Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A héten online nyelvtan órám...

A héten online nyelvtan órám volt.Én csak "csengetés"előtt tudtam bejelentkezni mert rossz volt az internet.De amikor bejelentkeztem tollbamondást írták.Na én nem írtam meg mert lemaradtam róla +füzeteket kerestem.Megjegyzésben.Bunkóság volt ez mind?

Figyelt kérdés
tanárnőnek hogy hangüzenet küldjön privátban Facen amiben a tollbamondást mondja és leírom és elküldöm neki.Erre a válasza:Nem!!! Másnap online órán arról beszéltünk hogy mit írtam.Megszégyenítve éreztem magamAzt mondta hogy többet ne merjen ezt megcsinálni meg hogy csalás.Elég bunkó szerintem és az osztály előtt ezzel látott még.Pedig csak segítséget kértem.Ez bunkóság?Ilyenkor mit tegyek?Megalázott??

2020. dec. 4. 13:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt is mondta hogy külön órát nem fogok tartani senkinek!Pedig egy hangüzenet kérés egyáltalán nem külön óra.És még neki áll feljebb.Szóljak a szüleimnek/igazgatónak?
2020. dec. 4. 13:56
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodtan szólj bárkinek, hogy késtél és még csalni is akartál.
2020. dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérted el inkább valamelyik osztálytársadtól a szöveget?
2020. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értelek. Hamarabb kezdődött az óra, és nem tudtál róla, vagy késtél?

Mindenesetre a hangüzenet eléggé csalás lett volna, mert azt annyiszor hallgatod vissza, ahányszor akarod.

2020. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy alapból nem kellett volna ezért írnod neki szerintem. Ha csak annyit írsz, hogy nem tudtál bejelentkezni technikai probléma miatt, és szeretnéd megkérdezni, hogy milyen módon tudnád pótolni (ugye, amit nem írsz meg, arra nem kaphatsz jegyet, ha nem vagy iskolában, akár betegség miatt sem), tehát pótolhatod. Vagy év végén egy jeggyel kevesebb lesz.

Ő sem volt korrekt olyan szempontból, hogy ezt nem az osztály előtt kellett volna kibeszélni, neked ír egy nemleges választ, az osztály előtt meg annyit említ, hogy aki akármi miatt lemarad az ilyen tollbamondásról, milyen módon tudja pótolni.

Ez most egy speciális helyzet. Szólhatsz nyugodtan bárkinek, de nem valószínű, hogy fognak belőle ügyet csinálni.

A tanárok sem hülyék, ahogy a szülők sem, tudják, hogy egyik másik online dolgozat, felelés hogy megy, füzetből, chat-en egyeztetve a többiekkel privátban.

Ne vedd azért a lelkedre :)

2020. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csalás?Ez csalás hogy egy HANGÜZENETet küldjön a tollbamondásról?!?!1. Ezt nem is tudtam mert ilyen nem történt eddig velem.2.Nem azt kértem hogy írja le hanem hogy Hangüzenet küldjön.Ez csalás?
2020. dec. 4. 14:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rész igazságok vannak.


Utólag hangfelvételt küldeni bárkinek, külön, azért nem fair a többiekkel szemben, mert te azt bármikor bármennyiszer vissza tudod hallgatni, javítgatni, élesben viszont csak 1x lehet, így kevesebb hibával írhatod meg.


Abban viszont valóban bunkó volt a tanár, hogy ezt személyes üzenetben válaszként kellett volna megírnia neked, és nem az osztály előtt személy szerint megjelölni és hát igen, megalázni. Még az is korrektebb lett volna, ha általánosságban elmondja, alkalom adtán, hogy mik a technikai szabályok az online tolbamondással kapcsolatban.

Ráadásul az internet nem-működése nem a te hibád.

Vannak saknos ilyen tanárok. Legközelebb próbáld "hátulról" megfogalmazni a kér(d)ést pl úgy, hogy : "Tanárnő, sajnos lemaradtam mert rossz volt a netem, hogyan tudnám pótolni a tollbamondást?" vagy "nagyon szeretném megírni a tollbamondást, van e lehetőség pótolni?"


Kitartás!

2020. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.Plusz azt is mondta hogy időben be kell jelentkezni és engem hibáztatta amiért rossz volt a netem.13:50 kor kezdődik amúgy az óra de ő 56kor küldi a Skype linket.És ő magyaráz.Amúgy 9. és vagyok és év eleje óta ilyen bunkó mindenkivel.De én meg nem tudtam hogy ez csalásnak számít.
2020. dec. 4. 14:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondják többen is, nem lehet ellenőrizni, hogy mennyi idő alatt írta valaki hang üzenet alapján a tollbamondást, esetleg a nehezebb szavaknál, kifejezéseknél nem használt-e segítséget (jó barátunk a Google), amire élőben ugye nem lenne senkinek módja, mert figyelni, és írni kell.

Ráadásul biztos, hogy nincs meg a tanárnak hang fájl a tollbamondásról, mert miért is lenne? Amúgy sem egy osztályt tanít, és van neki is magán élete, családja stb. azt sem lehet tőle elvárni, hogy egyetlen emberért tartson egy plusz órát, amiben lediktálja a tollbamondást.

Nem megsértődni, és háborogni kell, hanem kicsit más szemszögből is megnézni a dolgot.

2020. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező tanuld meg a középiskolai tanárok bő 90 százaléka elmebeteg idióta. Ki az a barom, aki ilyenkor tollba mond, meg egyébként máskor is.
2020. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!