Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rasszista tanárokat fel lehet...

Rasszista tanárokat fel lehet jelenteni egy középiskolában?

Figyelt kérdés
Az osztályomban van egy osztálytársam akinek az egyik szülője afrikai, és nem egyszer hallottam hogy a tanárok rasszista megjegyzéseket tesznek mikor rajta pletykálkodnak. Legutóbb a tanári előtt az osztályfőnököm beszélgetett egy másik tanárral, és a saját fülemmel hallottam hogy “mocskos néger”-nek hívja a srácot mikor felmentem fénymásoltatni. Persze osztályfőnöki órákon szándékosan megpróbálja megszégyeníteni a srácot a bőrszíne miatt, sokszor olyanokat mond neki hogy nem tud beilleszkedni az osztályba, meg hogy a viselkedése megszégyeníti az egész osztályt, miközben teljesen normális. Ilyenkor fel tudják jelenten? Az osztálytársam tud róla, de nem nagyon tud mit csinálni és inkább megpróbálja eltűri ezt a fajta viselkedést a tanároktól.
2021. jan. 6. 11:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen azt jelentesz fel, akit akarsz, bár ez a feljelentősdi elvileg az elmúlt rendszerrel kihalt.

Persze a feljelentésednek megalapozottnak és bizonyíthatónak kell lenni, mert ennek hiányában alaposan megszophatod és te leszel megfingatva rágalmazásért.

Elsősorban neked kell bizonyítanod, hogy Gulubulu mintadiák, semmi baj nincs vele, szorgalmasan tanul, fegyelmezett, a közösség hasznos tagja és csupán a "négersége" szálka a tanár szemében.

Arra viszont ne számíts, hogyha tényleg megteszed, hogy az osztály egy emberként melléd áll - bármit is mondanak - ezt magadnak kell megvívni.

Hát nosza!

2021. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%

"Azt megértem hogy szólásszabadság van, de más országokba pl. Amerikában vagy németországban ha valaki rasszista megjegyzést tesz másokra, amiatt el is veszítheti a munkáját."


Az elég szomorú, mondom ezt úgy, nem vagyok rasszista, engem nem zavar (nem is nagyon érdekel) ha valakinek más a bőrszíne.

2021. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező 1-es kommentje:

"Ez még tavaly volt a nyári szünet előtt."


Ööööööööö, tessék mondani, akkor nem épp online oktatás volt?


Ennyi troll van a gyakorin??????

2021. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%

#13

Jé és tényleg!

Akkor hogy is van ez Kérdező?:D

2021. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy tanát nem rasdzista!
2021. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Max csak vaskalapos tanár de nem mindegyik vaskalapos csak az amelyik 45 percekre nem engedi enni meg inni a doákjait
2021. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy szerintem te ezzel rohadtul nem tudsz mit kezdeni. Személyes tapasztalatom alapján nem nehéz ilyen tanárt kifogni (mondjuk nekem főleg cigányok elleni rasszizmussal van tapasztalatom, néger osztálytársam nem volt). Max ha az egész osztály összefog plusz a szülők és úgy felhívjátok rá a tanár vagy az igazgató figyelmét. De csak ha olyan beállítású az osztály, nálunk pl. a szülők közül is sokan rasszisták. Ha egyedül csinálod, bár kedves gesztus a srác felé, de lehet, hogy csak te szívod meg és mostantól téged is utálni fog. Az igazgatóval is mázlid kell, hogy legyen, sok esetben nem annyira foglalkoznak az ilyen bejelentésekkel. Kirugatni ezért nem hiszem, hogy lehet.

De mindenképp kell , hogy mások is jelentsék, hogy tényleg igazságtalanul bánik a fiúval. Valószínűleg ha ilyet jelentesz, az egész osztályt meg fogják kérdezni. Ha csak te meg a srác vagytok ezen a véleményen, mindenki más szerint meg oké, akkor pont az ellenkezőjét éritek el vele.

2021. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!