Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Mi a véleményetek erről?

Tanárok! Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves tanár, aki 2 éven keresztül tanított, azonban csak az osztály adott egybe ajándékot. Úgy érzem, hogy én személyszerint nagyon szerettem és sokat segített nekem, így egy libri 5000 Ft-os ajándékkártyát szeretnék neki vásárolni,vagy vmi mást. A korona vírus végett nem volt ballagás, állítólag szeptemberben lesz, akkor gondoltam, hogy odaadom neki. A kérdés, hogy nem lenne túl gáz, ha én külön ajándékoznék? Úgy sem fog már tanítani sajnos, szóval nem „nyaliból“ veszem neki, hanem szimplán szeretetből. A másik kérdés, hogy manapság a tanárok minek örülnek? Olyat szeretnék, ami egyedi!!

Elsősorban tanárok véleményére vagyok kíváncsi.

Üdv.

Egy gimis lány



2020. jún. 21. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem lenne gáz. :) Semmi porfogót ne adj ajándékba, szóval törekedj valami hasznosabb ajándékra. Pl ez a könyv utalvány jó ötlet lehet, viszont valahol személytelennek is tűnhet. Ha tudod a tanárod érdeklődési körét, annak megfelelően válassz valami ajándékot. Ha nő az illető, akkor valószínű értékelne egy fából készült kis tolltartót, amire akár pirográffal,vagy filcekkel készíthetsz grafikát ami a tárgyaihoz kapcsolódik amiket tanított, vagy egy idézet is lehet, amiről tudod hogy szereti. Ha filccel készízed, vagy ceruzával, esetleg festékkel, mindenképpen lakkozd le. Vagy esetleg adj élményt ajándékba, ha tudod hogy lesz egy kiállítás, vagy workshop, bármi ami érdekelheti, vehetsz rá jegyeket, és át adhatod azokat. De ha utalványt, vagy jegyet adsz, mindenképpen tedd egy szép borítékba! 😊 Remélem tudtam segíteni valamit, ha esetleg meg akadsz, vagy nem tetszik a javaslatom, írj, aztán majd segítek, ha tudok!
2020. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ajándékozhatsz magad is, az ajándékutalvány az jó. Nincs ilyen, hogy "a tanárok" minek örülnek. Te ismered. A szakjával kapcsolatos könyvnek biztos örül.
2020. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Alig tudok róla vmit, csak annyit, hogy szereti a verseket.
2020. jún. 21. 23:28
 4/14 A kérdező kommentje:
Könyvutalvány lesz sztem és vmi képeslap mellé, 5000,10000 és max.15000ft játszik. Melyik lenne a legjobb?
2020. jún. 21. 23:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyedinek lennie. Attól egyedi, hogy te adod. Egy olyan ember esetében, akit nem igazán ismersz, szerintem csak mellélőnél a nagyon egyedi ajándékkal. Az utalvány praktikus, mert nem valami fölösleges sz*rt kap, amit rakosgatnia kell, hanem tényleg maga döntheti el, mit vesz az adott helyen belül és talán így jobban is örül neki. Személyesebb lenne egy általad választott (és a vélemények alapján jóra értékelt) könyv, ami esetleg kapcsolódik is a tantárgyhoz, de inkább a szórakoztató kategória, de ha nem akarsz kockáztatni, ez is tökéletes szerintem.


És nem tartom gáznak külön is ajándékot adni.

2020. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Könyvek szempontjából 15ezer. De alapvetően kicsit kínos lehet kvázi pénzt kapni egy volt diáktól. Mert tulajdonképpen azt kap, csak egy adott dologra költheti el.
2020. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10-15 ezer forintot azért ne költs rá, ha "alig tudsz róla valamit", tehát nem is vagytok olyan közeli kapcsolatban, nem ismered eléggé. Bőven elég lesz az 5000 és a képeslap. :)
2020. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Neked ennyi fölösleges pénzed van, hogy képes lennél 10-15 ezret ajándékozni egy iskolai tanárnak? Na ne essél túlzásba! Még az 5000 is sok, csak az alatt nem lehet könyvet kapni.
2020. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! És, ha igen akkor mivan? Én dolgom. Amúgy tanárok vagytok?
2020. jún. 22. 00:05
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Most elbizonytalanodtam. Tényleg csak is az ajándékkártyára tudok gondolni. Egyszer verseny felkeszites után 5000ft-os libris utalványt adtunk egy tanárnak és nagyon örült. Másrészről meg egyszerűen nincs más ötletem.
2020. jún. 22. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!