Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt miért kell csinálni egy...

Ezt miért kell csinálni egy osztályközzöségen belül?

Figyelt kérdés

Ki lettem utálva az osztályból, mert "elvileg" szarkavaró vagyok, pedig konkrétan senkit se ismerek.

Azt mondták rám hogy pocok fejű, ezt sem tudom miért kaptam meg. Nem értem miért kell piszkálni a másikat. Meg szünet után az egyik lány megakar verni.

18/l


2020. okt. 25. 01:38
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Én úgy gondolom, ok nélkül senkit nem bántanak...
2020. okt. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Bocsánat, de itt mindkettőtöknek igaza van egyes és kettes.


Egyrészt sok osztálytárs egy átlag képet kialakít magában arról, hogy, hogy milyennek kell lennie a diáknak és, ha ettől eltér a diák akkor kiközösítik.


Alapjáraton, ritkák a Földön azok a pontok, ahol az emberek arra vannak programozva, hogy elfogadják a másikat, inkább mindenütt van egy séma, amit követni kell a felnőttéválás alatt meg utána is.


Másrészt nem mindegy, miben tér el a diák vagy, hogy miért.


Van, amikor nem tehet róla és van, amikor tehet róla.


Most, ha valakit a külseje vagy a származása, esetleg a hangja, beszédhibája vagy hasonlók miatt bántanak, arról nem tehet.


Az, ha a gyerek hallgatag vagy fél odamenni másokhoz, inkább olvas vagy néz ki a fejéből vagy próbál barátkozni, de mindig valamivel elbénázza, arról sem tehet, viszont itt a támadás már azon alapszik, hogy a gyerekek úgy értelmezik a másik gyerek viselkedését, hogy többnek tartja magát tőlük.


De van, amikor egyszerűen csak változnia kéne a diáknak, viszont ilyenkor sok esetben a diák se látja át a viselkedését.


Én abból, hogy senkit se ismer a kérdező és szarkavarónak nevezik meg meg akarjàk verni három dologra tippelnék; vagy a kérdező származása a bajuk vagy a kérdezőt sározra be egy szarkavaró osztálytárs vagy a kérdező próbált haverkodni ésások besározásával próbálta tenni. Vagy esetleg a szülőin történt valami, amut hazavittek a szülők a gyerekeknek.


***


Kérdező, az ofőddel beszélj, hiszen neki többek között az ilyen konfliktusok kezelése is a feladata. Ilyenkpr azt szokták csinálni, hogy az ofői órán elmondja, hogy ezt gallotta tőled és megbestéli az osztállyal, hogy mi is történt, fenyegetőzések meg leteremtések nélkül és a gyerekek is el tudják mondani, hogy mi a bajuk veled és eztnyugiban átbeszélhetitek.


Ha tudod, hogy erre az ofő alkalmatlan, te is megtudod beszélni velük vagy megpróbálhatod elmagyarázni, hogy szeretnéd, ha elmondanák, mit tettél és miben kéne változni. Megkeresheted ehhez pl alegnormálisabb osztálytársat, akikről azért tudod, hogy értelmes bálasztadnak.


A suliváltást meg azért nem javaslom, mert a híred mindenhova követni fog.

2020. okt. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
2 te meg még értelmeset sem tudsz írni, csak belém kötni. Ügyiiiiii! :)
2020. okt. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Büdi Lili mi lett veled? Megkomolyodtál? :D
2020. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18 évesen még úgy viselkednek, mint egy alsós, akkor nem mostanság fognak megkomolyodni. De nyugi, még csak pár éved van.


Bár az a legszomorúbb, hogy az olyanok, mint a kérdező osztálytársai már szavazhatnak...

2020. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért tiltottak ki Büdi Lilit, miután a pisiáradata utàn normális kommenteket írt.
2020. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert komolytalanok,nincsennek megnevelve
2020. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!