Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy egy bizonyo...

Miért van az, hogy egy bizonyos tanár még olyanra is egyest ad amiről nem tehetek?

Figyelt kérdés

Fizikából nagoyn komolyan veszi a tanár a füzeteket. MInden órán tökéletesen rendbe kell, hogy legyen szedbe, pótolva, szabványírással írva, 10mm-es piros kerettel minden lapon.

Ez természetes elvárás, csak jót akar nekünk ezzel a szigorral.


DE! Egyik nap előző szünetben a múlt órai munkát pótolta az osztálytársam az én füzetemből. okt 6.-ára készült az osztály egy része, mert miénk a műsor. Bejött az ofő, hogy elvigyee azokat a gyerekeket, mert utsó óráról el lettek kérve. (ami fizika volt)

Az a gyerek felkapta a füzetemet, elrakta és ment. Mivel ugyanaz a borítója így összekeverte. az ő füzet maradt nálam, az enyém meg nála.


Szólni már nem tudtam neki, mert későn vettem észre mivel közben én a sulibüfénél voltam. Mire visszaértem elmentek



Na szóval. jött a fizikatanár, körbement, hogy ellenőrizze mindenkiét.

Amint hozzám ért mondtam, hogy sajnos egy kis kavarodás történt, összekeverték a füzetemet amikor pótlásra odaadtam. Látja, ez nem az én füzetem, hanem a Ferié. az enyém nála van.


És ad egy egyest, mert nincs itt a füzetem. Mondom neki, hogy de tanárúr. nem tehetek arról, hogy rossz füzetet hagyott itt a padban. Látja, ez a Ferié aki elment a műsorosokkal, összekeverte az enyémmel.


De nem. Itt van a füzeted? Nincs. akkor? egyes..


Tényleg nem értem. nem tudom felfogni ezt a gondolkodásmódot!!! Segítsetek már, mit lehet tenni ilyen helyzetben? Azóta sem törölte ki az egyest, pedig utólag megmutattam, hogy létezik a füzetem, minden be van pótolva.


2020. okt. 8. 17:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%

"azt hittem..."

Csakhogy ez senkit nem érdekel. Volt füzeted? Nem. És amint látod, de, jár az egyes. De ha ennyire nem értesz vele egyet, a tanárnak pampogj, hátha kapsz még egyet.

2020. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha meg a másik srác kiírta volna azt ide, hogy milyen paraszt osztálytársa van, hogy még a füzetét se adta oda leckemásolni, akkor meg az lett volna a baj...
2020. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

Hú de sok buta ember válaszolt. Kemény.

Sajnos mást én sem tudok mondani, csak azt, amit az egyetlen normális válaszoló is javasolt, hogy esetleg kérd meg a szüleidet, hogy beszéljenek vele vagy az igazgatóval. Mert ez így egyáltalán nem igazságos.

2020. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
A tanárod egy hatalom mániás idióta, de azért ne fújd fel ennyire. Egy darab 1-es nem a világ vége, pláne ha amúgy ötösöket szoktál kapni. Fél éven belül már csak egy rossz emlék lesz. Egy év múlva senkit se érdekel. Az érettségin már te sem fogsz emlékezni rá. Ennyit jelent a tanár "magasságos hatalma", egy légypiszoknyi kellemetlenség az életedben. Neki viszont ez az egész életének egyetlen sikere :D Hagyd rá. :)
2020. okt. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
#13: Azért a kérdező fejében is van baj bőven, mert láthatóan nem tud összetett mondatokat még értelmezni sem.
2020. okt. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%
Inkább annak a fejében van baj aki hajtogatta itt hogy a kérdező hazudott :D ostoba
2020. okt. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem írta, hogy hazudott a kérdező...
2020. okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
ajánlom figyelmedbe a 8. választ
2020. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom figyelmedbe a 4. válasz első sorát, arra reflektálva értelmezni a 8. választ.
2020. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
33%

Én értem az ilyen tanárok gondolkodását, és egyet is értek vele. Tanári oldalról elég fárasztó egy idő után mindig azt hallgatni, hogy mi miért nincs kész, miért nincs meg, miért hiányzik, miért telt be, miért vette el más stb. Ha a diákok látják, hogy az ilyen dolgokat egy tanár akceprálja, akkor onnantól kezdve semmi nem lesz meg időben, nem hozza el senki a cuccát, és mindig meg lesz magyarázva, hogy miért. A mai diáknak nagyon ez az attitűdje, hogy szeret jó jegyeket kapni, szeret mindent másra fogni, szereti a tanárt hibáztatni, ha rossz jegyet kap, de ha bezzeg valamiért felelősséget kell vállalni, akkor kibújik alóla. Ha valamit meg kell csinálni, akkor persze mindig van valami, ami miatt nem. Elvárja a tanártól, hogy mindent értsen meg, hogy neki miért nem jó ez meg az, viszont ő nem gondolkodik el azon, hogy a tanár nem azért van ott, hogy mindenkinek külön-külön elfogadja a kifogásait, hanem azért, hogy követelményeket támasszon és tanítson. Követelmények nélkül nincs minőségi tanítás, szankciók nélkül pedig nincsenek követelmények. Simán el tudom képzelni, hogy a mai diákok láttán ez a tanár egy ponton túl besokallt, és azt mondta, hogy "innentól kezdve nem érdekel semmi, amit mondanak, vagy itt van a füzet, vagy nincs". Egyébként ha ezt megfogalmazza, mint követelményt, nem is kell, hogy érdekelje, hogy veled milyen történet esett meg. Neki az a követleménye, hogy legyen ott az órán a füzet. Ott volt? Nem. Akkor egyes és kész. A tanárnak van igaza, ebbe nincs mit belekötni. Nem is kéne, hogy ez kérdés legyen, az csak a te és az osztálytársad ügye, hogy az osztálytársad elvitte a füzetedet. Nem a tanár ügye. És ha normális szüleitek lennének, akkor jól felpofozna a szülőd téged is, hogy miért adod oda másnak a füzetedet, eszükbe sem jutna a tanárt vegzálni ilyen hülyeséggel. Gondolom otthonra volt feladva a feladat, és nem szünetben kellett volna az osztálytársadnak megcsinálni...


Az értékrenddel van itt a gond, ti azt várjátok, hogy mindenki lesse az igényeiteket és a kis lelkecskéteket, hogy nehogy egy szemernyi méltánytalanság is érje szegény lelkecskédet. Erről kéne leszokni. A francokat érdekli, hogy miért nem volt ott a füzeted, takony szar hülyegyerek :D


Majd amikor az életben dolgozni fogsz, és nem tudod a megrendelőnek leszállítani az árut időben, és a főnököd behív az irodába, és kirúg, majd neki is nekiállsz pampogni, hogy a kiskutyád az asztalon ugrált, és a csésze kávé rádőlt a papírokra? Kit érdekel? Te komolyan azt várod, hogy a problémáidat majd szépen mindenki meghallgatja és majd vállon vereget, hogy jaj szegény, nem tehetsz róla? És ha nem ez történik, akkor a főnök a szemét, mert kirúg? Ezen kéne elgondolkodnod, hogy ez milyen beteges. Szerinted életszerű, hogy egy tanár mindenkinek külön-külön majd meghallgatja az egyéni gondját-baját, hogy miért nincs ott a füzete? Egyszer csinálna olyat, többet senki nem vinné el a füzetet. Örülj neki, hogy téged még tanít egy normális tanár, Ferike meg tartozik neked két sörrel, vagy verd meg.

2020. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!