Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy kisebb egyetemi szakon,...

Egy kisebb egyetemi szakon, érdekli a tanárokat, ha valaki otthagyja a szakot, pedig nagyon jó képességű hallgató volt?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 12:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#7

"ez milyen szak volt? Nyelv?"

tanító

2021. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb egyetemi szakra jártam. Az egyik lány a BA államvizsga után odament a tanszékvezetőhöz és elkezdte sorolni, hogy hova jelentkezett MA-ra, direkt azért, hogy a tanszékvezető megtudja, hogy a lány nem jelentkezett az egyetemükre, de szerintem a tanszékvezető fel se fogta vagy nem érdekelte, pedig a lány nagyon tehetséges volt. :D


A tanszékvezető pedig egy lányt eltanácsolt, amíg odajártunk, illetve velem leült az államvizsga után ő meg a többi tanár és megkértek, hogy ne menjek mesterre hozzájuk egy évre (depressziós voltam előtte, amiből áprilisra kilábaltam orvosi segítséggel, de a depresszió előtt meg nagyon sokat tanultam, nagyon jó jegyeket kaptam, a legtöbb tantárgyat vettem fel az évfolyamból, mert minden érdekelt és az egyik legígéretesebb diáknak hívtak, illetve az is valami, hogy megcsinaltam a szakdogát és leállamvizsgázam úgy, hogy gyógyszert szedtem mellette és nem voltam lelkileg a toppon, se fizikailag).


Persze elmentem felvételizni a mesterre, mert már kilábaltam a depresszióból és be is volt fizetve a jelentkezésem.


Egy ponttal csúsztam le úgy, hogy két hely volt és csak egy gyereket vettek fel (kislétszámú tanszék, így tudtuk, hogy nem jelentkezett külsősök és, hogy 3 belsős jelentkezett, 1 lány, aki elfelejtette beküldeni az egyik papírt és érvénytelen lett a jelentkezése, 1 akit felvettek meg én. Később a lánynak megengedték, hogy beküldje a papírját és felvették.).


Nem sokkal rá megtudtuk, hogy nem volt véletlen, én lettem volna a másik, akit felvesznek, de elintézték, hogy ne vegyenek fel...


A vicc, hogy egy év múlva szóltak a tanszékről, hogy várnak vissza. :D

2021. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12 miért tanácsolták el azt a lányt? Erre direkt megkértek??:0 Úristen, jó bunkók 😡
2021. jún. 1. 20:13
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert volt 1-2 hiányossága az alap tudását illetően, de szerintem eltanácsolás helyett segíthettek is volna neki.
2021. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#14 szerintem is
2021. jún. 2. 07:50
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagy egyetem kis szakjára jártam, ha valaki jó eredményei ellenére eltűnt, volt, hogy érdeklődtek utána, illetve a mesterképzésre marasztaltak mindenkit, de az inkább annak szólt, hogy minél több diákjuk legyen, nem a képességeinknek. Alapvetően felnőttként kezeltek, ezáltal tiszteletben tartották a döntéseinket, nem próbáltak beleszólni, és ez így is van rendjén szerintem.
2021. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!