Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy diák meghal, a szülők...

Ha egy diák meghal, a szülők kérelmezhetik hogy ne kerüljön fel a tablóra, vagy mindenképp felteszik?

Figyelt kérdés
Vagy ha él, akkor dönthet a szülő úgy, hogy ő nem engedi hogy a kiskorú gyereke ki legyen rakva a tablóra? Teljesen random elméleti kérdés, nem is tudom hogy milyen kategóriába illik igazán, csak kíváncsi vagyok hogy ilyet lehet-e.

2021. jún. 30. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, senkit nem kötelezhetnek rá. Én nem haltam meg, mégsem kerültem rá a tablóra, mert nem akartam.
2021. jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És ez törvény, hogy ha nem járulsz hozzá akkor nem rakhatnak rá, vagy az iskola jófejségén múlik?
2021. jún. 30. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nem vagyok biztos, de számomra elképzelhetetlen hogy bárkit is kényszerítsenek.

Van valami törvény az ember képmásához való jogáról és annak felhasználásáról, szerintem az ráhúzható erre az esetre. Az embert sehová nem lehet kirakni ha nem járul hozzá.

2021. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerül fel mindenképp, de az esetek többségében felrakják, a szülőnek is jó érzés, hogy nem feledkeznek meg a gyermekükről, szóval ritka, hogy a szülő azt mondja, hogy "Nem, megtiltom, hogy feltegyétek a gyerekemet a tablóra.".


Tanároknál amúgy meg más;


Nálunk tanár halt meg és már nem tanított minket (igazából egy évig tanított, utána nyugdíjba ment).

Talán 3.-an vagy 4.-ben tudtuk meg, hogy meghalt.

Gondoltuk, felrakjuk a tablóra, de az ofő azt mondta, hogy ne tegyük, mert az nyomasztóvá teszi a tablót (meg az is benne lehetett, hogy a tanár csak egy évig tanított minket).

2021. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak szerintem nálunk ez a törvény nem érvényes mert a suliba való beiratkozáskor aláírattak velünk egy papírt hogy engedélyt adunk nekik arra, hogy az iskola területén vagy az iskolával kapcsolatos dolgok miatt lefotózhassanak és azt kirakhassák bárhova. Nem tudom, hogy ebbe a tabló beletartozik-e, de igazából rájöttem hogy a fotózásra nem rángathatnak el rendőrrel, ha meg nincs fotó akkor nincs mit kirakni a tablóra.
2021. jún. 30. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Miért kéne bármit is kérelmezni???


Én épp idén voltam végzős és nem vagyok a tablón. És marha egyszerűen oldottam meg: nem perkáltam le a fotósnak a tabló árát. És kész.

Mert a fotó ingyen volt, de a tabló nem. Na nem is kerültem fel.

Ennyi.


Nagyon bonyolult.

2021. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

De ugye nem tervezel butaságot? Ha igen, ne tedd. Nálunk egy 14 éves lány lett öngyilkos, kilencedikes volt és az egész élet előtte állt volna.


Ha nem az öngyilkosságot választotta volna, akkor pár hónapon belül orvosi segítséggel kikecmereg abból, ami ennyire elkeserítette és rengeteg mindent megélt még volna.


A számításaim szerint kb pár évvel ezelőtt diplomázott volna vagy, ha csúszott volna, akkor most szerezne diplomát és mostanában kezdődne a nagybetűs felnőttek élete neki.


Annyi minden történhetett volna vele az elmúlt években, amiről mesélhetne és talán már jönne az első gyerek vagy egy nagy siker az életében vagy egy új élet külföldön vagy egy házasság vagy akármi.

2021. jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Passz.

En mar lattam nehany iskolai tablot, amin hatborzongato volt latni, hogy fiatal lany, fiu kepen a fekete szalag egyertelmuen mutatta, hogy meghalt.

2021. júl. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő osztálytársam halt meg amikor végzősök voltunk.Az egyik akkor amikor a tanév kezdődött,róla egy kicsit szabadabb fotó került fel,a másik érettségi előtt két héttel halt meg,vagyis még ott volt a fotózáson,nyilván ő is felkerült.



Nem tudom nyolcadikban ez hogy megy,én kisgimis voltam,nincsen tapasztalatom,de szerintem ilyen esetben a szülő örülne ha felkerülne a gyereke.

2021. júl. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!