Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak? Egyetemen ti...

Mit csináljak? Egyetemen ti kötöttetek igazi barátságokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem csak felszíneseket. Elhívtátok/hívjátok egymást sulin kívüli programokra, nem csak a házival kapcsolatban keresitek egymást stb.



(lehet kicsit hosszú lesz)

A sulik bezárásával eddig semmi bajom nem volt, vígan elbeszélgettem a 2-3 barátommal akikkel gimi kezdete óta majdnem reggeltől estig beszélek.. azonban valami megváltozott, egyik sem ír annyit, mint szokott, sőt közülük ketten, ha én nem írok rájuk, nem is érdeklem őket. Eleinte csak annyi volt, hogy inkább házi miatt beszéltünk (csopiban beszélünk) de most már szinte semmi. Kezdek rájönni, hogy nem vagyok elég érdekes, hogy meg tudjam tartani a barátaim, viszont az a baj, hogy más meg nincs.


Még van egy évem velük, viszont ez a "karantén" ráébresztett, hogy ez a pár gimis barátom nem lesz velem érettségi után,szóval lényegében magamra maradtam. Már szinte csak én írok, hogy "mi újság/láttátok, hogy xy tanár mit írt/képzeljétek ez történt.." és nem tudom mit csináljak. Jól gondolom szerintetek? Vagy ti is kevesebbet beszéltek a barátaitokkal?


Lehet szánalmasan hangzik, de egyetemen kötöttetek jó barátságokat? Kolisok, albérletben? Milyen a tapasztalataitok? Gólyatábor tényleg összehozza a társaságot? Arra gondoltam, ha gimiben nem, hátha egyetemen van esélyem barátokat szerezni, azonban mindenhol azt olvasom, hogy vagy nem vagy csak addig barátok, amíg vannak együtt óráik.



2020. máj. 9. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Csak egyetemről vannal igaz barátaim. Kozepsuliban össze van zárva az ember huszonpár emberrel, még jo h velük barátkozik. De egyetemen 250 emberrel ülsz egy teremben, magad válogatód meg, kit kedvelsz
2020. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Se középsuliban, se egyetemen. Neten sikerült csak.
2020. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tele volt az egyetem felszínes, másokon élősködő, kétszínű libával. Képtelen voltam beilleszkedni közéjük. Egy-két rendes ember volt, de velük nem mélyült el a barátság annyira, hogy kitartson egyetem után is.
2020. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre járok, vannak "barátaim", de tudom jól, hogy csak az egyetem végéig leszünk barátok, csak a beadandókat beszéljük meg, jegyzeteket cserélünk, ilyenek.

Én a középiskolai barátaimmal vagyok mai napig szoros barátságban, annak ellenére is, hogy mindannyian máshova, más szakra, (néhányan) más városba is) járunk egyetemre, sőt, van olyan is köztünk, aki nem jár egyetemre, hanem dolgozik.

Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy valahogy az egyetem kicsit személytelenebb, sok ember képmutató, és azzal szemben, hogy "az egyetemen mindenki bulizik" valójában sokan nem járnak el sehova, még egy moziba se, így sulin kívüli programokat szervezni szinte lehetetlen.


Nem azt mondom, hogy egyetemen nem lesznek barátaid, mert simán lehet, én csak a személyes tapasztalatomat mondtam el...

2020. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Nekem 4 barátom maradt meg, akikkel mindennap beszélek egy közös csoportban. Az egyikőjükkel külön is sokat.

Az egyetem végén járok lassan... Sok barátot szereztem. Igazi talán csak 1-2 marad, velük biztosan sokat fogok beszélni. Vannak barátaim (kb 3-4), akikkel tartani fogjuk a kapcsolatot, de nem fogunk sűrűn beszélni. Ezenkívül sok haverom van, akikhez bátran fordulhatok segítségért, tanácsért, de nem fogunk mély kapcsolatot fenntartani.

