Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy 10éves gyermeket miért...

Egy 10éves gyermeket miért nem lehet egyedül otthon hagyni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 4. 10:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne lehetne?
2020. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

A szülők sokáig nem akartak online oktatást ált

sulikban,mert a gyerek miatt otthon kell maradni.

Nem vagyok érintett egyik oldalról sem,egyszerűen kíváncsi vagyok,mit nem tud megcsinálni egy tíz éves gyermek.

2020. dec. 4. 10:14
 3/37 anonim ***** válasza:
20%
Mert 12 éves korig tilos egyedül hagyni. Elvehetik a szülőtől, ha valami gond lenne és kiderül, hogy felügyelet nélkül volt.
2020. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%

Itt olvastam valahol, hogy törvény szerint szabálysértést követ el az a szülő, aki kiskorú gyermekét felügyelet nélkül hagyja.

Nem néztem utána.


Az én gyerekem 10 múlt, mostanság kezdtük magára hagyni max 1-2 órára. 4 óra volt a max. Igazából ő akarta kipróbálni.

De tudod, egy alsó tagozatos lehet 6 éves is, azért ő még kicsi.


Meg gyereke válogatja, az érettségükben óriási szórás van.

2020. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%

Én pont 10 éves koromtól voltam egyedül hagyva minden szombaton kb 10 órára. Mindent meg tudtam oldani magamban, ha "gond" volt, akkor telefonáltam.

9 éves koromtól pedig egyedül buszoztam.

Szerintem simán egyedül lehet hagyni, persze függ a gyerektől is.

2020. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
79%

Kiskorú.Ha bármi történik a szülők távollétében,felelősök érte.Ha nincs vele senki,elme-het otthonról.Vagy hirtelen elektromos tűz, bár mi.

Szerintem a szülők sem hagynak

magukra egy 10 éves gyereket.

Történhetnek olyan dolgok amit nem tud még kezelni.

2020. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
90%

Enyém 12,egészen nagy kamasz már, mégis utál itthon egyedül lenni. Egy-két órát elvan persze, nem arról van szó, de az online oktatás és amikor a szülő dolgozik, az más.


És ez lehet 9-10 vagy több óra is egyedül, ha 9 órában dolgozik és szülő, neadjisten, utazik is.


Nem szívesebben hagynam meg a 12 évest sem napi 8-10 órára egyedül. Nyilván nem robbantana magára a lakást és éhen sem halna, de azért mégsem tennem jó szívvel. Nemhogy egy 10 évest.

2020. dec. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
85%

3/ ha kiderül !

Én kb 8-9 éves koromban voltam először egyedül hagyva pár órára mivel anya egyedül nevelt segítség nélkül babysitterre pedig nem volt penz

Meglettem tanitva hogy ne nyissam ki az ajtot és csak neki vegyem fel az otthoni telefont

Ez van, soha semmi bajom nem esett azon kívül hogy nyilván nem igazán tanultam vagy legalább is konyebb volt elhúzni a tanulást egyedül felügyelet nélkül (sztem itt is ez a gond a legtöbb gyerekkel)

De a szükség nagy úr

2020. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%

A szülők sokáig nem akartak online oktatást ált

"

sulikban,"


Mondjuk pl. egy 7 éves is ált. iskolás...

2020. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
72%

4 Nem kötözködésből, de 18 év alatt mindenki kiskorúnak számít. Tehát akkor ha valaki 16 évesen már dolgozhat és 16 éves koráig tart a tankötelezettség, akkor még nem szabad egyedül hagyni, mert kiskorú?

Ez nem inkább csak a 14 év alatti kiskorúakra vonatkozik?

2020. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!