Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha utálnak az...

Mit tegyek, ha utálnak az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Még kilencedikben volt, hogy az egyik lány nekem állt, mert fociztunk és véletlenül lerúgtam a fejét (igen, ezért). Azóta az egész osztály ellenem van.

Ha én kérek valamit tőlük, meg sem hallják, de ha más kér valamit tőlük, azonnal mennek és intézkdnek. Most is megkérdeztem osztálycsoportba, hogy mi az info tanár e-mail címe, mert otthonra adott házi feladatot, és kellene a wordnek a kódja, hogy be tudjak jelentkezni. A 28 emberből 25 látta, 6 órán keresztül nem válaszoltak. Majd megkérdezte egyik osztálytársam ugyanezt, és fél mp múlva már hárman is válaszoltak neki. Amikor hiányzok, sose adják oda a házit. És akkor a tanár engem szid le, hogy miért nincs pótolva. Hát hogy tudtam volna pótolni, ha senki nincs, aki elküldte volna? Amikor mandulatályoggal műtöttek, és 3 hetet hiányoztam, akkor se volt senki, aki lefotózta volna nekem a füzetét. Amikor meg mentem a suliba, akkor meg senki nem adta oda füzetét, mert "Jaj, hiányos... Jaj, nem írtam le mindent...". Ezek voltak a válaszok. Már öngyilkossági gondolataim vannak, amikor tudom, hogy másnap tesizni kell, mert úgyis mindig kidobósozunk és engem fognak folyamatosan dobálni, de olyan erővel, hogy percekig fáj utána. Múltkor is 2 méterről úgy pofánvágtak a labdával, hogy csak na.


2020. okt. 12. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Vagy valts sulit, vagy probald veluk kedvesen megbeszelni a dolgokat. En is evekig azt hittem, hogy utalnak, aztan elejuk alltam es megprobaltam veluk beszelgetni - kiderult, hogy birtak, csak flegmanak, bekepzeltnek lattak azert, mert nem szoltam hozzajuk. Ennyi.
2020. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Mindenképpen iskola váltás, itt nem megoldás, hogy beszélsz velük.


Sajnálom, hogy ezt kell átélned.

2020. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Kedvességgel nem mész semmire. Az ilyen véglények ezt hízelgésnek fogják fel, hogy nyalizni akarsz nekik. Esetleg szólhatsz a tanároknak vagy csak az osztályfőnöknek, hogy hiányzáskor nem küldik el a jegyzeteiket és a házikat, így nyilván nem tudod pótolni. Bár ez is olyan dolog, hogy a lényegen nem változtat. A lehető legjobb megoldás, hogy iskolát váltasz, legalább többet nem kell őket elviselned.
2020. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg segít valamit, ha kiírod az osztálycsopiba?


Valami ilyesmit:

"Nagyon rosszul esik, hogy ki vagyok rekesztve, és nem tudom az okát. Ha arról lenne szó, ami 9.-ben történt, azt nagyon sajnálom, nem direkt csináltam.

Szeretnék tagja lenni az osztályközösségnek"


Ne legyen túl hosszú, mert azt lehet, hogy nem olvassák végig.


Tömör és lényegretörő legyél!


A fejberúgott lánytól amúgy bocsánatot kértél? Illő neki is írni egy őszinte bocsánatkérést. Az is legyen tömör, vagy az eleje egy-két rövid, lényegretörő mondat, utána meg egy hosszabb kifejtés.

2020. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!