Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól engednéd...

Hány éves kortól engednéd gyermekednek, hogy egyedül járjon iskolába?

Figyelt kérdés
Mi 8 percre lakunk a sulitol, sehol sem kell úttesten átmenni az iskoláig, egy nagy lakótelep ez a városrész és végig az egyik oldalon panelek vannak, a masik oldalon meg óvoda, iskola, idősek otthona és bolt. Csak egyenesen kell mennie, egy csomó gyerek és felnőtt jár az útvonalon. A fiam 10 éves lesz, okos, megfontolt. Más gyerekek is járnak egyedül, én is megengedtem neki. Ja és nem Bp, nem megyeszékhely, egy modern, rendezett, kultúrált, fiatalos város. A tesóm viszont folyton riogat, hogy fel fognak jelenteni, hogy valaki kifigyeli, elveszik tőlünk a gyereket, mert veszélyeztetem... Stb.

2020. okt. 1. 19:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Simán elengetheted!

Nálunk egy kicsit "veszélyesebb" (nem veszélyes de azért na) a környezet és én már 2.-os korom óta egyedül jártam

Ja és a tesód buta.

2020. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Erre szoktam mondani, hogy engem nem vittek az iskolába, hanem küldtek.
2020. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Harmadiktól járt a lányom egyedül, akkor volt 9 éves. 11 évesen már a 8 éves húgával jártak kettesben. Most 12 meg 9 évesek, még a 7 évessel nem engedtem el őket hármasban. :)
2020. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan járhat egy 10 éves egyedül iskolába, főleg hogy ahogy írtad nem is veszélyes az útvonal.

Testvérednek meg mondjad meg, hogy nem az USA-ban laktok ahol előfordulhatna ez miatt feljelentgetés.

2020. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

nyugodtan mondd meg tesódnak, hogy ezzel kb körberöhögnek bárkit, ha jelenteni akarná.

üdv, egy gyerekjólétis

2020. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Vidéki városban volt hogy az oviból is egyedül vagy barátokkal jöttünk haza. Iskolába pedig max akkor vittek a szüleim, ha akkor volt arra dolguk. Nem hiszem hogy bárki feljelenthetne.
2020. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
8 éves korától egyedül ment az iskolából anyukámhoz, aki pár utcányira lakott.
2020. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
1. osztálytól.
2020. okt. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ hol lakunk.
2020. okt. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Településfüggő. Mi szerencsére jó helyen élünk. 9 éves korától megy egyedül/barátnővel (saját kérésére). Mivel a suli kb. 600 méterre van tőlünk, forgalmas kereszteződés pedig nincs, megengedtem.

Van viszont olyan osztálytársa, aki kb. 200 méterre lakik tőlünk, és a mai napig autóval hozzák-viszik.

2020. okt. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!