Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt az a számodra legemlék...

Mi volt az a számodra legemlékezetesebb, etikátlan dolog, amit tanárod tett?

Figyelt kérdés

2021. szept. 12. 12:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Volt egy tanár az iskolában, 2000-es évek eleje volt, uniós irányelvek még sehol nem voltak, néha egy egy pofon elcsattant.

Egyik osztálytársunk már kisgyerek kora óta thai boxolt, rettentően rossz gyerek volt, minden tanár panaszkodott rá.

Ennek a tanárnak az óráján is csinálta a fesztivált, tanár mondta is neki álljon fel.Odament hozzá, elkezdte méregetni, nagyon fura látvány volt.Szidta becsmérelte, majd pofon akarta vágni.Gyerek elhajolt.Tanár majdnem elesett, mert nem erre készült.Mondta neki a gyerek, ha ezt mégegyszer megpróbálja piszkosul elveri mindenki előtt.

Volt pár másodperc hatásszünet, míg a tanár magában végigfuttatta a lehetséges kimeneteleket, úgy döntött ad egy másik pofont.

Én még ilyet nem láttam, ami utána volt.Lendült a pofon, már mindenki húzódott hátra mert tudtuk mi lesz.Többszörös magyar győztes volt a srác thai boxban junior kategóriában.Elhajolt, majd egy forgó rugással úgy fejen rúgta a tanárt, hogy átesett a padon.

felkelt utána a tanár, keménykedve odament, hogy ezt mégis hogy képzelni, ököllel megakarta ütni.

Na itt volt filmszakadás...a tanárnak.

CSATT,csatt,csatt, ez így ment majdnem egy percig azt se tudta hogy védekezzen a tanár.Végén kifutott az osztályból, igazgatóhoz ment.

Jött is a diri, hogy ez mi volt.

Mindenki mondta hogy a tanár többször megakarta verni a gyereket,ő meg nem hagyta magát.

Másnap jöttek a szülők tanárt feljelentették, pár hétre rá kirúgták.Ha jól tudom a tv-ben is benne volt, soha nem taníthat, mert később letanácsolták a tanári pályáról.

2021. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

- Kompetencia felmérés volt a suliban. Elhúzódott valamiért és több órával később ért véget. A felügyelőtanár, aki velünk volt, azt mondta, hogy a következő nap nem fog feleltetni. Mindenki örült. Bejött másnap és feleltetni akart... Mondtuk neki, hogy megígérte, hogy nem fogunk és nem is értette senki a helyzetet. Ő meg nevetve elkezdte mondani, hogy ő ilyet sosem mondott, most felelés lesz... (Amúgy nem lett, mert senki sem volt hajlandó kimenni és utólag az igazgató is elbeszélgetett vele.)

- Volt egy tanár, aki utált engem. A házi féléves volt, rendszeresen be kellett mutatni neki a haladásunkat. Az egyik srác második alkalmon kb. egy semmit mutatott be, amit óra előtt 2 perc alatt rajzolt. Én egy otthon csinált dolgot, kidolgozottan és már a feladatban előrébb haladva. A tanár közölte, hogy hááát, ez kevés, nem húzza be, hogy csináltam valamit is. Az egész csoport teljesen elnémult, hogy ez meg mi?

- Volt egy bizonyos iskolai balhé, amiből lett megbeszélés. Én is érintett voltam. A megbeszéléskor a terem elé ültettek minket és hallottuk az egész megbeszélést. Az egyik tanárom utólag képes volt a képembe hazudni, hogy ő ott felszólalt az érdekemben. Meg se mukkant az egész megbeszélés alatt...

