Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az mennyire természetes...

Az mennyire természetes dolog, hogy alkoholista kolléga mellett én is könnyedén azzá válok?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Munka világában nincs sok tapasztalatom. Dolgozgattam korábban diákmunkán, de semmi extra. Valódi melóba most nyáron sikerült beleszagolnom először.

2 hónapon keresztül dolgoztam kőműves mellett segédként. Ugyebár legtöbbször annyiból állt a munka, hogy reggel a nagyfőnök felszedett a kocsival engem illetve egy 50-es éveibe járó hidegburkolót aki szintúgy csak segédként melózott neki, majd elvitt minket a helyszínre ahol többségében bontó munkákat végeztünk el, ő pedig ment máshova melózni más segédmunkásokkal (ezáltal egyszerre dolgozott kettő helyen)



Annyi a lényeg, hogy ez a hidegburkoló kolléga erősen alkoholista volt és óránként járt a boltba a kis pár száz forintos koccintósért illetve a kőbányaiért. Azonban azt vettem észre magamon, hogy minél többet melóztam vele annál többször fordult elő velem, hogy én is meg-meg ittam vele ezt-azt. Először napi 1 doboz sört ittam, majd aztán rá 1 hétre már napi 2, utána már napi 3, a vége felé meg már szó szerint berúgtam minden nap vele.

Itt észbe kaptam és önszántamból felmondtam a főnöknél. Nem akartam elcseszni a jövőmet ezzel mert egészségügyben szeretnék tovább tanulni és komoly terveim vannak.


Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire természetes alkoholista közegben, alkoholista kolléga mellett ennyire kifordulni magából az embernek és ilyet cselekedni? Vagy nem szabadna befolyásoló tényezőnek lenni és velem vannak bajok?


Már régen ki akartam írni ezt a kérdést mert piszkálta a fülem egyébként de most jutottam idáig :D Kis idő már eltelt azóta.


Köszönöm szépen ha végig olvastad és elnézést kérek a terjedelme miatt :)



2020. okt. 29. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy ez nagyon is természetes. A legtöbb ember idomul a környezetéhez. Az ilyen alkoholos dolgokkal az a probléma, hogy szép lassan, sunyin próbálják az emberre húzni. Na, most egy kicsit, na még egy kicsit és hasonlók.

Ráadásul, te még fiatal vagy. Nem lenézésből írom vagy ilyesmik, csak fiatalon a legtöbb ember még könnyebben befolyásolható.

És nagyon korrekt voltál, hogy hagytad az egészet!


Én egy gyárban melóztam. Ott is az ott lévők fele alkesz volt. Természetesen, ahogy bekerültem, engem is próbáltak behúzni, de én sem akartam elszúrni a jövőmet. Idővel leszálltak rólam és felfogták, hogy meló közben nem iszok.

2020. okt. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)


Igen, ilyen szempontból nagyon befolyásolható vagyok. Meg igazából voltak pillanatok amikor esélyem sem volt azt mondani a piára, hogy nem kell mert kérés nélkül a kezembe nyomta. Nekem meghát nem fogom letagadni, a nagy melegben jól is esett :D

De nyilván közbe nagyon nem kellett volna meginni és egy másik énem mondogatta, hogy ne idd meg. Mindenesetre ez egynek egy jó lecke is volt amiből tanultam és legközelebb okosabb leszek :D

Bár inkább megpróbálok kulturáltabb közegbe munkát vállalni.

2020. okt. 29. 01:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom jobban ment tőle azért a munka is? 😁

Én nem iszom mert már egy sör is meg árt,párszor próbáltam de csak azért mert tetszett az hogy a városban menet közben nagyon jól éreztem magamat 🙈

2020. okt. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Elég tarmészetes és viszonylag gyorsan ki tud alakulni ekkor fizikai függőség is. Van egyfajta hangulata: "na gyere igyunk" stb, nagyon-nagyon jól tetted, hogy észbekaptál.
2020. okt. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akartam elcseszni a jövőmet ezzel mert egészségügyben szeretnék tovább tanulni és komoly terveim vannak." Nagyon jól tetted, és sok sikert a terveid megvalósításához, kedves Kérdező!


A befolyásolhatókat tudja uralni a közeg, az önirányítók szabadabbak.

2020. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!