Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni kakikavaró...

Mit lehet tenni kakikavaró osztálytársakkal?

Figyelt kérdés

Van egy klikk az osztályba, akik elhiszik magukról, hogy ők az iskola királyai az osztály császárai, akik folyton csinálják a balhét és az egész osztály az ő veszekedéseiktől zeng. De ha nem ők veszekednek, mert elfogyott a vitatéma, akkor másokat ugrasztanak egymás ellen. Így történt ez ma is.

Leírom az én szemszögemből kitalált nevekkel:

Megyek be az iskolába, alig érek be, már mondja nekem két osztálytársam, hogy azt mondta nekik Viki (a klikk egyik tagja), hogy én meg Vanda összevesztünk Messengeren, és hogy bunyózni fogunk, meg minden. Holott ez nem volt igaz egyáltalán, mert Vandával hónapok óta nem beszéltem se Messengeren, se instán, de nem azért, mert mi rosszba vagyunk. Jött Vanda, neki is mondták, hogy mit terjesztenek rólunk. Ott ültünk és mondták ezeket, hogy kitől hallották, meg mit mondtak. Vanda felment megkeresni Vikit, hogy miért terjeszt ilyeneket. Erre ott volt egy másik csaj, Evelin aki nem a mi osztályunkba járt, csak jóba van a Vikiékkel, elkezdi miután a Vanda felment, hogy lehet ám hangosabban is beszélni, nem kell olyan halkan beszélni. Eleinte nem is tudtam, hogy nekem beszél,montam neki, hogy nekem dumálsz. Erre ilyet mond: "Nem kell kibeszélni a Vikit, ha valami bajotok van vele, meg lehet mondani a szemébe." Erre azt mondtam: "Mi nem a Vikit beszéljük ki, igen, róla beszélünk, de ki nem beszéljük. Egyébként meg ha ki is beszélnénk, mi közöd lenne hozzá? Foglalkozz a te barátnőiddel, fordulj oda hozzájuk és ne nekem pofázzál." Erre odafordult, és csak ennyit hallok: A büdös .... anyádnak pampogjál. Hát ha nem tudtam volna, hogy meghalt az anyja, úgy visszamondtam volna neki hogy a tiednek fogok mindjárt, mert egyszerűen úgy felidegesített, hogy majd felrobbantam. Visszajött Vanda, hozta magával Vikit is, Viki meg próbálta kimagyarázni, hogy nem én rólam volt szó, Vanda nem velem veszett össze, hanem egy Petrával. Csak ugye nem veszett össze semmilyen Petrával. Mentünk órára. Óra végén a nagymenők meg nekem álltak, hogy én minek vesztem össze Evelinnel. Óra után Vanda elment Evelin osztályába, kihívta, és rákérdezett, hogy minek szólogatott be nekem, meg hogy kapcsolódik a sztorihoz. Elmondta Evelin, hogy félreértette a dolgokat, azt hitte, hogy mi kibeszéljük Vikit, és bocsánatot kért. Erre Vanda mondta, hogy jöjjön be a mi osztályunkba, mondja el a nagymenőknek, hogy mi volt, hogy ő értette félre, és kérjen tőlem bocsánatot az anyázásért meg a kötekedésért. Oké, bejött, és elkezdett kötözködni, meg fennhangon dumált rólam. Nekem már erőm se volt ebbe belefolyni, mert ha belefolytam volna, csak mégjobban felidesítettem volna magam. Vanda és Evelin elkezdett veszekedni, és Evelin letagadta, hogy bocsánatot kért volna valaha is a Vanda előtt. És ez a téma, folyamatosan rám néztek egész nap és pofáztak rólam eléggé feltűnően.

És most ezek a barmok engem pécéztek ki, mert én jó táptalaj vagyok a veszekedéseknek, mert én mindig kiállok az igazamért, és ki is fogok. Türelmesnek kellene lennem, és semmibe kellene vennem őket, de ez az, amit nem tudok, mert mindig mindenhol ott vannak és mindig mindenhol keverik a szűrt. És attól félek, hogy egyszer aztán tényleg elfogy a türelmem, nekikmegyek és kirúgnak.


2020. szept. 15. 16:05
 1/9 Cheeye13 válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen emberek vesznek körül, de próbálj meg te okosabb lenni náluk és sz*rd le őket nagyívben :)
2020. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Jaaajjistenem...

De nagy dolog...

Le kell 💩-ni...

2020. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Le kell szarni. Anno en is igy tettem, aztan nem foglalkoztak velem.
2020. szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez legyen a legnagyobb bajod az életben!
2020. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Reka_09 válasza:
97%

Legyél te az okosabb!

Egy idő után észre veszik majd hogy te ezt a dolgot nem tartod menőnek és majd ők akarnak veled barátkozni, de jobb ha az ember nem keveredik be ilyen társaságokba. (ez csak tapasztalat volt,nem sértés jellegű!)

2020. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Olvasd el amiket írtak és fogadd meg!

Saját sztori: Minden veszekedésbe beleálltam. Nem hagytam magam, még abba is beleszóltam, ha másik osztálytársamat idegelték éppen. Épp egy ilyen veszekedés közben voltam majdnem a gimi végén, amikor elgondolkodtam, hogy: De mi a fszt idegelem magam, mikor egy fél év és le se tojom ezeket az embereket és milyen undorító szintre levisznek?

Hallod, onnantól nagy ívben tettem rájuk :D Ment a veszekedés, hogy mi bajom velük, meg kiközösítek mindenkit, meg amit el tudsz képzelni. Hogy leszbikus vagyok, hogy az utcán melózok, hogy kivel járok,- én meg semmit nem reagáltam. Ha szemtől szembe jöttek, annyit mondtam: Neee, nem mondod? Több osztálytársam is átvette ezt, végül megmaradt a két felbujtó lány magának.


Azóta nemcsak sokkal stresszmentesebb az életem, de megtanultam visszafogni magam, hogy nem kell mindenbe beleszólni, igenis, van amikor ki kell állni magadért, de akiknek csak a pofája nagy, (mert ne félj, a száz kilóm ellen pl hajtépéssel nem mertek jönni :D), az úgyse fog belenyugodni, hogy neked van igazad bármiben.

Még annyit, hogy hallottam innen onnan, hogy az egész klikk a ballagás után úgy elpárolgott, mint a kámfor. Ezért adták 5 évig az agyukat, hogy, most meg az utcán se köszönnek egymásnak. :)

2020. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Láttad a Bajos csajok című filmet? Hasonló sztori a tiédhez.

A kérdésre válaszolva: kerüld a társaságukat, mindenkit aki velük szimpatizál. Én ha kell teljesen kivonnám magam az egész osztályból is.

2020. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%

Inkább szánd ezeket az embereket, hogy olyan szr életük van, hogy csak egymást tudják elviselni, mert mindenki más utálja őket és még értelmes közös beszélgetések helyett is azzal töltik az időt, hogy szrt kavarjanak.

Figyeld meg, ha elkezded letojni, más után néznek. Ha meg már nincs, akire tudnának hatni, szép lassan kikezdik egymást is.

Egyébként sajnos az a rossz hírem van, hogy ez az embertípus életed bármelyik helyén, szakaszában elő fog fordulni, munkahelyeken is ez megy.

2020. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!