Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Minden osztálytársam azt...

Minden osztálytársam azt mondja hogy retardált vagyok mert autista vagyok. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Szóltam már tanárnak is meg próbáltam beszélni velük stb, de csak azért is tovább szekálnak...


17/F


2016. dec. 6. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd őket figyelmen kívül. Könnyű célpont vagy, ők pedig aljadék emberek, akik a mások szenvedésén élik ki magukat. Tanár nem tud neked segíteni, még ha akar se - neked az autizmusodnál fogva különösen fontos, hogy hamar megtanuld kezelni a mások kárán élősködő szemeteket és azt, hogy ne tudjanak érzelmileg megingatni, mert rengeteg ilyen ember van a világon, és bele fogsz roppanni, ha nem tudod megkeményíteni magad velük szemben. Ez van.
2016. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, mást nem tudsz tenni.
2016. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Manapság menő autistának lenni, nem értem mi a bajod. Én is autista vagyok.
2016. dec. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem azzal van bajom hogy én magam autista vagyok, hanem azzal, hogy az osztálytársaimnak van vele baja :/
2016. dec. 6. 22:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, kamatoztasd abból a tudásod, amiben jó vagy. Ha jó vagy matekból, menj el matematikusnak. Általában az autistáknak mindig van valamilyen kiemelkedő képességük, általában számolás terén, vagy esetleg jól festenek. Bár sok esetben az iskola légkör ront ezen a képességen, de én azt mondom, hogy fejleszd magad, amiben csak tudod.
2016. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy autista sorstársad vagyok, aki már egyetemista.


Velem is ez volt a helyzet egy időben.

Nekem egy elfogadó közeg segített sokat, egy iskola, ahová más autisták, testi, és érzékszervi fogyatékosok járnak.

Az iskolában normál oktatás folyt, érettségiztünk is.

(Persze az oktatás színvonala nem a legjobb, de mit ér egy erős gimnázium, ha folyamatosan csesztetnek? Nem tudsz tanulni.)


Hányadikos vagy most? Mik a terveid a jövőre nézve?

2016. dec. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
100%

Szintén autiként írok. Engem általánosban csesztettek, vertek is, úgyhogy van némi tapasztalatom ilyen téren. Gimiben senkinek nem mondtuk el a dolgot, nem is szólt be senki. Ezek szerint nem engem volt menő szekálni, hanem a címkét rajtam.

Elég szomorú, hogy középiskolában is ennyi eszük marad egyeseknek, hogy olyasmiért szekálnak másokat, amiről nem tehetnek. Ki is a "retardált"? Annyit tudsz tenni, hogy figyelmen kívül hagyod őket. Ha nincs visszajelzés, elveszítik a motivációt is arra, hogy csesztessenek. Gondolj arra, hogy már csak egy évet kell kibírni velük.

2016. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Csak irígykedenek mert jobb vagy náluk. Ezt sose felejtsd el!
2016. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Metionin:

Szerintem súlyosságtól függ, hogy egy autista el tudja-e titkolni az állapotát.

Tehát te szerencsés vagy, viszont pl. nekem nem sikerült. Nem önmagam akarom sajnáltatni, csak lehet, hogy a kérdező ugyanebben a helyzetben van. Egy idő után mindenki sejtette rólam anélkül is, hogy én, vagy a szüleim szóltunk volna róla.


Ezután került arra sor, hogy átkerültem a legjobb suliba, ahová csak kerülhettem. :)

2016. dec. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
Igazából ha valaki rákérdezett volna, elmondtam volna, tehát mondjuk úgy, hogy nem reklámoztam a dolgot. De nem kérdeztek semmit, volt aki tudomásul vette a dolgaimat, volt aki dilisnek tartott de legalább nem vertek meg és nem csúfoltak, mint általánosban. Nekem már ez nagy könnyebbség volt. Egy napra talán el tudnám titkolni de akkor is látszik, hogy valami nem oké. Sajnos muszáj volt helytállni a suliban, mert ez volt az egyetlen normális középiskola a környéken, ami fogadott is.
2016. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!