Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános és középiskolában...

Általános és középiskolában tegezik vagy magázzák a tanulók a tanárokat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre furcsának tűnik a kérdésem, mert alapvető lenne, hogy magázzák, de a gyerekeimnél úgy látom, hogy egyre inkább tegezik őket.

Az én gyerekeim alsósok. A negyedikes fiam tavaly óta viszonylag szabályosan magázza az osztályfőnököt, mert ő nagyon nem tolerálja a tegezést, de a többi tanárt tegezi. A harmadikos lányomék mind tegezik az osztályfőnököt, valahogy úgy, hogy "Csókolom, Jutka néni, hogy vagy?" Viszont olyat is rendszeresen hallok más osztályoktól, hogy egyszerűen csak sziázzák a tanítónőt.

Ez mennyire általános? Van egy életkor, amikor megváltozik, vagy ez ma már teljesen elfogadott?

Nem az érdekel, hogy akár 5-10 évvel ezelőtt mi volt a helyzet, hanem hogy most, 2020 végén ez-e a megszokott az iskolákban.



2020. dec. 30. 12:55
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
Ovis koromra nem emlékszek de nálunk alsóban olyan 2.-3.ig tegeztük az osztályfőnököt más tanár meg nem tartott nekünk órákat. Emlékszem hogy egyszer egy versenyre mentünk ahol az osztálytársam anyja is ottvolt és amikor ugye a tanár ment haza akkor én ugye tegeztem meg sziával köszöntem neki. Az osztálytársam meg kérdezte az anyját hogy én miért úgy köszöntem neki ő meg azt mondta rá hogy ugye nem illik stb én meg ugye 2.-osan nem nagyon értettem az egészet. Mondjuk nálunk ez egyáltalán nem volt fura mindenki így köszönt a tanárnak és a tanár se szólt soha ez miatt, nagyon jó osztályfőnök volt amúgy. 4.ben már elkezdtük magázni felsőben meg középsuliban meg már kötelező volt mert hát elég hülyén is hangzott volna 15-16 évesen egy 60 éves tanárnak pl sziával köszönni.
2021. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Úgy is lenne helyes, ha magáznák. De sajnos vannak úgymond elit iskolák, ahol liberalizmusból a tanárok tegeztetik magukat.

Igazából -vannak, akiket ismerek régebbről- a tanárok nem tudnak magázni, különböző okokból.

2021. jan. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!