Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános és középiskolában...

Általános és középiskolában tegezik vagy magázzák a tanulók a tanárokat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre furcsának tűnik a kérdésem, mert alapvető lenne, hogy magázzák, de a gyerekeimnél úgy látom, hogy egyre inkább tegezik őket.

Az én gyerekeim alsósok. A negyedikes fiam tavaly óta viszonylag szabályosan magázza az osztályfőnököt, mert ő nagyon nem tolerálja a tegezést, de a többi tanárt tegezi. A harmadikos lányomék mind tegezik az osztályfőnököt, valahogy úgy, hogy "Csókolom, Jutka néni, hogy vagy?" Viszont olyat is rendszeresen hallok más osztályoktól, hogy egyszerűen csak sziázzák a tanítónőt.

Ez mennyire általános? Van egy életkor, amikor megváltozik, vagy ez ma már teljesen elfogadott?

Nem az érdekel, hogy akár 5-10 évvel ezelőtt mi volt a helyzet, hanem hogy most, 2020 végén ez-e a megszokott az iskolákban.



2020. dec. 30. 12:55
1 2 3
 11/22 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Feleségem édesanyja nyugdíjas tanítónő. Máig emlegetjük, hogy pár éve az utcán találkozott egy egykori (nem éppen kimagasló) tanítványával, aki így köszönt rá:

- Kezét csókolom Ili néni, de faszául tetszik kinézni!

(Látható, hogy igen tisztelettudóan magázta...)

:-)

2020. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Én is 17 éve érettségiztem, mi már alsóban sem tegeződtünk, de ez nem jelent semmit. :) Pont azért kérdeztem, hogy ma hogy van, mert nekem ez a "Szia, X néni" eléggé bántja a fülemet.
2020. dec. 30. 13:30
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Szia Kérdező Néni!
2020. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Metionin ***** válasza:
100%
Mi magáztunk mindig minden tanárt de az oviban is magázni kellett. Máig emlékszem a tessékszíveslenni kiengedni a mosdóba mantrára amivel oviban kéredzkedtünk :D Suliban annyi volt hogy alsóban még tanár néni/bácsi volt a megszólítás és felsőben már tanárnő, tanár úr. Gimiben el se tudtam volna képzelni a tegezést, szintén tanárnő és úr volt. Viszont van egy ismerősöm aki alsósokat tanít és ő mesélte hogy a legtöbb gyerek tegezni próbálja és kell nekik pár hónap mire ráállnak a XY néni / tanár néni megszólításra. Szerinte az az oka, hogy mostanság az oviban elfogadott a tegezés és a gyerekek ezt viszik tovább az iskolába.
2020. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább magázzák, de szerintem ez tanártól függ. Nagyon fiatal tanár lehet, hogy engedi a tegezést.
2020. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Dorci1999 ***** válasza:
96%
Alsó tagozatban tegeztük, majd körülbelül 4.-ben megtanultuk a magázást, és felsőben és középben is magáztuk a tanárokat.
2020. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
A kilencvenes években meg is nyúzott volba az ofőm, ha akár elsőben letegezem. :D
2020. dec. 31. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Alsóban mi is Sziával köszöntünk nekik, de aztán talán felsőben kezdtük el magázni a tanárokat.


Középiskolában szerintem már úgymond elvárás is, meg nyilván elég gázul veszi ki magát, ha 14 – 5 évesen valaki az X éves tanárnak így köszön: "Szia Jutka néni!" Vagy mondjuk "Tanár bácsi te mit csináltál a szünetben?"



Szerintem elsőben nem gáz, mert oviban is tegezik az óvónőket és meg kell szokniuk, hogy úgy szólítsák a tanárt.

2021. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Àltalànosban még "jó napot Józsi bàcsival" köszöntünk. És "hogy tetszik lenni?", szóval magàztuk is őket meg nem is, valamilyen szinten. (Kb.3 éve)

Középsuliban màr csak magàzzuk. Pl: "jó napot tanàr ùr" .

2021. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
magázzák a tanárokat mindenhol
2021. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!