Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kéne tennem, ha ő lesz az...

Mit kéne tennem, ha ő lesz az osztálytársam?

Figyelt kérdés

Most fogok menni 5 évig gimibe, és a régi sulinkból másodunokatesóm fog osztálytársam lenni. Ő lány, én pedig fiú. A baj csak az, hogy egyáltalán nem szoros a kapcsolatunk, szinte semmit se tudunk egymásról, eddig több évig egy suliba voltunk, de nem beszélgettünk, csak kb.évente köszöntünk. Sosem találkoztunk sulin kívül, csak 1szer, de akkor is egy nagy családi esemény volt, és az, aki a középpontban volt, pont neki is és nekem is hozzátartozóm. De ott se beszéltünk, csak a család mondta, hogy amúgy mi egy suliba vagyunk. Az ő nagyapja azt mondta, csak jót mondott neki rólam, de attól félek, ez ironikus volt.

Annyi volt, hogy most, hogy osztálytársak leszünk, bejelölt közösségi oldalakon, én vissza. De ott se beszéltünk.

Egyébként sokszor volt, hogy elmentünk egymás mellett köszönés nélkül, párszor köszöntem neki, de előtte ő lehajtotta a fejét. Nem tudom, elakarja venni rólam a tekintetét, vagy zavarban van. Amikor köszönt, nagyon mosolygott. Örülnék, ha szorosabb lenne a kapcsolatunk, de nem tudom hogyan. A családunk és az ő családja nem igazán tartja a kapcsolatot.



2021. aug. 25. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.
2021. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha osztálytársak lesztek, simán szorosabb lesz a kapcsolatotok, hiszen minden nap találkoztok majd. Sőt, ha az a helyzet áll majd elő, hogy te se és ő se ismer majd mást, akkor már az évnyitón örülni fogtok egymásnak.
2021. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőltetni csak azért, mert rokon. Ha úgy alakul, hogy összeilletek, akkor majd jobban megismerhetitek egymást. Szóval szerintem hagyd természetesre a dolgot. Aztán ha olyan, hogy nincs közös bennetek, akkor maradtok simán csak osztálytársak. Nincs ezzel sem baj.
2021. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
hány éves vagy?
2021. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha mosolygott az csak jót jelent.

Le hajtotta a fejét,lehetséges hogy helyesnek tart és igen zavarba jött, attól mert rokonok vagytok még tetszhet a másik illető.

Ne félj, légy laza és beszélgess vele,lehetséges hogy ő félénk egy kicsit ezért neked kell kezdeményezni.

Sok sikert.

2021. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Az egvilagon semmi jelentoseggel nem bir ezek szerint, hogy tavoli rokonok vagytok. Osztalytarskent sem kell ezen gorcsolni.
2021. aug. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit kéne tenned? Viselkedj úgy vele, mint egy rendes osztálytárssal.

Én hasonló szituációban voltam, másodunokatesóm, akivel általánosban csak évfolyamtársak voltunk, és szinte soha nem beszéltünk/nem jártunk össze, középiskolában osztálytársam lett. Nem kezdtem el vele görcsösen barátkozni, ugyanúgy hagytuk egymást, mindketten megtaláltuk a magunk baráti társaságát, osztálytársak meg tudtak róla, hogy rokonok vagyunk. Az évek alatt egyébként viszonylag jóban lettünk egymással, de még mindig nem járunk össze, most, hogy befejeztük a középiskolát, már nem is beszélünk.

2021. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

12 évig osztálytársam volt az unokatestvérem. Emlékeim szerint általános iskola 1. osztályban játszottunk utoljára együtt, aztán mindkettőnknek lettek saját barátai.

Még egy darabig (alsóban) viszonylag szoros volt a kapcsolat, nagyszülőknél hétvégente találkoztunk, illetve a nyár egy részét ott együtt töltöttük... de mire középiskolába kerültünk, addigra kb csak a karácsony meg a családi ünnepek voltak.

Jóban vagyunk, de egy évben kb 3-4x beszélünk.


Az, hogy rokon, nem jelenti azt, hogy onnantól nektek sülve-főve együtt kell lenni.

2021. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Tudtommal egy osztályban lesz minimum még 12 gyerek rajtatok kívül. Erre még rátesz egy lapáttal az a tény, hogy nem egyneműek vagytok. Nagy annak a valószínűsége, hogy ő is barátkozik másokkal, te is.


Én egy távolabbi rokonnal jártam egy suliba, csak külön osztályokba és mi jól kijöttünk. Amikor elkezdtük a gimit és nem voltak barátaink, akkor a szünetekben összefutottunk, beszélgettünk. Aztán elmaradoztak ezek a találkozók, ő is talált barátokat, én is és megmaradt az, hogy a szünetekben, ha egymás mellett elmentünk a folyosón, akkor köszöntünk, meg tudták, hogy rokonok vagyunk, de ennyi.

2021. aug. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!