Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták, szerintetek...

Egyetemisták, szerintetek furcsa, ha valakinek 2-3 hétbe beletelik, hogy felkészüljön egy tantárgyból a vizsgára?

Figyelt kérdés
Ha egy tantárgyra készül 2-3 hétig, míg mások pár nap alatt felkészülnek, vagy egy hét alatt maximum. Van ezzel így valami probléma?
2020. jún. 9. 08:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan tárgyam, amire tényleg 3 hétig készültem, annyira bitang nehéz volt. De olyan is, amire egyáltalán nem. Azt nyilván nem lehet, hogy mindenre 3 hétig készülsz, mert nem fogsz beleférni időben a vizsgaidőszakba (legalábbis nálunk nem jött volna ki).
2020. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nehezebb vizsgák, de a legtöbbet én is meg tudtam csinálni pár nap tanulással. Más az, hogy egymásra épültek a tárgyak általában és megérteni próbáltam az anyagot, átlátni az összefüggéseket és úgy sokszor elég volt 1x elolvasnom az anyagot. Ahol csak a bemagolás megy, na ott én is el tudtam húzni a dolgokat így.
2020. jún. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy tárgynál megesik, de általában 2-3 nap elég (rossz esetben napi 14-16 óra).
2020. jún. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen tárgyra, hogy mellette hány másik és milyen nehézségű vizsgát kell lenyomni még, és hogy mi az oka, hogy három hét szükséges a felkészüléshez. Szerintem egyáltalán nem furcsa, ahogy az egyéni képességek, úgy az egyéni tanulási szokások, egyedi élethelyzet is meg van mindenkinek. Én pl. hiába szeretnék hetekkel előtte nekiállni, általában halogató vagyok, és az utolsó néhány napra marad minden. Szerencsére, általában fel tudok így is készülni. (=jól magolok és az adott tárgy sem felsőfokú kvantumfizika :))


Én a magam részéről inkább örülnék, ha valósan el tudnám kezdeni 2-3 héttel korábban a tanulást, szerintem nem furcsa, amit kérdezel.

2020. jún. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem fura, nekem is volt olyan vizsgám amire heteket tanultam, mondjuk én mérnöknek tanultam. De nagyon egyén függő. Volt egy óvónő képzésre járó szobatarsam, meg akart halni a szigorlat előtt. Mikor mutatta a kidolgozott tételeket... Majdnem mérges lettem, mert nálunk egy év végi zhra 6* annyi anyagot kellett bebiflazni és az egzakt adatokkal volt tele.
2020. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ... Mindenkinek más megy nehezen, illetve azt sem tudhatod, hogy nincs - e közben dolga.


Nekem is volt egy egyhetes lyuk a vizsgaidőszakomban, mikor az egyik rokonom jött hozzánk nyaralni. Meg volt olyan is, hogy egy tárgyat másodszorra vettem fel és semmiképp nem akartam elbukni, ezért mindent letudtam egy hét alatt és csak az maradt

2020. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa. Mi (en+par ismeros csoporttars) mar marcius kozepetol elkezdtunk gyakorolni stat2bol. Igy is megbuktunk :D
2020. jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Igen, fura.

Így kb. 2 tárgyból tud levizsgázni félévente

Lehet tanulni kellett volna szorgalmi időszak alatt is...

2020. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
41%

Normálisan felkészülni egy vizsgára nem 2-3 hét, hanem 4-5 hónap. Ezt az időszakot hívják szorgalmi időszaknak. A felkészülés nem csak az anyag átnézését jelenti, hanem egy folyamatot a tananyag elsajátításától a számonkérésig.

Persze, van, aki esküdözik, hogy neki 2 nap is elég. Aztán megnézném, hogy abból a témából mire emlékszik két félév múlva.

2020. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, 8-9-es válaszát úgy olvasd, hogy trollok :)
2020. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!