2021. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában az igazgatónő mindig nevetségessé tette azokat a diákokat, akiket az osztálytársaik meg sulistársaik alapból szekáltak, kiközösítettek, csendesek voltak. Például én nem néztem ki túl jól akkoriban, duci voltam, pattanásos, béna szemüvegem volt, nem barátkozott velem senki, beszólogattak. Ő meg mikor meglátott a folyosón szünetben, jó messziről, hogy a fél iskola hallja, gúnyos kacajjal kiáltotta, hogy "úr isten XY, te hogy nézel ki már megint????" (mert több pattanás jött ki rajtam, mint máskor)
2021. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 flora08 ***** válasza:
89%
Gimnáziumban a tesitanárom volt egy eszméletlen nagy bunkó. Volt a tornateremben egy eszköz, amit a bakugráshoz vagy mihez szoktak használni. Az emeleten voltak az öltözők és egy másik szertár. Közölte, hogy 4 lány fogja meg, és vigye fel az emeleti szertárba azt az eszközt. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de én nem a szeretném. Kérdezi megdöbbenve, nagy szemekkel, miért. Válaszoltam, hogy azért mert balesetveszélyesnek tartom, hogy egy ilyen nagy és nehéz eszközt négy lány cipeljen a lépcsőn, kérjük meg inkább a fiúkat ("vasággyal" voltam 50 kiló, annyi karizommal, mint egy óvodás). Na, erre elszállt az agya, és undorító hangnemben elkezdett osztani, hogy mit képzelek én magamról, ha ő megkér engem (megkér...ellentmondást nem tűrő hangon utasított), akkor köteles vagyok megcsinálni. És egyébként is, én milyen feleség leszek így, ha semmit (!) nem vagyok hajlandó csinálni, kihúzom magam a feladatok alól, mert nő vagyok, és így mindent a férjemnek kell majd. Majd sértetten kiviharzott. Próbáltam beszélni az osztályfőnökömmel, hogy rendben van-e, hogy ilyen hangnemben beszél velem, mire ennyi volt a reakciója: "Ne foglalkozz vele, hülye." Oké.
2021. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
Nyolcadikban egy biológia órán volt egy osztálytársam aki folyton rám volt szállva. Ezen az órán már odáig is eljutott, hogy szinte szexuális zaklatásnak tett ki. Hangosan undorító és megalázó kérdéseket tett fel az egész osztály előtt. A tanár közben a padom mellett tartotta az órát és csak rámnézett de egy szót sem szólt. Év végén persze körülugrált hogy én voltam az egyetlen kitűnő meg hogy milyen erős gimibe vettek fel. Nekem pedig csak undorom volt tőle
2021. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21%
Én az egyetemen két tanárral is összejöttem (nem egy időben), mindkettő sokkal idősebb volt, az etikátlan?
2021. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában az egyik tanár nyíltan megmondta, hogy azért zárja le jobbra az egyik osztálytársunkat, mint a jegyei alapján kéne, mert anyukája ott tanít, és ő annyira szereti. Tudom, hogy ez a mai napig létező gyakorlat, a saját gyerekeim iskolájában is ez van, de hogy ennyire nyíltan bevallja, azért ahhoz már pofa kell.
2021. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%
16: Elég durván és mindannyiotokat minősít!
2021. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%

5.-ik osztályban felsősként új matek tanárt kaptunk, aki a kezdettől fogva gyűlölt, mindenki hármas négyes ötös volt nála, én bármit csináltam, sosem voltam jobb kettesnél.


6.-ik osztályban már mindennapossá vált, hogy kihívjon a táblához, és ott alázzon az osztálytársaim előtt, a fogadóórán is szarozott a szüleimnek, szóval a hetediket már egy másik iskolában kezdtem meg, de köszönhetően ennek az "élményemnek", folyamatosan rettegtem a matek óráktól.


Emlékszem, hogy az utolsó nap amikor elmentem az iskolából azt mondta nekem, hogy engem utált a legjobban, és legszívesebben megbuktatott volna, de mindegy mert úgy sem lesz belőlem senki.


Eléggé rosszul esett mert nem csináltam semmit ellene, nem voltak magatartásbeli gondjaim, 6.-ik végére féltem az osztálytarsaimra nézni annyira nem volt önbizalmam.


Ma már okleveles közgazdász vagyok, nemsokára a mesterszakomat fogom befejezni, ha a bértáblából indulok ki, akkor 2x annyit keresek jelenleg, mint a volt matektanárom, ez a mesterdiploma után még nagyobb különbség lesz.


Gondoltam rá, hogy visszamegyek az iskolába, hogy megmondjam neki, hogy nagyon nem lett igaza, de nem akarok ezért szabit kivenni, se lecsúsztatni munkaórát.

2021. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
88%

Általános 2.-ban óra közben röhögtünk, odajött a tanárunk és elkezdett kiabálni velünk, az osztálytársam elkezdett hörögni, erre a tanárunk elkezdett a képébe ordítani: "Fejezd már be!" (Ezt ismételte, miközben favonalzóval verte a padot.) Majd közölte, hogy ne cirkuszoljon, és erre a srácot a fülénél fogva a szekrényhez rángatta, bevágta, és kitámasztotta egy székkel! Néhány perc múlva kinyitotta a szekrényt, a srác rosszul nézett ki, eszméletlen, lila volt a feje, ekkor suliorvos (aki a gazdasági vezető volt, csak plusz pénzért bevállalta a doktor szerepét...) Bevitték kórházba, kiderült, hogy asztmarohama volt, gyakorlatilag majdnem meghalt!


Másnap a tanárunk azzal jött nekünk, hogy mi majdnem megöltük, mert röhögtettünk! (Ekkor kettőnket kiközösítettek az osztályból.) Ráadás képen aznap a gyerek nagymamája bejött a gyerek cuccaiért, ekkor a tanárunk ránk mutatott: "Az a kettő volt az!" Hát a nagymama úgy nézett ránk, mint a gyilkosokra, sose felejtem el...


Az a szörnyű, hogy csak 8 évesek voltunk, fogalmunk nem volt mi történik, a tanár aki abszolút hibás volt (majdnem megölte a gyereket), egy az egyben ránk verte a balhét!


A gyereket átíratták másik suliba (ez 2002-ben volt), az a tanár 2017-ben még ott tanított...

2021. szept. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!