Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normàlis az, hogy cikinek...

Normàlis az, hogy cikinek érzem az egyetemet és a szakot ahova járok?

Figyelt kérdés

Megbántam már, hogy ezt választottam.

Egy piacképtelen diplomát fogok kapni. Nem fogok jól fizető munkát kapni és nem is fogok érteni semmihez sem... Ha az emberek megkérdezik hogy mit tanulok, mindig keserű szájízzel válaszolok és csak hebegek amikor megkérdezik mi leszek ezzel. Mert tudom is, hogy nem fogok és nem is akarok elhelyezkedni vele



2021. ápr. 26. 05:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a tanulás sosem ciki, de vannak valóban olyan diplomák, amik nem piacképesek.

Nincs hozzá valami jó mesterképzés?

Átjelentkezni nem lehet?

Mi ez a szak? Nekem elmondhatod, én 18 évesen úgy éreztem, az lesz a legjobb, ha szabadbölcsész leszek :)

2021. ápr. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
74%

1) Sajátítsd el előbb az akadémikus gondolkodást, és látni fogod, hogy nincs rossz szak, mindent lehet tudományos igényességgel, magas szinten űzni.


2) Bármilyen diplomával jobban jársz, mint diploma nélkül.


3) Ha más szak jobban érdekel, válts mielőbb.

2021. ápr. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Közigazgatás-szervező


Lehet, hogy jobb diplomával, mint diploma nélkül, csakhogy a gyárban 8 általánossal magasabb lenne a fizetésem, mint amit ezzel a diplomával keresnék a közigazgatásban

Elmehetnék mesterképzésre, de a mesterképzések is csak közszférás szakok... szóval sok értelme annak sem lenne.

2021. ápr. 26. 12:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szégyellem és cikinek érzem. Bölcsészettudományi karon tanulok és annak tudatában választottam ezt a szakot, hogy nem lesz piacképes diplomám, hogy nem kapok egy konkrét szakmát a kezembe, hogy valószínűleg nem fogok sokat keresni stb. és nehezebb dolgom lesz ebből a szempontból. Viszont ez érdekelt és ezt szerettem volna tanulni. Ebből a szempontból nem is bántam meg a választásomat, sőt. Viszont engem is lelomboz, felidegesít, frusztrál stb., mikor mások ócsárolják a szakomat vagy éppenséggel engem. Ráadásul a legtöbbször ezt olyanok teszik, akiknek konkrétan fogalmuk sincsen róla, hogy miről szól egy ilyen szak és mit tanulok. Sőt, amúgy lassan már tényleg a 6 általánossal rendelkező közmunkás is beszól, hogy "bÜFÉsZak". Zavar és az ilyen megjegyzések miatt érzem cikinek, de próbálom magam túltenni rajta és másra fókuszálni.
2021. ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ez nem változtat a tényen, hogy 140 nettó lesz a fizetésem.

Màs meg keres 800 ezreket a versenyszférában..

2021. ápr. 26. 12:59
 6/13 anonim ***** válasza:
3%
Teljesen megértem, ahogy érzed most magad, nekem is van pár ismerősöm, aki belevágott hasonló képzésekbe és ő is alacsony fizetéssel szembesült. Ez igen bosszantó tud lenni, de egyáltalán nem érdekelte őket a reál tudományterület. Ilyen helyzetben azt lehet tenni, hogy váltani másik szakra, ha még nem végeztél, vagy pedig tanulni mellé programozást vagy valami más képesítést is szerezni. Így már kombinálva az alapdiplomádat más képzéssel simán találhatsz jól fizető állást, ahol nem az alapdiplomáddal dolgozol, de szükséged van az ott megszerzett tudásra.
2021. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
23%

Nem kötelező közigazgatásban maradni. A diploma maga már egyfajta léc, amit megugrottál és ezt figyelembe veszik a munkáltatók is és egy érettségizett és egy diplomás közül - ha igényesek - előbb választják a diplomást.


Rengeteg irodai munka van, amihez kell némi Office és nyelvismeret, és nem 140-et fogsz kapni, hanem a dupláját legalább.

2021. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet. De így is cikinek érzem, hogy semmihez sem értek. Semmi hasznosat nem tanultam ezen a szakon.
2021. ápr. 26. 17:01
 9/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
55%

Nagyon sok a pályaelhagyó, főleg manapság, amikor az emberek 10-20 év tapasztalat után belevágnak egy tök más szakmába.

Nekem két diplomám van, mindkettőből kell valamennyi a mostani munkámhoz, de egyik sem konkrétan az.

2021. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én most hegesztőnek akarok tanulni.
2021. ápr. 26. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!