Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális, hogy vannak érdek...

Normális, hogy vannak érdek barátságaink?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok, mint suliban/munkahelyen, hogy azert "baratkoztok"/logtok egyutt, hogy segitsetek egymast, legyenek szovetsegeseitek, es ez a kozos erdek alapozza meg a kapcsolatotokat, nem a kozos erdeklodesi kor, vagy tarsasag, azonos lelkivilag.

Van egy ilyen ismerosom, es elkezdte rampakolni a magandolgait, foleg a lelki dolgait. Es most szarul erzem magamat, mert sajnalom ot, probaltam segiteni rajta, de semmi. Mar ignoralom a dolgait, meg probalok nem belefolyni a dolgaiba, magyaran tartalom azt a kis tavolsagot, de msot mintha elkezdett volna manipulalni, hogy figyeljek ra.

Lehetseges, hogy azert ilyen, mert en vagyok az egyetlen lany az ismerosi koreben, es alpjaraton mindig van egy-ket kedves szavam az emberekhez, es meghallgatom oket, es emiatt, meg mert nem egy tul nepszeru szemely, elkezdett volna kotodni hozzam? Ja amugy fiu.

Tudom, hogy nem az en felelossegem, de valahol bunosnek erzem magamat, vagy nem is tudom. Altalaban az a normalis, hogy mindenkinek vannak ilyen ismeros haverjai akikkel semmi tobb nincs. Ez a normalis nem?? Mas fiu ismeroseim, barataim egyaltalan nem ilyenek, tiszteletben tartjuk egymast.



2020. nov. 4. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Csak azok vannak. Szóval emiatt ne érezd magad rosszul.
2020. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen normális, hogy ilyenek is vannak minden közösségben, nem lehet és nem is kell mindenkivel mély barátságot kötni. Az ilyen emberi kapcsolatok minden élethelyzetben jönnek-mennek majd, nem kell sok energiát belefektetned és pláne nem kell bűntudatot érezned. Próbáld meg a helyükön kezelni a dolgokat és szétválasztani ezeket a szinteket, tanuld meg meghúzni a határaid és csak arra energiát fordítani, ami neked is jó. Még fiatalnak tűnsz az írásod alapján, de majd bele fogsz jönni :)
2020. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az ember társas lény. Túlélni csak társakkal lehet. Társakhoz barátkozni kell. És ha csak érdekből megy, hát akkor sajnos ez van. De ha kell, akkor így is kell.
2020. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
3-as vagyok: Szóval suliban, munkahelyen nem baj, mert muszáj, az igazi barátaidat viszont máshol megtalálhatod.
2020. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. 22 éves vagyok, igazából próbálom húzni a határokat, vele is már érzékeltettem ezt jó párszor, de mintha besértődne mélyen legbelül. Amúgy van igazi legjobb barátnőm, meg barátaim, akikkel öröm megosztani a gondolatokat, és jó velük együtt szórakozni. Szóval ismerem ezeket.

Ettől a kérdéstől már csak azt vártam, hogy észhez térítsen. Az egyetemi stressz is elég, erre még a srác is passzív-agresszívkodik, aztán lehet már nem látom a fától az erdőt, na meg mindenkinek vannak problémái..

2020. nov. 4. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legszebb és legszentebb dolog a barátság. Pedig mindig érdekből fakad. Már a létrejöttét is érdek diktálta. A több tonnás mamuttal, kardfogú tigrissel, idegen hordákkal hadakozó ősférfinak nagyon nem volt mindegy, hogy a mellette kuporgó torzonborz alak megvédi-e a seggét, ha bajba kerül, vagy csak a saját irháját menti.
2020. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Miquel igazad van abszolút.

Minden igazi barátság érdekből születik, DE nem minden érdek barátságból lesz igazi barátság.

2020. nov. 4. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!