Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért olyan szigorúa...

A tanárok miért olyan szigorúak és miért eröltetik annyira, hogy tanuljunk? Amikor manapság kb a kukásautón is jobban lehet keresni, mint amennyit ők kapnak a diplomájukkal.

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 19:11
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

300 ezerből pl nem lehet megélni Budapesten.

Én azt sem értem, hogy a tanárok hogy nem halnak éhen.. Nettó 140-el kb az utcára lehet kerülni.


Amúgy meg tanárokból is nagy a hiány, mégis ők keresnek a legrosszabbul.


Egy szakmával meg nem nehéz vállalkozni, simán maszekolhat az ember, ha van egy szakmája.

2020. okt. 18. 12:04
 22/34 anonim ***** válasza:
93%

21-es, dehogynem lehet, úgy szerinted a budapestiek mind 300 fölött keresnek? Ha van saját lakásod, bőven alatta meg lehet, bérelt lakással is a minimumszinten.

A tanárfizetésekről pedig: az egyik állami szféra, a másik a lakosság által szolgáltatásként igénybe vett magánszféra. Teljesen más a kettő. Tanárhiány pont az alacsony jövedelem miatt van.

2020. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

És ha nincs saját lakásom, akkor hogy élek meg?

150 egy albérlet, rezsit kell fizetni, kaja is havi 60, kondibérlet, kocsit kell fenntartani. És akkor még nem beszéltünk a barátnőről meg a családról

Ennyiből nem lehet megélni Bp-n

2020. okt. 18. 12:59
 24/34 A kérdező kommentje:
Akárhogy számolok, 300 ezer arra elég, hogy lenullázódjak hó végére. Vagy arra se
2020. okt. 18. 13:00
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
A kocsi meg a kondibérlet nem szükséges a létfenntartáshoz. Nekem például csak BKV bérletem van, mégis élek.
2020. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
De kondibérlet az kell. Az edzés az élet
2020. okt. 18. 13:34
 27/34 anonim ***** válasza:
67%
25, szeretném, ha tudnád, hogy minden tanárra felnézek. Köszönöm, hogy vafytok, ahogy Flávi is írta, rengeteget tesztek az emberekért és rengeteget köszönhetünk Nektek. Mi den elismerésem az odaadásotokért és kitartásotokért és azért is, hogy számomra mind példaképek vazytok. Bocsánat, hogy ismeretlenül írok ilyet, de megörültem, hogy egy tanárnak végre én is kifejezhetem a hálámat! <3
2020. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
28%
Itt vagyok én: mesterszakos diplomám csinálom, mellette heti 20 órában dolgozom, mégis 200 nettó felett keresek. Ha végeztem a diplomával, és el tudok helyezkedni a cégnél, ahol dolgozom, 4500 euró lesz a bruttó kezdőfizetésem, ami 1-1,5-2 évente tovább fog nőni. Ne legyen kétség, ez a legjobban fizető munkahely az országban. Na de mekkora a szakmunkás csúcsbér? Nem sokkal több, mint nekem a kezdőbérem volt.
2020. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Gondolom IT-s vagy.

Felesleges ezt a büfészakokhoz hasonlítani.

2020. okt. 19. 13:56
 30/34 anonim ***** válasza:
28%
Nem vagy IT-s, üzleti területen dolgozok (nem vállalkozó).
2020. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!