Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános és középiskolában...

Általános és középiskolában tegezik vagy magázzák a tanulók a tanárokat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre furcsának tűnik a kérdésem, mert alapvető lenne, hogy magázzák, de a gyerekeimnél úgy látom, hogy egyre inkább tegezik őket.

Az én gyerekeim alsósok. A negyedikes fiam tavaly óta viszonylag szabályosan magázza az osztályfőnököt, mert ő nagyon nem tolerálja a tegezést, de a többi tanárt tegezi. A harmadikos lányomék mind tegezik az osztályfőnököt, valahogy úgy, hogy "Csókolom, Jutka néni, hogy vagy?" Viszont olyat is rendszeresen hallok más osztályoktól, hogy egyszerűen csak sziázzák a tanítónőt.

Ez mennyire általános? Van egy életkor, amikor megváltozik, vagy ez ma már teljesen elfogadott?

Nem az érdekel, hogy akár 5-10 évvel ezelőtt mi volt a helyzet, hanem hogy most, 2020 végén ez-e a megszokott az iskolákban.



2020. dec. 30. 12:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Magázzák. A kicsikék az elején még véletlenül tegezik, de

aztán megtanulják.Szépen rávezetik, és a nagyobbaktól is látják, hallják.

2020. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

" egyszerűen csak sziázzák a tanítónőt."


Felháborító.

2020. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Alsóban tegezik, de már a Szia Judit néni nem elfogadott. Felsőben pedig már magázzák. A mi sulinkban legalábbis így van. :)
2020. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Óvodában volt amúgy érdekes, 9 tanévet jártam oda 3 gyerekkel, ugyanahhoz az óvónőhöz. Az elején még Csókolom Marika néni! volt az elvárás, és rájuk is szólt, ha lesziázták. Mire a legkisebbikem ballagott, csillogó szemekkel ölelgette akár a nagycsoportosokat is, ha Szia Marika nénivel lerohanták. :)))
2020. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én tanulmányaim során talán négy-öt éve hallottam az "Erzsi néni cső!"-t. Ezt még nem űberelte semmi.

Viszont szerintem is csak arról van szó, hogy amíg a gyermek kicsi, nem is igazán érti, hogy mi ez a magázós dolog, amikor otthon mindenkit tegez. Talán nevelés kérdése is, hogy ki mikor szoktatja rá a gyereket, hogy az idősebbeknek "Jó napot" és a többi..., mint arra is, hogy köszönjön a szomszédnak, ha találkoznak.

Bár megmondom őszintén már arra sem emlékszem, én hogyan beszéltetem óvodában/alsó elején.

2020. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyám alsóban tanít, az elsősök meg a másodikosok sokszor tegezik a tanárokat, de nem veszik véresen komolyan, csak kijavítják őket, hogy ne azt szokják meg. Azért negyedikre legkésőbb megtanulják.

Azért olyanról, hogy középiskolában tegezik a tanárokat, még soha nem hallottam. (középsulis vagyok)

2020. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
20 éve érettségiztem, mindig akadt 1-2 tanár, aki megengedte, hogy tegezzük, de persze nem ez az általános.
2020. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%
Középsulis vagyok és mi minden tanárt magázunm
2020. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Oviban tegeztem, Szia, Jutka néni, hogy vagy stílusban, mert ovisoknak még kényelmesebb nem magázni. Wgyszer hallottam kamaszként, hogy a gyerek ketegezte az óvónénit és akkor mondta az óvónéni, hogy ez egyszerűbb a gyereknek, mert én pl nem is emlékeztem, hogy tegeztem volna.


Általános alsóban magaztam, dearra emlékszem, hogy meg jellett szólítani a tanárt, pl nem volt jó, hogy Maga vagy Ön is ott volt, hanem Jutka néni is ott vol.


A felső tagozatot kint csonaltam külföldön, minden tanárt tegeztünk talán egy kivételével, de azt hiszem nála ki lehetettérdemelni, hogy tegezzük őt is.


A tanárokat a keresztnevükön szólítottuk.


Idehaza a gimiben meg magáztunk és az egyetemen a tanszéken egy tanárt leszámítva tegeztünk, a többi tanszék tanárait magáztuk.

2020. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
17 éve érettségiztem. Mi minden tanárunkat magáztuk, általános iskolában még "csókolom" X néni/bácsi, középiskolában már "jó napot" X tanárnő/tanár úr.
2020. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!