Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utálnak az osztálytársaim?!

Utálnak az osztálytársaim?!

Figyelt kérdés

Igazából már 9.-ben észrevettem, hogy nem úgy viszonyulnak hozzám, mint egymáshoz. Pedig én rengetegszer próbáltam odamenni hozzájuk, bekapcsolódni a beszélgetéseikbe, de inkább addig meg sem szólaltak, amíg el nem mentem. Csak akkor vagyok valaki, ha kell valami (házi, dogában segíteni, órai anyagot elküldeni stb.), amiket én persze mindig megteszek, hiszen azért elég rossz egész nap csak ülni és olvasni (félreértés ne essék, imádok olvasni, de azért néha-néha szívesebben beszélgetnék valakivel). Ráadásul mostanában elkezdtek lelkileg szekálni, én meg nem az erősségemről vagyok híres ilyen téren.

Olvastam más, hasonló kaliberű kérdéseket, és ott sokan azt írták, hogy nézzünk magunkba, mert lehet, hogy bennünk van a hiba. Én meg is találtam ezt a "hibát", ami annyi az esetemben hogy kitűnő tanuló vagyok, és első évben nagyon hamar, szinte fél év alatt elértem, hogy a tanárok megbízzanak bennem (szakgimnáziumi osztályról van szó).

Sohasem kérkedtem azzal, hogy hú, én vagyok az Atyaúristen, nem nyaltam be a tanároknak, nem viselkedtem a jegyeim miatt nagyképűen, és mégis gyűlölnek. Ez miért van? Tudok még ezen változtatni?


2018. febr. 27. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Basszál rájuk, nem benned van a hiba. A szekálódók legtöbbször a saját hiányosságaikat, hiábáikat szokták elfedni más lelki vagy testi bántalmazásával.

Sajnos a csordaszellem nagy úr, egyéniség nélküli emberek vergődnek egy csoportba amit a “falkavezér” irányít, gyakran ő a legsérültebb ember.

Engem is bántottak. Leginkább lelkileg akartak kikészíteni, 1x próbáltak meg fizikailag bántani, annak orrvérzés lett a vége.

Először megviselt majd rájöttem hogy nem én vagyok nyomorult. Onnantól kezdve nem érdekelt mit mondanak rám.

2018. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Csak akkor vagyok valaki, ha kell valami (házi, dogában segíteni, órai anyagot elküldeni stb.), amiket én persze mindig megteszek"


Hát ne tedd meg! Ennyi. Most kell megtanulnod nemet mondani, mert már most is szenvedsz attól, hogy nem teszed. Teljesen ki fogsz készülni, ha ugyanígy folytatod.

2018. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!