Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy 10éves gyermeket miért...

Egy 10éves gyermeket miért nem lehet egyedül otthon hagyni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 4. 10:10
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
89%

8: én is egyedül voltam otthon 9 éves koromtól. Engem is egyedül nevelt anyukám. És nem is éreztem, hogy miért ne lehetnék egyedül.

De nem ez volt a kérdés, hogy ki hogy csinálja/csinálta, hanem, hogy miért nem lehet egyedül hagyni.

Meg azért most kevésbé önállóak a gyerekek.

2020. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés mennyi időre. Néhány órára nyugodtan, nem gond. De azért rendszeresen napi 8 óránál többet az sztem nem jó. Senkinek sem.
2020. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
47%
10: 12 év alattit nem szabad felügyelet nélkül hagyni.
2020. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Ok.Tegyük fel,a gyermek mondjuk kettőig iskolában van.

Te dolgozol alsó hangon fél ötig délután.

Az apuka dolgozzon mondjuk este hétig.

Ezt hogy oldod meg?

De a tíz év egy példa volt.

Írhattam volna 12 évest is.

Akkor miért veszik meg sokan a több százezres iphone- t akár,ha egy hívásra sem képes?

2020. dec. 4. 10:40
 15/37 anonim ***** válasza:

"Nem kötözködésből, de 18 év alatt mindenki kiskorúnak számít."

Igen és nem...

[link]

2020. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
86%

"Tegyük fel,a gyermek mondjuk kettőig iskolában van.

Te dolgozol alsó hangon fél ötig délután.

Az apuka dolgozzon mondjuk este hétig.

Ezt hogy oldod meg?"


Gyerekkoromban erre volt a napközi délután 4-ig, és a napközi utáni ügyelet, gyakorlatilag addig, amíg az utolsó gyereket is el nem vitték. Most nem tudom, hogy van pontosan.

2020. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
51%

14: ha ennyire érdekel, olvasd el a vonatkozó törvényeket.

Aztán, hogy a való életben, ki, hogyan oldja meg, az más kérdés.

2020. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

#14 kérdező, erre találták fel a napközit, meg a nyugdíjas nagyit, meg a bébiszittert.

A 10 évest simán otthon lehet hagyni 2-3 órára, eltévézik, szendvicset is ken magának. De arra egy átlag 10 éves alkalmatlan, hogy hetekig napi 10 órát egyedül legyen, ebédet melegítsen, megtalálja az összes leckéjét, és meg is írja, időben bekapcsolódjon az online órákba, és ne engedje be a villanyóraleolvasónak álcázott besurranó tolvajt a lakásba.

A 12 évesem már a határán van annak, hogy itthon lehessen egyedül hagyni online tanulni. De inkább 14 éves kortól lehet rájuk számítani. Ami jé, a középiskolás kor határa. Na EZÉRT nem akarjuk, hogy bezárjon akár csak a felső tagozat sem.

2020. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
44%

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Unokatestverem megbeszélte a főnökével, amíg online oktatás volt alsoban is, hogy reggel 5-től 12 ig dolgozott, a felesége pedig 12-tol 20 óráig járt be, hogy az alsós kislány ne egyedül legyen otthon. Meg így is egyedül volt egy fél órát, amíg a szülők hazaertek/váltottak egymást.


Nem mondok hogy könnyű, de meg kell próbálni minden lehetőségét. A gyerek az életünk nekünk is, az a fontos hogy neki jó legyen, és érezze, hogy törődünk vele, megoldjuk a gondokat.

2020. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
85%

Nincs olyan törvény, hogy 12 éves korig nem lehet egyedül hagyni, ez hülyeség!!! Angliában van hasonló, de Magyarországon NINCS! Senki nem fogja elvenni a gyereket, ha egyedül hagyod. Ötödiktől (10-11 éves kortól) a legtöbb suliban már nincs is rendes napközi, csak valami vacak tanulószoba, ami egy vicc, és kb. senki nem marad addigra már ott, szépen hazamegy, ha van valaki otthon, ha nincs. Sőt, az én fiam negyedikes (9-10 évesek), és az osztályfőnök azt javasolta év elején, hogy minden gyerek legalább hetente egyszer menjen haza napközi előtt, hogy szokja az önállóságot, mert ugya ötödiktől minden nap ez lesz.

Ettől függetlenül én sem hagynám otthon 8-10 órákra egyedül a 10 évesemet, mert ehhez még kicsi. 1-2 órára simán, tovább nem. Még nem tartom érettnek hozzá. Ráadásul, ahogy ismerem, nem is tanulna, hanem a gépet nyomkodná egész nap pizsamában, mint a korosztályában kb. mindenki.

2020. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!