Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Furcsa hozzáállás egyetemen...

Furcsa hozzáállás egyetemen az szerintetek, ha valaki mindig azt várja, hogy vizsgákra valaki odaadja neki a kidolgozott tételeket?

Figyelt kérdés
Vagyis ha azt várja, hogy mások majd kidolgozzák a tételeket és azokat megkapja ő is, ahelyett hogy saját maga kidolgozná őket
2019. dec. 21. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Mi annak idején egymásnak adogattuk a megoldott vizsgalapokat, mert a könyvekből nem mentünk semmire.
2019. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
nem furcsa, sok sok ilyen ember van egyetemen hogy kapni kap de adni nem ad semmit. Nekem is voltak ilyenek, de le kell őket rázni.
2019. dec. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem furcsa, mivel az előadásból és a könyvekből semmire sem mész (bme építőmérnök). Ha van egy mások által jól kidolgozott tételsorod akkor onnantól van esélyed vizsgán a kettesre.
2019. dec. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Kb így működik az egyetem.
2019. dec. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én fizettem a tételekért. Szóval nem mondatja senki, hogy nem adtam érte semmit.

Sőt a párom pénzért írt beadandókat, meg rajzolt másoknak.

2019. dec. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Kb ilyen az emberek nagy része az egyetemeken...
2019. dec. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Furcsa, de vannak ilyenek. Emlékszem, amikor fizkém szóbeli előtt az egyik csak (akivel még sose beszéltem az előtt), mindenkit végigkérdezgetett, hogy nincsenek-e matek szóbeli kidolgozott tételeink. Én mondtam, hogy nekem az órai füzetem a kidolgozott, mert kb minden óra anyaga egy tétel, az olyan 6-8- oldal/tétel. ,,Ja de, az sok!" Hát Istenem, ha ennyi az anyag, ezt fogja felkérdezni, nem panaszkodni kell. És kapott valami korábbi évek alatt kidolgozott 1-2 oldal/tételes terjedelmű valamit. (Ja igen, és ez a csaj szakmai angolon azt mondta, hogy ő mindenképp az USA-ba fog menni dolgozni, mert ő milyen jó, de ha nem jön össze, akkor egy ,,kis semmi Richterrel is beérem" LOL. Amikor megszólalni nem tudott angolul normálisan...

Na mind1. Aki abból a jegyzetből tanult, mind meg is bukott, de szerintem már a tanár is tudja zsigerből, hogy ki tanul az ő jegyzetéből, és ki abból a f*s kidolgozottból.

Ne értsetek félre, van, hogy jó a kidolgozott, de aki annyira lusta, hogy be se jár, és ki se dolgozza magának, valahol meg is érdemli. Én is mindig kapok innen-onnan mindenféle kidolgozottat, mert így működik az egyetem, hogy a barátaiddal segítettek egymásnak, de sose tetszik egyik sem (vagy a logikája, vagy tele van hibákkal), és végül mindig kidolgozom magamnak.

2019. dec. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Nalunk jofejsegbol pakoltak fel a kozos targyi csoportokba a kidolgozast, nem nagyon voltak onzo hallgatok, akik nem osztottak volna meg masokkal, elvegre mindenkinek az volt a celja, hogy atmenjen a targybol es hogu masokat is segitsen a maga modjan. En csak haszonelvezoje voltam ezeknek a kidolgozast nak, cserebe viszont beadandokban segitettem asoknak, akiknek tudtam. Nincs ezzel semmi baj szerintem. Az lenne a gaz, ha ugyan arra a targyra minden hallgato csinalna kidolgozast, mert akkor az a hallgatok_szama - 1 ember reszerol teljesen felesleges idopocsekolas.
2019. dec. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
"de aki annyira lusta, hogy be se jár, és ki se dolgozza magának" - Bejártun, kidolgoztuk, készültünk, tanultunk, mégis úgy megcsavarták a vizsgasorokat, hogy ez nem volt elég. A vicc, hogy az életben - a szakmámban dolgozom - nem tudnám a tankönyvpéldákat használni, mert teljesen más megoldások kellenek.
2019. dec. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem fura, hanem gáz hozzáállás. Én mindig szorgalmasabb típus voltam. Mérnökként volt hogy éjszakákat töltöttem egy-egy beadandó végig számolásával, majd jöttek az ilyen típusok, akik simán lemásolták és előbb beadták, mint én. Aztán persze én kaptam ferde pillantásokat a tanártól, hogy az 5. emberé is ugyanazt a hibát tartalmazza. Egy idő után meguntam és megtanultam nemet mondani. Mindenki dolgozzom meg a saját sikeréért.

A tételsorokat sokszor felosztottuk egymás között az értelmesebbekkel és mindenki csak 3-4-et dolgozott ki.

Nagyon szívesen segítettem mindig mindenkinek, de nem azzal, hogy gyökérnek néznek és simán lemásolják állandóan a 8-10 oldalas számításaimat, amiért én vértizzadtam... Szerintem más ember hátán felkapaszkodni gáz.

2019. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!