Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A fiatalok körében miért lett...

A fiatalok körében miért lett ekkora divat egyetemre menni és miért nem akar senki kőműves, bányász stb.. lenni? Szerintem az irodai munka dögunalmas, a fizikai munka sokkal jobb.

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 17:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha neked jobb, akkor legyél kőműves. vagy burkoló, vag ymittomén...


De miért akarnál más szabad választásába beleszólni????

2021. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Mert a mai fiatalokra tulajdonképpen rá van kényszerítve ez. Ma már társadalmi elvárás a diploma, meg mindenki irodába akar menni.

Én is elvégeztem az egyetemet és tök szar életem van, nem élvezem, nem való nekem ez az egész.

Most szakmát tanulok estin. Katás vállalkozóként többszörösét is megkereshetem kőművesként

2021. jan. 22. 18:18
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát hajrá!


Semmi nincs senkire kényszerítve. Mindenkinek saját döntése, hogy mit csinál.

A paranoiáidat ne vetítsd ki másokra.

2021. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Teszték bemenni egy pár már technikumba meg szakképzőbe és körülnézni hányan végeznek ezzeken a szakkok. Ahová én jártam osztályok felé kibukót félévkor. Na azzok, miért nem tanultak szakmát, hogy kicsivel komplikáltabb fizikai munkás legyen.
2021. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
14 vagyok. Nem félévkor hanem érettségire.
2021. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%

Hogy-hogy divat? Ha valakinek meg van rá a lehetősége és szeretne is, miért is ne járjon egyetemre? Meg amúgy is, egy gyárban, ahol egy légkondi vagy akár rendes fűtés sincs, összezárva olyan emberekkel, akiket utálsz, jobb mint az irodai munka? Ott legalább van 5 perc nyugtod és nem kell végig állnod. Ha pedig ilyen vízvezetékszerelőt stb. szakmát vesszük alapul, az mivel jobb? Tavaly nyáron csináltattuk a csapot, a törött csőre tekerte rá az újat a "szakember", legalább a pénzt elkérte érte. Később vettük csak észre, hogy valami nem oké. Ma meg a mosdót csináltattuk, abba inkább bele sem kezdek, kontár munka, így én is megtudtam volna csinálni.

Ha valaki kőművesként, a többszörösét is meg akarja az irodai béreknek keresni, akkor jobb ha felkészül rá, hogy heti 5*8 óra munkaidőnél jóval több időt kell rááldozni az ember szabadidejéből és nyilván fizikailag megterhelő is tud lenni, nincs megállás, ha nem bírod. Mert nyilván csak az számít, hogy mennyi pénzt keresel, nem pedig az, hogy hogyan érzed magadat amikor dolgozol.

Mindenki csinálja azt, ami ő szerinte hozzá illik, ennek semmi köze nincs a telefonokhoz, meg Facebookhoz, de igazából kit akarok becsapni? Írhat ide bárki bármit, a kérdező és vele egyetértők szerint, attól még nyáron, 40 fokban, a tűző napon, nagy csapat bunkó proli között dolgozni sokkal jobb, mint mondjuk olyan emberek között, akikkel legalább eltudsz beszélgetni és visszaköszön, ha te is köszönsz neki. Csak a pénz a lényeg nem?

2021. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Én azt írtam, hogy nekem unalmas az irodai aktatologatás, jobban le is fáraszt, be tudnék aludni egy irodában
2021. jan. 22. 19:48
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy képzelik el az életet, hogy szívük szerint fél millió nettóért hemperegnének életük végéig egy légkondicionált irodában.
2021. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
89%

Inkább a meglévő fizikai munkások kell normálisan kiképezni, rosszul rakta össze a gáztűzhelyet és egy papírral rohangál méghozzá fiatal volt is. Jobb lenne a csalókat és a pocsékokát megfosztani a szakmájuktól inkább, mint hogy azt mondtani, hogy divat az egyetemre járás.


Nem lehet hogy kevesebb a fiatal Magyarországon emiatt olyan, hogy több az egyetemista, meg a munkaerő is vándorlás is van külföldre jobb fizetésért, meg minőségű munkahelyért esetleg?

Nem kell aggódni nem divat csak ezt mondják sokan egyes régiókban. Lehet ösztöndíjas képzés, hiányszakma, attól a tanár vagy az óraadó pócsék meg a diákok is olyan motiváltrá. Majd úgyis hullanak ki a képzésről pláne érettségi után.


Menjen egyetem inkább, de ne robbanjon fel a lakás nekem.

2021. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Milyen irodai munkára gondolsz, mert lehet egy programozói, ahol olyan projektet kapsz, amit nem lehet netről googlizni non-stop. Akkor nem fogsz unatkozni az tuti.

Vagy valami kreatívabb irodai munka, aminél utazni is kell?

Vagy jobban preferálot, hogy látható a munkagyűmőlcsét a munkanap végére?

2021. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!