Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Voltál iskolai bullying...

Voltál iskolai bullying elszenvedője?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 16:38
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
95%

Gimiben 3-4 lányka mérgezte az osztályközösséget, rendszeresen kibeszéltek szinte mindenkit, és nem a legszebb stílusban. Szemtől szemben pedig ment a jópofizás.

Én azok közt voltam, akikről a legtöbbször beszéltek (sokszor kínosan ügyeltek arra, hogy biztosan halljam az egészet), de több okból. Hagytam, nem tudtam és nem is mertem kiállni magamért, nem voltam olyan, mint ők. Nem sminkeltem, nem vasaltam a hajam, nem járkáltam a legújabb ruhákban, nem a legújabb volt a telefonom.

Egy idő után már nem érdekelt annyira, próbáltam kiszűrni őket, több-kevesebb sikerrel.

Egyik tanárunk viszont nagyobb károkat okozott. Helyettesítő volt, aki egyszerűen minden órán belém kötött, beszólogatott, kifigurázott, üvöltött velem. Semmi sem volt jó, amit én mondtam, vagy csináltam. Amikor elő kellett valamit adni, egyszerűen minden mondatom után megállított. Miatta utáltam meg végérvényesen mások előtt prezentálni. Gyomorgörccsel jártam az óráira már a végén, és szinte rettegtem, hogy aznap mi vár rám..

Végül kiderült, hogy másik osztályban is voltak ilyen gondok és végül kicsapták a tanárt.

2021. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
11%
A vaskalapos tanárkák az okai, akik kollektív büntezést szabnak ki a diakokra és az órán 45 percig mem engedik őket se enni, se inni és a wcre sem mehetnek a gyerekek. Ebből aztán lesz a bullying, mert a diakok frusztráltak.
2021. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Voltam, nagyon sokszor. Csúfolás is történt, beszólások, emellett éreztették velem, hogy a hierarchia alsó részén állok. Hozzáteszem, hogy sok osztálytársamat érték ehhez hasonló verbális bántalmazások, kiközösítések, lenézések. Ha jól emlékszem 4-5 gyerek számított "periférián kivűlinek" a 28 fős osztályból. Nekem igaz barátaim nem voltak akkoriban, ideiglenes haverságok enyhítették a beilleszkedési problémáimat, de csak egy időre.
2021. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben gyakran szivattak azzal az osztálytársaim (8.osztályban), hogy nagyon összenyomott alufólia galacsinokkal dobáltak meg vagy üres flakonnal ütögették a fejemet, nyakamat.


Nem tudom, hogy miért okoz ez bárkinek is örömet, de olyan barbár csapattol mégis mit várunk? Ilyenek történtek velem, de tudnék még sok durva esetet mondani, amiket csak hallottam....

2021. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben olyan is történt, hogy tollal összefirkálta a karomat az egyik gyerek... valamiért viccesnek találta.
2021. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
14%
Ahogy a vaskalapos tanárkák is viccesnek találják az alapvető szükségletek kielégítésének a megtiltását kerek 45 percekre...
2021. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
Igen!! Alsóban de leszoktam róla és mostmár baromi jól érzem magam úgy h ugyanabba a suliba járok meg mindig😬🤷‍♂️😩
2022. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Arra emlékszem, hogy általános suli 8.ban elmentünk Bécsbe kirándulni és az nagyon rossz élmény volt.

Végig baszogattak engem, beszóltak minden hülyeségért. Amikor a szállást elfoglaltuk, nekem csak a padló, meg a matrac jutott. Félálomban hallottam, hogy mondták, mennyire utál engem mindenki, mert ki voltam közösítve. Már azon gondolkodtam, hogy felhívom a szüleimet, hogy jöjjenek értem, mert nem bírom tovább. Aztán valahogy túléltem a pár napos kirándulást.

2022. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
69%
Voltam. Elsőben kezdtek volna el piszkálni. Apukám bement, leb*szta a szülőket és a gyerekeket, de haszna nem volt. Kb. a harmadik beszólás után, mivel a tanár nem volt a helyzet magaslatán, beiratott bokszolni és birkózni. Na, onnantól kezdve mindenkit elgyepáltam. Ennyi a titok. Nem kell pszichológusozni meg árulkodni!
2022. máj. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!