Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek,hogy az osztálytárs...

Mit tegyek,hogy az osztálytársaim ne rólam másolják a házit/dolgozatot?

Figyelt kérdés

Én mindig minden házit megcsinálok,és a lusta és bocsánat a kifejezésért de kicsit buta osztálytársaim folyton engem kérnek,hogy átküldöm-e a házit vagy esetleg ott helyben óra előtt leírhatják-e az enyémről.

Én pedig sokszor órákig dolgozom rajta,a szüleim segítségéhez fordulok ők pedig 3 perc alatt megoldják,és legtöbbször jó is lesz nekik.

De egyszerűen nem tudom hogyan mondjak nemet.

Sosem tudtam,eddig mindig ,,hagytam magam” és engedtem.

Volt,hogy amíg szünet volt kivette valaki a táskámból és lemásolta az engedélyem nélkül.

Idéntől ezt befejezem,de senkit nem akarok megbántani és bunkó se szeretnék lenni.

Hogyan mondjam vagy jelezzem,hogy rólam nem másolhatnak többet?



2020. aug. 30. 22:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Bocsii nem 9-es,4-es.

Nem ártana figyelnem.😅

2020. aug. 31. 14:49
 12/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem feltétlen fontos de hogy jobban értsük a helyzeted érdemes leírni az életkort és osztályt 😊

Életszerűen én a 2 lehetőséget úgy tudom elképzelni:


1, Kérsz valamit: Kérj kaját, pénz elég netszes, ha van büfé még egyszerűbb. Így triplán jól jársz, nem kapsz büntetést ugye, + gyakoroltál + megvan a napi uzsonna akár. Kérd hogy ígérjék meg, és ha nem teljesítik arra onnantól hivatkozhatsz.


2, Nemet mondasz: Ezt inkább csak olyan esetben javaslom mikor megdolgoztál a házival pl esszé, jellemzés, kutatómunka.

Egy-két munkafüzeti feladat miatt ne harcoskodj.


Szerintem ez az elit helyeket kivéve mindenhol így van. Gimiben is.


Fogd fel úgy hogy megmented csórikat pár egyestől, dogákat úgy is megírják majd 3-4 es re vagy lepuskázzák. Érettségin vagy felvételin meg majd úgy is kijönnek a hiányosságok..

2020. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!