Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A fiatalok körében miért lett...

A fiatalok körében miért lett ekkora divat egyetemre menni és miért nem akar senki kőműves, bányász stb.. lenni? Szerintem az irodai munka dögunalmas, a fizikai munka sokkal jobb.

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 17:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk hogy valamit tudjon keresni is.
2021. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

“ Mondjuk hogy valamit tudjon keresni is.”


Ez valami vicc? Kőműves vidéken megkeres 800-900-at havonta

Egy bölcsész, meg megy a McDonaldsba

2021. jan. 22. 21:53
 23/30 anonim ***** válasza:
83%
Mert jobban szeretném az elmémet használni, egyszerűen becsavarodnék, ha csak fizikai méltó végezhetnék. Egyetem mellett raktárosként is dolgoztam, de borzasztóan untam, hiába lógott ki a belem is az össze-vissza rohangálástól, az agyamat nem kötötte le.
2021. jan. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyakorin minden szakmunkás havi nettó 2 milliót keres, de ez a valóságban nincs így.


Én személy szerint könyvelőként szeretem a munkámat. Nem bírnám elviselni a fizikai munkát.

2021. jan. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ez valami vicc? Kőműves vidéken megkeres 800-900-at havonta


Egy bölcsész, meg megy a McDonaldsba"


Na már megint itt vagyunk.

2021. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
82%

Miért abból indulunk ki, hogy aki egyetemet végez, az irodában fog dolgozni és jobbról balra pakolgatja a papírkupacokat?

Vagy most az ún. büfészakokat tervezte kritizálni a kedves kérdező, és ha valaki orvosnak vagy mérnöknek megy az számára teljesen rendben van?


Attól, hogy divat lett ma a LUSTA EGYETEMISTA FIATALOKAT szidni, még nem kell beállni a sorba. Vagy ha igen az se baj, csak tessék egy kicsit gondolkodni és utánajárni dolgoknak. De végülis informatikusokra, tanárokra, művészekre nincs szüksége a világnak. Meg orvosokra és mérnökökre se. A kétkezi munka menőbb...

2021. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Hiába vagy tanár, ha aztán keresel 140 ezret.

Az infósok menőnek hiszik magukat, de ők sem keresnek annyit, mint egy gázszerelő vállalkozó

2021. jan. 24. 18:01
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

23-as vagyok

De nekem nem az volt a lényeg, hogy sokat keressek hanem, hogy azzal foglalkozhassak ami a szenvedélyem, ami érdekel.

Mint korábban írtam, voltam én anno raktáros is, ezen kívül egyébként műköröm építéshez is van végzettségem (OKJ, előtte tanfolyam, később továbbképzések) és mellékes keresetként azt is csinálom.

Visuont bele betegednék, ha csak ilyen jellegű munkákat végezhetnék, pedig a körmözés elég jól fizet, mégsem azt tekintem hivatásomnak, az csak egy hobbi amiért pénzt is kapok.

A jelenlegi szellemi munkám nélkül megbolondulnék, annak végzéséhez meg kellett az egyetem, aztán a mester képzés is.

2021. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

26-os vagyok


Hidd el a pénz nem minden. Egy olyan szakmát tanulok, amire mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy jól keres és hogy meg van benne becsülve az ember. Viszont ha mindenki csak a jó fizetést tartaná szem előtt, hatalmas káosz lenne. Főleg egy alapjáraton szegényebb országban.

A te logikád alapján ciki, és hülyeség tanárnak menni, mert szarul fizet. Igen, és meg sincsenek a tanárok becsülve. Viszont ha nem lennének tanárok, most nem tudnád itt feltenni a kérdésedet és megosztani a rendkívül szélsőséges véleményedet, mert nem lett volna aki megtanít téged írni-olvasni. De a fizetésedet sem tudnád számolgatni, mert a matekot sem lett volna, aki megtanítja. Ugyanezzel a logikával a legtöbb egyetemi szakról el lehet mesélni, miért lenne ciki, ha a kevés fizetés ürügyével senki sem menne oda tanulni.

Nem rossz dolog, ha a fizikai munkához vannak ambícióid. Viszont mielőtt beleállsz a szellemi munkát végzőkbe/egyetemistákba, jusson eszedbe, mekkora szerencséd van az általad leszólt szakemberekkel. Ha pl építkezésen akarsz dolgozni az nagyon fasza, de nem gondolod, hogy kell egy mérnök is aki megtervezi amit felépítesz?

2021. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Bezártak a bányák
2022. dec. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!