amivel foglalkozik és sikeres is benne mindig kevesebbet fog érni"

Igen. A TOP 3 szakhoz képest egész biztosan. Le lehet pontozni. Nem érdekel.


"aztán mindent leszarva átvergődte magát az egyetemen? :D"

Igen...90%-os beugrókkal, végtelenségig komplex képletekkel stb... átvergődik az egyetemen Pistike. Azért ne tettesd már a hülyét.


"Mert ezt mondtad a "soha a büdös életben.." kezdetű"

Igen, ezt mondtam. Mert ez így is van. Csak ebben a piszi világban nem divat és már amúgy is semmit nem mernek az arcodba mondani. Nagyon fájna az igazság egyeseknek.


"A többre vitte alatt azt értjük, hogy jelenleg mérnöknek tanul? Igen eltérő definíciónk van arra, hogy mit jelent az, ha valaki viszi valamire az életben."

Igen, eltérő a definíciónk. Tudniillik ismerkedésnél a kutyát nem érdekli, hogy mid van meg mid nincs, csak azt nézik, hogy mit végeztél. Onnan fognak kiindulni. Ő orvos? Na, Ő VALAKI! Gyógyszerész, Mérnök? Ők is valakik. Közgazdász? Hááát....oké...

2020. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Szörnyű lehet ilyen megkeseredetten és szűk látókörűen élni. ☺️
2020. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!