Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az bullyingnak számít vagy...

Az bullyingnak számít vagy nem ha az osztálytársaim nem törődnek velem?

Figyelt kérdés

Sose bántottak verbálisan vagy fizikálisan, de ettől függetlenül ha valami van, engem sose választanak pl. szalagavató tánc vagy akármi. Bulikba se hívtak meg. Az online oktatásban sem kérdezik meg soha hogy mi újság. Tudom, hogy introvertált vagyok, de a magam módján próbáltam mindig kezdeményezni, de a majdnem 5 év alatt nem igazán alakult ki semmi sem.

20/F



2021. febr. 25. 22:40
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
88%

20

Az introvertált nem lelkibeteg. A visszahúzódót pedig a lelkibeteggel együtt értettem.

2021. febr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Az számít annak, ha akarattal okoznak fizikai vagy lelki sebeket.

Nem számíthat még lelki bantalmazásnak sem, mert a bántalmazók olyankor arra mennek, hogy a gyenge pontodat támadják.

2021. febr. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
96%

Nem az.

De komolyan: ha 5 év alatt senki, de SENKI soha nem foglalkozott veled, akkor fel sem merült, hogy benned van a hiba?


Velem sem törődtek az osztálytársaim 6 évig egyáltalán. De mindemellett volt az osztályban 3-4 ember, aki a barátom volt (ebből 3 azóta is, 30, illetve 25 éve). Szóval nem is érdekelt, hogy a többivel mi van. De akkor lehet, hogy ők engem bántalmaztak???

Nettó baromság.

2021. febr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
92%
A bullying az valamilyen bántalmazást jelent, az, hogy nem foglalkoznak veled nem bullying. Nem kötelesek foglalkozni veled, ha valami miatt nem vagy számukra szimpatikus. Nekem is volt olyan osztálytársam, akihez évek alatt köszönésen kívül szinte sose szóltam. Most akkor én bántalmaztam? Ha ennyire nem törődnek veled, érdemes elgondolkoznod az okán.
2021. febr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha te introvertált vagy, akkor valószínűleg nagyon sokmindenkivel nem foglalkozol/-tál. Ezzel az erővel akkor a többiek részedről is vehették volna bullying-nek a magatartásodat....????


Ahogy előttem is írták - a barátság, a haverkodás abszolút szimpátia alapon megy. Aki ebbe beleköt, az nincs tisztában a realitásokkal. Senkinek nem lehet előírni, hogy Józsikát, Pistikét vagy tán Zsuzsikát szeretni kell, és be kell vonni a baráti körbe.... Ez nem megy!

2021. febr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
40%
Kiközösítés. Nem bullying, de a bántalmazás egy alfaja. Például a lánygyerekek gyakran büntetik egymást ezzel még általánosban.
2021. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
97%
Nem, még véletlenül sem számít annak. Mondjuk ha ez a kérdés komolyan megfogalmazódott benned akkor kezdem őket érteni.
2021. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
97%

26: az a kiközösítés, ha direkt összeszövetkeznek arra, hogy senki ne álljon szóba egy valakivel.


De ha csak szimplán nem veszik be a körbe, az nem kiközösítés...

2021. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
15%
2021. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Még csak nem is kiközösítés, ami történik.

"ha valami van, engem sose választanak pl. szalagavató tánc vagy akármi."

Az lenne kiközösítés, ha akadályoznák, hogy részt vegyél, de nem ez történik, hanem szimplán nem szeretnének a párod lenni (szalagavató táncnál), amihez joguk van.


"Bulikba se hívtak meg."

A bulik iskolán kívüli dolgok, miért hívnának meg, ha nem vagytok barátok? Én se hívok meg mindenkit az osztályból, sőt.


"Az online oktatásban sem kérdezik meg soha hogy mi újság."

Én se kérdezek meg mindenkit, mert több osztálytársammal nem érdekel, hogy mi van. Azok, akik pedig fontosak, úgyis beszélek napi, de legalább heti szinten.

2021. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!