Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy 10éves gyermeket miért...

Egy 10éves gyermeket miért nem lehet egyedül otthon hagyni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 4. 10:10
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
66%
"Ha életképesre van nevelve a gyerek nagy kárt nem csinál." - A mondat első szava a kulcs. :-D
2020. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
72%

Ma 12.22

"Általában tv-ztem vagy a szobámban játszottam, később mikor lett számítógépünk a, ön játszottam."


Nálad meg ez a kulcs.

Online oktatás lett volna, tanultál volna?

Mert a kérdező az online oktatás miatt kérdezi.

2020. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem, hogy amikor felsős voltam, akkor jött be a Dragon Ball, Sailor Moon, és miután hazajöttem suliból, odaültem a tanulnivalóval a tévé elé, és közben ezeket néztem. Csak én akkor már közel voltam a középiskolai felvételihez. Kisebb koromban ez nem működött volna, 5 évvel fiatalabb öcsém pl. napközis volt, miközben én már hazajártam.

Egyik kolléganőm is azt mondja, hogy nem lehet a kamasz gyerekét egyedül hagyni, mert nem tanul, máshol jár az agya, elkalandozik, elúszik.

Vannak persze "kis felnőtt" gyerekek, de a többség még gyerek, és ezt nem is kell a szemükre vetni, a gyerek legyen gyerek, nem várható el tőlük a profi időmenedzsment (sokszor még felnőttektől sem).

2020. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
8%
Na és akkor mi van, ha a gyerek nem tanul, ha egyedül van otthon? Akkor majd szépen évet ismétel, amíg át nem megy. Ha 18 éves koráig még a 8 általánosa se lesz meg a gyereknek, akkor pedig a szülő szépen kirakja az utcára, aztán oldja meg az életét, ahogy akarja. A saját felelőssége tanulni, az ő jövője múlik rajta. Nem a szülőnek kell emiatt aggódni, hanem a gyereknek. Egy 10 éves gyerek már tudja, hogy mi az, hogy éhezés meg mi az, hogy hajléktalan. Szépen el kell neki mondani, hogy ez a jövője, erre készüljön, ha nem tanul, nem ír házit. Ha ez se hat rá, akkor az se fog, ha a szülő ott áll a háta mögött egy ostorral egész nap, hogy tanulásra bírja.
2020. dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
9%
01 éves koromtol, azaz felsős koromtól déltől estig egyedül voltam otthon. Túléltem.
2020. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Metionin ***** válasza:
78%
Szerintem ez nagyon gyerekfüggő. Ahol és amikor én gyerek voltam, simán magamra hagytak fél napokra már 6 éves koromtól szünetekben, mégis hova tettek volna? Nagyszülő nem volt, napközi pedig nem működött a városban. Az iskolások 7 éves koruktól volánbuszoztak önállóan suliba a többi faluból, aztán haza is. Sok osztálytársamat egyenesen a kistesóval hagyták otthon hogy majd a 9-10 éves felügyel rá. Természetesen nem mondom hogy ez így helyes volt de mutatja, hogy van olyan kisiskolás, akit otthon lehet hagyni és feladatot is lehet bízni rá. De ugyanígy van, akit nem, nagyon eltérő a gyerekek önállósági szintje, van aki fél egyedül otthon még nagyobb korában is. Vagy van aki egyszerűen lusta, hiába lenne képes fizikailag mondjuk szendvicset csinálni vagy elkészülni az iskolába, ha ahhoz van szokva hogy ezt a szülő segítségével vagy csak jelenlétével teszi, akkor nem biztos hogy egyedül is menni fog. Nevelés kérdése is, amit írtam hogy nálunk hogy zajlott, ott erre nevelik a gyereket mert mindenki tudja hogy suliba majd egyedül kell buszozni, a gyerek felkészül. De ha hirtelen kell átállni egy nem megszokott rendszerbe mint most, az a gyereknek is stresszes, a szülőnek is és kiderülhetnek váratlan dolgok pl. hogy a gyerek bár eddig önállóan csinálta a házit abban a tudatban hogy a szülő a másik szobában van, enélkül a biztonságérzet nélkül nem mer nekikezdeni semminek.
2020. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Otthon hagyni simán otthon lehet.


De online órára magától nem fog csatlakozni...

Meg egyedül tanulni se fog tudni.

Alsóban nem működik még a saját jegyzetekből való tanulás.

2020. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!