Vidéki nagy egyetemre járok, itt van összetartás. A csoportom közepesen jó. Két óra között beülünk egy kávéra vagy ebédelünk, de eléggé klikkekben mozgunk. Azért félévente tartunk egy csopibulit, húzunk karácsonykor.

A gólyatáborban ismertem meg a szobatársam, ő az egyik igaz barátom, a másik egyik csoporttársam. A gólyatáborok és a koli jó lehetőség, hogy könnyen és gyorsan szerezz új ismerősöket. Én a kolis barátaimmal szoktam programozni: bulizunk, főzünk, társasozunk, csak beszélgetünk egymás szobájában, moziba megyünk...

Tudod minden ember más, nem tudom Te milyen beállítottságú vagy. A gimiben nem voltam túl nyílt, de ezen változtatni akartam. Nekem nagyon bejött a kollégium, minden elsősnek ajánlom, hogy legalább próbálja meg pár hónapig.

2020. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem iss csak addig tartott, amíg naponta találkoztunk. Azóta csak facebookon írunk néha. Viszont nekem a gimiből se maradtak. Nekem általános iskolából vannak a barátaim.


De nem lehetetlen. Másoknak sikerült jó barátságokat kötni, mindig látom, hogy együtt mennek ide oda.

2020. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem is gondoltam, hogy ilyen hamar kapok már ennyit 😅

Igen, ahogy olvastam, az egyetem nem a mély barátságokról szól, de majd kitapasztalom, aztán remélem meg tudom cáfolni..


#5: Nagyon visszahúzódó személy vagyok,ezért csak egy-két barátom van, viszont ezen próbálok és akarok is változtatni. Az a baj, hogy eléggé ideges vagyok társaságban, idegenek közt (lehet ez akár szorongás is, sőt nagy valószínűséggel az, de nem akarom magam diagnosztizálni) és legfőképp ez az oka, hogy nem tudok szabadon beszélni, aztán sokszor úgy érzem, miattam hal meg a beszélgetés.


Igen, én is a kolit tervezem megpályázni, gólyatáborba meg biztosan megyek, csak nem tudom, hogy ezalatt az egy év alatt mennyire tudom "felboostolni" a személyiségem, hogy ne csak felszínes beszélgrtésekig menjünk el, vagy egyáltalán ne legyen gyomorgörcsöm, ha ezekre gondolok.

2020. máj. 9. 10:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem az volt az egyik legjobb érzés, hogy a legjobb barátnőm, akivel egyetemi gólyatábor óta ismerjük egymást, laktunk is együtt, msc-re már más szakra mentünk, 130km re lakunk egymástól, viszont mindketten z elelmiszeriparban közöttünk ki..En elelmiszeripari cegnel, ő élelmiszervizsgáló laborba, ugyanazon pozíción vagyunk, s együtt dolgozunk úgy, hogy hozzajuk is kell mintát küldenem.
2020. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a nagy büdös helyzet, hogy még a szorosabb barátságokat is nagyon erősen megsínyli a közös téma hiánya. Az általános iskolás barátságok megkopnak középsuli alatt, a középiskolás barátságok egyetem alatt, az egyetemi barátságok meg munka miatt. A munkahelyi barátságok meg munkahely váltás miatt.


Persze vannak kivételek, nekem a legtöbb barátságom általános iskolából maradt meg.

Az egyetemen elég speciális eset. Gólyatáborban megismered a csoporttársaidat, aztán velük lógsz majd az első 2-3 hétben, de ez a csapat egy nagyobb egyetemen hamar felbomlik. Mi 200-an voltunk az évfolyamban, egy csoport 30 fő körül lehetett. Már tárgyfelvételnél elvérzett az egész csoport, hiszen mindenki össze-vissza vette fel az óráit, ahogy neki jó volt. Aztán a kolis barátokkal ugyan ez lesz, ha másik koliba kerülsz.

2020. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Minden szemeszterben teljesen új "barátaid" lesznek, kivéve ha szerencsés vagy és tényleg találsz olyat, akit érdekelsz és nem csak az időt akarja elütni veled.
2020. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!