Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mekkora szégyen egy tanárnak...

Mekkora szégyen egy tanárnak ha nem érettségiztethet? Ő tanítja az adott osztályt mégis más fog érettségiztetni

Figyelt kérdés

A félévkor nem a „szülők kívánalmainak megfelelően“ osztályzott, magyarán nem adott nulla teljesítményekre kegyelemkettest se, hanem egyest. Ez nem bukás, ettől még lehet menni érettségire, de a tárgyi év végi jegy már szép nem lesz ezen tanulóknak az egyszer biztos.


Erre megvonták tőle az érettségiztetést, továbbra is ő a tanár, ő osztályoz, de érettségin nem lesz ott. Majd oda jön egy olyan tanár, aki úgy osztályoz ahogy azt a „szülők elvárják“ (magyarul kegyelemkettesekkel-......)

Ez kinek a szégyen? A tanárnak vagy az iskolának inkább?


2021. febr. 2. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván az iskolának szégyen, de én speciel egy embert sem buktatnék meg, mert mégiscsak középiskoláról van szó.
2021. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne nulla teljesítményre kettest adni? :D Ez a szülők szégyene.
2021. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

", de én speciel egy embert sem buktatnék meg, "


MIért nem? Sose értettem ezt. hát ha a teljesítménye nulla, akkor egyes-így korrekt azokkal szemben akik csinálnak is valamit.

Ha egyes egyes. Majd leül tanulni. Van ám ismétlő érettségi is.... majd megy újra októberben.

2021. febr. 2. 16:23
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
A középiskola egyáltalán nem fontos, de ezt csak én gondolom így. Nem vagyok elégedett az oktatási rendszerrel. Ezért nem vagyok tanár. Nyilván ha az lennék, akkor én is másképp gondolnám. Nehogy már megbuktassak valakit, csak mert nem szereti a magyar irodalmat/történelmet, aminek alapból nulla haszna van.
2021. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
#4 Nem értek egyet ezzel. Szerintem ezek a tantárgyak segítenek átlátni a világ működését. Persze ehhez nem elég bemagolni, át kell gondolni. Ez utóbbihoz meg segítség kell, amiben viszont nem annyira partnerek az iskolák.
2021. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Manapság a szègyen èrzés kitolódik az emberek között. Ami neked az, másoknak nem. A tanár azt a jegyet adja a diáknak, amit ő gondol. Ha több tudás van valaki fejèben, de nem ad jobbat, azzal nem tudsz mit kezdeni.
2021. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

5

Ez az én véleményem és tapasztalatom, mint említettem.

2021. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a kettesnek. Nem értem ezeket a szülőket, óriási hibát követnek el ezzel, mert a gyerek soha nem fogja megtanulni milyen az élet. Mondom úgy, hogy én 2 éve érettségiztem és nem halt meg senki közülünk a tanulás miatt. 120 darab 2-10 oldalas szóbeli tételeink voltak, és ezeken felül még volt kb másik 80 darab, ami csak kisérettségin (11. osztályban) szerepelt. Így tudjuk, hogy milyen tanulni. Nálunk egy szülő se jött sírni, hogy mennyire "kegyetlenek" a tanáraink a sok tanulnivaló és a kiosztott egyesek miatt. Mindenki tudta, hogyha nem csinálsz semmit akkor az a minimum, hogy egyest kapsz. Volt az osztályunkban olyan illető, aki 21! db egyest kapott érettségis tantárgyból(tanárunk beírt minden órán egy egyest, mert nem volt készen a feladatai) és a 21. után tanulta meg, hogy ez nem játék és tanulni kell. Végül négyesre érettségiztett ebből.
2021. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha több tudás van valaki fejèben, de nem ad jobbat, azzal nem tudsz mit kezdeni."


óóóó dehogynem. a szülő bemegy vonyítani az igazgatóhoz az meg admin joggal átírja a tanár által írt jegyet bármire....

2021. febr. 2. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálni tudok a szülőknek. Ez az ő szégyenük. Ezzel a román meg a szerb színvonal felé viszik az oktatást. Ott még az is kegyelemkettest kap, aki be se jár az iskolába. Sokan még negyedikben is analfabéták. (Láttam már ilyen gyereket, aki áttelepült, előlről kellett kezdenie az iskolát) Az ilyen dilis szülők miatt lassan nálunk is ez lesz.
2021. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!