Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek sincs a most...

Szerintetek sincs a most zajló digitális oktatásnak jövője?

Figyelt kérdés

Ezt a helyzetet a kényszer szülte, de alapjáraton az online suli hosszabb távon életképtelen lenne..nincs személyes konktanktus, könnyebb puskázni stb.

Hiába fejlődik a technika, nem lehet vele kiváltani majd a jelenléti oktatást...



2021. márc. 12. 18:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

#10

És?

2021. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%

#10 vagyok


Buta marad a gyerek, jó mindenki magának tanul az igaz,de akkor is.


Általános iskolásan végéig puskázz mindet, középiskolában vagy gimnáziumban meg végig fog bukni,mert kb minden az általános iskolára épül az az alap, alap nélkül nehéz építkezni,egy érettségit se tudd megcsinálni


Mi lesz később a jövőjével,Egyetem pl?

2021. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

Az se normális, hogy értelmetlen adatokat magolgassak, mert KELL.

Végre jut időm magamra, így hogy puskázok vagy csalok.:)


Aztán ellehet ítélni.

2021. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés szerintem nem ennyire fekete fehér. Vannak tárgyak, amiből szerintem is elég gázos a jelenlegi rendszer. Ilyenek leginkább a számolós tárgyak. Viszont ez nem azt jelenti, hogy ezekből a tárgyakból nem lehetne egy normális rendszert létrehozni, megfelelő segédanyagokkal. Elég csak a mateking weboldalára gondolni, ami alapján én egyetemen is teljesen egyedül szuperül fel tudtam készülni matekból. Egy ilyen oldalt úgy gondolom hogy elegendő tőkével bármilyen tárgyból össze lehetne hozni. De pl nyelveket is vannak akik teljesen egyedül tanulnak meg otthon pár könyv meg youtube segítségével. Persze ez nem azt jelenti hogy abszolút nem lenne szükség jelenléti órákra, hiszen pl normális visszajelzést egyelőre csak egy tanár képes adni.

Ami a többi tárgyat illeti, mint irodalom vagy töri, ezeket szerintem simán lehetne online tartani. Oké egy emelt magyar ahol versek mögöttes tartalmán elmélkednek élőben minden órán már egy más tészta, de nálunk pl egész gimiben másból sem álltak az irodalom és töri órák mint a körmölésből és a felelésből. Na most ehhez felesleges ott ülni élőben.

Illetve azt is megjegyezném, hogy eszméletlen sok ember van, aki ezt az egész helyzetet egy hosszú szünetnek tekinti és/vagy másból sem áll mint a panaszkodásból, úgy, hogy közben meg sem próbál semmit sem tenni. Ezt a saját szaktársaim körében is tapasztalom, illetve több tanárral is beszéltem (gimis és általános suli tanárokkal egyaránt) és egytől egyig mint azt mondták, hogy kb 12-13 éves kor felett az osztályoknak jó ha a fele visszaküldi a házit vagy egyáltalán válaszol egy kör-emailre. És én megértem hogy nyomasztó a helyzet, már én is van hogy random elkezdek sírni napközben mert annyira magányosnak érzem magam, de azért nem lehet ezt mindenre ráfogni.

Az egyik előző válasszal nagyon is egyet kell értsek, szükség van a közösségre, ez benne van az embernekben és ez így nem élet, szóval azt nem tartom egy fenntartható megoldásnak hogy akkor építsünk ki egy online platformot minden tárgynak és akkor zárjanak be az iskolák, viszont az tény, hogy baromi sok dolgot meg lehet egyedül is itthon tanulni ha van az emberben akarat és biztosítanak számára megfelelő segédanyagokat és konzultációs lehetőséget a tanárokkal.

2021. márc. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs. Én úgy gondolom, hogy több digitális eszközt fogunk használni a jövőben, viszont normál esetben, amennyiben enyhül a pandémia, visszatérünk a jelenléti oktatáshoz. Kell a közösség. :)
2021. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Fejlődés ide vagy oda, a jelenléti oktatás nem pótolható.
2021. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
9 es. Az usások gondolkodás nélkül elhiszik, hogy a kungfu orosz. Úgyhogy szerintem bújj vissza a balos transziba aki megszűlz.
2021. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
30%

#17

Hát én vagyok a #9. Ez a kommented, tökéletesen igazolta azt, amit írtam.:)

2021. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Akkorcezt a moderátornak is mondd el.
2021. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19

Én nem mondok semmit a moderátornak. Én nem sértődöm meg, ha valaki, egy anonim idegen, az anyámat egy balos transzihoz hasonlítja. Nyilván szemtől-szemben már nem mernél ilyet mondani....

2021. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!