Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez jó hozzáállás...

Szerintetek ez jó hozzáállás egy nyelvtanártól?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy 4. osztályban angolórán az volt a feladat, hogy kérdezzünk a tanártól. Bármit kérdezhettünk és ő válaszol, természetesen mindezt angolul..


Én is és még sokan mások rákérdeztünk szavakra: Cili néni hogy mondják angolul, hogy egér? ez csak példa...

És tudjátok mit válaszolt?


Olyat kérdezz amit tudsz.


Hát szerintem ez nagyon nem helyes. Ezzel azt neveli a gyerekbe, hogy sose kérdezzen semmit, inkább hallgasson.


Miért nem tudja megmondani, hogy mi az angolul? Azzal is okosabb lesz a gyerek..


2020. jún. 10. 00:22
 1/10 Musztafa Kebab ***** válasza:
83%
Az ilyen egy idióta!
2020. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég😂


Azért kérdezed mert nem tudod. Ha tudnád minek kérdeznéd?

2020. jún. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ezaz!

A nyelvtanár feladata, hogy nyelvet tanítson. Legalább válaszoljon, ha már kérdezik.

2020. jún. 10. 00:33
 4/10 Musztafa Kebab ***** válasza:
26%
Meg kellett volna szorongatnod.
2020. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Van egy tippem... alacsonyan képzett.
2020. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha az volt a konkrét feladat, hogy kérdéseket tegyenek fel a tanárnak, akkor az lehetett a feladat célja, hogy kommunikáljatok egymással és azt gyakoroljátok. Olyan információt kellett volna kérdezni amit konkrétan nem tudsz, de angolul megérted. Pl mi a kedvenc színe Cili néninek? Ha igazam van, akkor legfeljebb az volt a hibája a tanárnak, hogy nem megfelelően kommunikálta a feladat célját. De mindeközben őszintén nem értem, hogy hogy tudsz ezen rágódni még mindig.
2020. jún. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az volt a feladat, hogy kérdezzünk angolul a tanárnénitől. Angolul persze.

Mert épp azt vettük, hogy hogyan kell kérdezni. Ha 3 mondatot tud kérdezni a Katika, akkor miért nem tanulhat meg egy negyediket abban a pillanatban? nkább menjen el 10 perc a várakozással, hogy valaki kitaláljon valamit, minthogy a tanár új szavakat tanítana?

Amúgy megjegyzm, hogy ilyen kicsi kor a legjobb a szókincs fejlesztésére. Mert ott mindent amit hall a gyerek rögzül.


Nekem is a szókincsem 80%-a alsó tagozatból ered. Mert ott néztem legós összerakós videókat angolul.

2020. jún. 10. 11:12
 8/10 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam.

Az volt a feladat, hogy kérdezzünk kérdőmondatokat angolul!

És ezekhez a kérdőmondatokhoz, ha bele akartuk rakni pl az egér szót, akkor rákérdeztünk, hogy mi az az egér? (a tanárnő ezt tudta, hogy ez még nem a kérdés)


És erre mondta, hogy olyat kérdezz amit tudsz.. Tehát olyan kérdést rakj össze amiben általad ismert szavak vannak..

2020. jún. 10. 11:14
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Uram isten... Vennem kellett egy nagy levegőt a komment előtt. Igen, teljesen rendben volt amit a tanár mondott még mindig, a feladat célja nem az új szavak megjegyzése volt, hanem a kérdőmondatok gyakorlása.
2020. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Ebben az esetben a tanárnak van igaza
2020. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!