Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Voltál iskolai bullying...

Voltál iskolai bullying elszenvedője?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 16:38
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
92%

Igen.

felsőben is, gimiben is, nem csak szóbeli.

Kár, hogy akkor nem volt ennyire foglalkozva vele

2021. máj. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
95%

Igen, többször is, aztán egyszer elkaptam azt a srácot és jól megrángattam - attól abbahagyta. Az osztálytársaim meg gratuláltak, amiért felléptem ellene.

Mindenképpen érdemes fellépni a bullyk ellen, mert ők sem akarnak megsérülni; ezek voltaképpen gyáva, gerinctelen emberek, akik a gyengékre, gyengeségre mennek rá. Ha erőt mutatsz, visszavesznek. Sőt, akár még be is csicskulnak.

2021. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

11


Manapság se nagyon van, az a gond...vagy ha van is, túl sokat nem tudnak tenni ellene.

2021. máj. 2. 16:55
 14/40 anonim ***** válasza:
96%
Igen, gimiben. Verbális és fizikai is volt. Valahogy nem visz rá a lélek, hogy elmenjek érettségi találkozóra...
2021. máj. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
96%

Igen voltam. Első osztályos koromban többször is megverték, viszketőport szórtak nyakamba, elvették a cuccaimat, verbálisan is abuzáltak, a tanárok pedig néha részt is vettek a dologban, nemhogy segítettek volna.

Ezek után átvittek egy másik iskolába, ahol bár próbálkoztak az elején, addigra tanultam a hibáimból. Első félév után kicsavartam a kezét és tisztesen megvertem a kis "méhkirálynőt" aki mindenkit uszított ellem és onnantól megszűnt a dolog, mert féltek tőlem.


Nem a legjobb megoldás, de ha más nem segít, akkor magadon kell. Évekkel később gimnáziumban, egyetemen és munkahelyeken már szerencsére nincsenek ilyen provlémáim.

2021. máj. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
91%
Nem, de végignéztem ahogy másokat gúnyolnak és nem tettem ellene semmit. Akkor is éreztem, hogy ez nincs rendben, de a hangom felemelni nem mertem. Nem védekezésképpen, de a tanárok sem vettek róla tudomást, sőt volt aki órán szintén “beszállt a buliba” az osztály legnagyobb örömére. Mai fejjel biztos másképp cselekednék, sajnos néha nagyon gonoszak tudnak lenni a gyerekek.
2021. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
88%

Altalanosban igen. 2500 fos faluban laktunk,ahol kb. 500 kisebbsegi volt. Iskolaban mindennapos volt a verekedes,de a szuleim nem engedhettek meg maguknak,hogy iskolat valtsunk (es nem is akartam oket terhelni). En a legkisebbkent,legvekonyabbkent es a kb. a legokosabbkent folyamatosan a szekalast,fizikai bantast kaptam. :)


De ez is kellett ahhoz,aki vagyok most. Szerencsere rajtam mely sebeket nem okozott,de gyereket emiatt nem nagyon mernek vallalni. Nem akarom o is igy jarjon.

2021. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%
Verbálisan, gimnázium 6 éve alatt folyamatosan. Borzasztóan tönkretett, évek kellettek mire meg mertem szólalni több embere előtt egyáltalán. Nem járok osztálytalálkozóra nyílván.
2021. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
95%

Igen, oviba is, általános iskolában is illetve gimiben is.


Mindegyik verbális volt, viszont gimiben 11-ben az örökös zaklató kibukott, a maradék kettő pedig fejben megért és leszállt erről.


Ahhoz képest, hogy milyen hosszú időn keresztül kellett átélnem egész jól tartom magam. Nyilván van egy kis önbizalom hiány de nem okoz gondot a társaságban való kibontakozás. Rólam a nagyja mindig lepergett. Nem érzem azt, hogy nekem ezen siránkoznom kellene.

2021. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
89%
#19 vagyok, azt hozzáteszem, hogy most fogok érettségizni tehát nem olyan rég lett vége
2021. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!