Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a baj velem? Miért nem...

Mi a baj velem? Miért nem lettem olyan, mint a többi gyerek?

Figyelt kérdés

Ki vagyok közösítve az osztályomban (17 éves fiú vagyok), gimnáziumba járok. De igazából általános iskolában felsőben is ki voltam közösítve. Amikor iskola van (úgy hogy be kell menni), minden nap folyamatosak a verbális és a fizikai bántalmazások. Viszont most sem nagyon kímélnek online oktatás alatt. Folyamatosan azt érzékeltetik velem, hogy nem érek annyit mint a többi ember, egy selejt vagyok, meg ilyenek. (Ezek miatt a mentális állapotom már persze romokban van évek óta, rengeteg mentális problémám lett).

De például ha az osztályunk messenger csoportjában van valami beszélgetés, és beírok valamit, hogy segítsek mondjuk valakinek, kapásból 3 gyerek beírja hogy "MÁR MEGINT NAGY AZ ÖNBIZALMAD" (ami egyébként nem is létezett soha), és az egész beszélgetés átáll erre, hogy engem bántanak. Meg megtalálták a nővéremet facebookon, aztán megkérdezte több ember, hogy "ti biztos testvérek vagytok?" "mivan téged örökbe fogadtak?" "te lettél a selejt a családban?" meg ilyeneket mondanak.. Szerintetek tényleg velem lehet a baj? Mert egyébként egy nyugodt, barátságos embernek tartom magam, soha nem ártottam senkinek, van több barátom is (pár az osztályból), több az iskolán kívülről. Tehát azt sem lehet mondani, hogy valami bezárkózott, ellenszenves ember vagyok akivel barátkozni sem lehet.. Mit javasoltok? (és az nem segít, hogy szarjam le őket, mert például fizikai bántalmazást elég nehéz leszarni, meg azt is hogy megaláznak több ember előtt)


2021. jan. 19. 10:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
a gyerekek gonoszak, a gimi meg maga a pokol...annyit tudok tanácsolni, hogy tarts ki. Erősítsd az önbizalmad, végezz el belső munkákat, hogy ne legyenek ezek a negatív élmények kihatással a jövődre. Egyszer vége lesz és sokkal jobb lesz utána:) csak ne hidd el nekik, hogy selejt vagy.
2021. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha gondolod segítek. Van pár haverom, megmondod kik piszkálnak elkapjuk őket, többet az életbe nem lesz egy rossz szavuk sem hozzád. Írj privátban, ha érdekel. Meg más is aki ilyen helyzetben van.
2021. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Szüleid, pláne osztályfőnök tud ezekről? Meg tudod neki(k) mutatni a facebookos szidást pl. Sajnos az sokat elárul, ha nem vette észre eddig, hogy vernek, de ez legalább kézzelfogható.

Egyébként én a magántanulói státuszt javasolnám, pszichológus szakvéleménye kell hozzá. Ilyen kis időre (gondolom, 1-2 év van már csak hátra) nem feltétlen egyszerű és éri meg iskolát váltani.

2021. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

2-es

erőszakra nem az erőszak a megoldás. Tudom, elcsépelt de az is lehet, hogy csak feldühíti őket és még jobban rászállnak a kérdezőre. Megtalálni a belső békét és nem hagyni magunkat kizökkenteni az igazi fegyver.

2021. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
6%

4

ÓÓ van az erőszaknál sokkal félelmetesebb módszer.

2021. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

5

elhiszem, csak lesüllyedni az ő szintjükre szerintem nem a legjobb módszer. de ez egy vélemény

2021. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
..ez csak egy vélemény:) a csak kimaradt
2021. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Metionin ***** válasza:
90%

Ilyen osztálytársakkal én örülnék hogy nem lettem olyan mint a többiek. Hasonlóan voltam anno sulis koromban, sokat voltam szomorú mert bántanak. Mostanság néha elmegyek a volt osztálytársaim mellett akik az utcát seprik vagy a 3 pasitól született 3 gyereküket terelgetik behízva.

Így utólag azt tudom mondani, hogy próbáld levegőnek nézni őket amíg fizikailag nem bántanak. Ha utóbbi megtörténik, akkor üss vissza. Nekem is jöttek a ne foglalkozz velük dumával de az csak addig jó amíg nem ütnek meg. Tapasztalataim szerint hiába szólsz akárkinek, tanár, igazgató, szülő mind le fogja szarni. Marad egy jó nagy maflás amit ha párszor kiosztasz, békén hagynak.

2021. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

6

Nem értek egyet. Ha az "okos enged" elvet követjük, eljön a hülyék birodalma. Sok embert a saját stílusával kell kezelni... attól még nem süllyed le senki sehova, ha tükröt állít a másiknak.

2021. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

9

Ezzel bár egyet értek, mégis úgy látom, hogy a szembesítés se vezet sehova. A jó példa fog változást hozni az én szemléletem szerint, de aztán lehet túl naiv vagyok:)

2021. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!