Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általaban hogy-hogy az általán...

Általaban hogy-hogy az általános iskolai barátságok nem tartósak, nem maradnak fenn gimnázium elejére?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy, amikor elkezdtük a gimit, 1 gyerek kivételével SENKINEK sem voltak barátai akikkel általános iskolában ismerkedtek meg és mindenki a gimis osztálytársakkal lógott, nem mesélte, hogy most a hétvégén az általános iskolai haverjával elment sétalni, mozizni, stb.


Annak az egy gyereknek is azért maradtak meg a barátai, mert szomszédok voltak és a családjaik jóban voltak.


Viszont az egyetem megkezdésekor mindenki a gimis haverokkal lógott, akarhány km-re laktak egymástól, sőt, van akik 10 év utan is barátok maradtak.


Nekem az általánosban, ahova jártam, nem lettek barátaim, de nem hinném, hogy a gimis osztálytársaimnál az lett volna a szituáció, hogy 30 gyerekből mindenki utálta volna az osztálytársait az iskolákban, ahova jártak.


2021. júl. 10. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Minden barátság megszakad előbb-utóbb.
2021. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Hát figyelj, szerintem erre nincs egy általános képlet. Mert nálam pont máshogy van. Az általánosból még mindig meg van 3 barátságom, a gimiből már csak 1, az egyetemről viszont sok emberrel tartom még most is a kapcsolatot. Én pl. a gimit nem szerettem, és amikor elmentem egyetemre nem is szerettem volna azokat az ismeretségeket ápolni.

Viszont amit leírtál, az is igaz lehet. Az ember gimiben már valamivel felnőttebb, onnan 18-19 évesen ballagsz, míg általánosból 14 évesen. Gyerekként pedig a többség inkább be van zsongva, ha új gimiben új emberekkel ismerkedhet meg, új impulzusok érik. Nem mindenki olyan érett, hogy 14 évesen is tud ápolni egy olyan barátságot, amiben az egyik fél esetleg kollégista lesz vagy messzebb megy tanulni.

2021. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Mert akkor még az ember nagyon fiatal, épphogy kihullottak a tejfogai.

Ilyenkor nem alakulnak még ki olyan szoros barátságok, a középiskolában kezdik megtapasztalni mi is ez a fogalom ezért azok az évek emlékezetesebbek, ott válnak felnőtté, másképp értékelnek bizonyos dolgokat.


Persze van akinek ott sem alakul tartós baráti köre de ez már más kérdés.

2021. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont az egyetem megkezdésekor mindenki a gimis haverokkal lógott, akarhány km-re laktak egymástól, sőt, van akik 10 év utan is barátok maradtak."


Ez igazából becsülendő, és semmi baj nincs azzal, ha valaki ápolja a gimis barátságait is. Viszont nekem vannak olyan ismerőseim, akik megrekedtek ezen a szinten. Az egyetemen nem ismerkedtek másokkal, gimis osztálytársakkal költöztek koliba/albiba, és nagyon összezártak. Ezért egyetemi kapcsolataik vagy egyáltalán nem alakultak ki, vagy olyan gyengék voltak, hogy az egyetem után egyből meg is szakadtak. És most, felnőtt korban sincsenek új barátaik a munkahelyről. Ezt viszont már nem tartom egészségesnek, sőt...szerintem ez arra utal, hogy mind a felnőtté válásban, mint a szociális készségek terén kicsit megrekedtek. Nem szabad csakis kizárólag egy csoportra támaszkodni, nyitottnak kell lenni. Ugyanis a barátszerzésre nincs optimális életkor, gyerekként, felnőttként és még idős korban is lehet igaz kapcsolatokat kiépíteni.

2021. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!