Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valami tipp hogy hogyan kéne...

Gundika kérdése:

Valami tipp hogy hogyan kéne kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves húgom akit bántanak az iskolában, mert leszbikus.Nem tudom pontosan hogy és mivel zaklatják, de az eredménye az, hogy vágdossa magát és öngyilkos gondolatai vannak, nem tudom hogyan tudnánk neki segíteni, de arra gondoltam hogy bemegyek az iskolájába és az osztályfőnökével beszélem ezt meg. Jelenleg kórházban van nem tudom mit csinálnak vele ,de nagyon aggódom hogy semmi nem lesz olyan mint ezelőtt, és mivel alkoholt is fogyasztott anyukám miatt is aggódom. valami tipp/vélemény hogyan kéne kezelni ezt az egész helyzetet, és mit tehetnénk érte?

2021. máj. 22. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Ebben a korban már abberráltak az emberek,mert sok baromságot olvasnak. Megnézett egy tiktokot,hogy ne legyen heteró és most azt gondolja,hogy ez a helyes. Vagy valaki hatott rá,stb.

Nem kellene reklámoznia dolgokat,a magánéletét nem kellett volna kiterítenie az asztalra.

2021. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem olyan nehéz rájönni arra, ha valaki meleg. (lányoknál) elkezd fiúsabban öltözködni, fiúsabb hajat akar és stb. Az első mondattal egyet értenék, mivel nagyon könnyű manipulálni őket tiktokon és stb helyeken, de mivel a húgom és jól ismerem, biztos vagyok benne hogy nem azért lett leszbikus mert az menő. lehet azért történt mert kamaszodik. Egyébként a hangsúly nem a leszbikuson van, hanem azon hogy bántják és megvannak a következményei
2021. máj. 22. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Ha 13 évesen arra van esze, hogy leszbikus mnak vallja magát, akkor arra is legyen, hogy ne kürtölje világgá. Aki így tesz annak csak a figyelem felkeltés a célja. Hiába sulykolja a média belénk, hogy ez is normális,egyàltalán nem az, és a kortarsai, akik szintén még gyerekek, nyilván bántani fogják mert "nemnormális", és köszönhetően az igencsak elcseszett világnak, durvább módon teszik ezt, mint régebben.

Nem tudom te hány éves vagy illetve milyen a családi háttér, de azt a sulit el kéne hagynia, mert hiába beszéltek az igazgatóval, a többi gyerek attól még ott lesz ugyanúgy.

2021. máj. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Szerintem iskolapszichológust, vagy pszichológust keressetek.

Az osztályfőnök (talán) segíthet abban, hogy visszafogja a piszkálódást, de ez csak az érem egyik oldala. A másik oldala maga a húgod illetve az, hogy ő hogyan kezeli ezeket a helyzeteket, hogyan dolgozza fel történéseket (jelenleg nem túl jól). Ebbe lehet, nem ártana bevonni egy szakembert.

2021. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Ennyi beteg embert egy helyen...

Mintha nem is Magyarország lenne...

Ez már inkább siralmas. Ilyenek miatt kezd kevésbé nagy dolognak Magyarnak lenni,már ha egyáltalán lehet büszkének lenni arra,hogy kiválasztottad hogy hova születsz.

2021. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
1-és3as válaszoló de egy bunkó paraszt vagy...
2021. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem bunkóságból írtam,de néha igazán lehetnének az emberek kevésbe sértődékeny kis senkik...
2021. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Mellesleg lehet tényleg cselekvőképtelenként ő se tudja,hogy miről beszél meg stb. Baromi sok dolgot mond még ami 3 év múlva egy vicces sztori lesz,és ilyenkor még nem annyira tájékozott az ember.

6 Te meg egy puha p,aki mindenen megsértődik,átlagos gyenge Magyar ember.

Az igazi Magyar emberek,akik hátrafele nyilaztak már eltűntek,de ők még ennyitől nem is csorgatták a könnyeiket.

2021. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

3 év múlva igen, lehet, hogy jót fog nevetni rajta. HA! jelenleg nem süllyed annyira mélyre, hogy valóban öngyilkos legyen, mert akkor három év múlva nem nevetés lesz, hanem szomorú emlékezés...


Lehet tolni, hogy ne legyen ennyire sértődékeny, meg ne vegye ennyire magára, de ezt mindannyian tanuljuk, és nem egyik pillanatról a másikra. És amíg meg nem erősödik addig bizony nem árt rá figyelni, mielőtt a baj megesik.


Kedves 8-cas!

Az én magyarság tudatom nem egyenlő a heteroszexualitással és a lelki nem-sérülékenységgel.

1. Attól, hogy ide s tova 1000 év távlatából nem maradt feljegyzés arról, hogy a "hátrafelé nyilazó" magyarok között nem volt lelkileg sérülékeny, vagy homoszexuális, az nem jelenti azt, hogy nem is volt.

2. Ha nem volt, lehet köszönhető annak, hogy olyan neveltetésben részesültek, amik ezt meggátolták. Akkor lehetőleg ne ebbe a szerencsétlen 13 éves lányba rúgjunk bele még egyet, hanem okoljuk azokat a tényezőket, amik nem erősítettek meg eléggé, neki pedig segítsünk.

3. Ha esetleg azért nem volt ilyen ember a "hátrafelé nyilazó magyarok" között, mert őket kirekesztették, magukra hagyták és hagyták öngyilkosságot elkövetni, akkor meg kétszer meggondolom, hogy büszkén, empatikus, és segítőkész Embernek vallom-e magamat, vagy magyarnak!


(Számtalan olyan (ezek szerint talán nem is "magyar") költőnk, írónk van, akik igazán nagyot alkottak, nemzetközileg elismertek voltak, és pont a saját lelki sérülékenységükből fakadóan mutattak fel olyan produktumokat, amilyeneket. Szégyelljük akkor őket is, különösen ha öngyilkosak lettek (pl.: Juhász Gyula, Márai Sándor vagy József Attila, bár ez utóbbi vitatott))

2021. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!