Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha tényleg rosszul lesz órán,...

Ha tényleg rosszul lesz órán, akkor én leszek a rossz, amiért nem segítek neki? 18/l

Figyelt kérdés

Osztálytársam kitalálta a fogyás érdekében, hogy a kapott diétáját (amit hónapok óta követ) is csökkenti (néhány hete), van amikor étkezéseket hagy ki. Közben írja napok óta, hogy xarul van (hiszen szinte semmit nem eszik). Nem elégedett az alakjával, és amiért lassan megy a fogyás, úgy gondolja, akkor a legjobb, ha éhezteti magát, akkor érzi, hogy fogy. Azt hiszi neki van igaza. Én erre megírtam neki, hogy nincs igaza, de rendben, tegye, de ha rosszul lesz órán, tőlem ne várja, hogy segítsek, ha víz vagy bármi kell, hiszen "neki van igaza".

Ha tényleg nem segítenék neki órán (én vagyok az egyik oldalán, a másikon egy fiú), emiatt én leszek a faxkalap, aki jóban van vele, mégsem segít? Oké, hogy alapvető (lenne) a másiknak segíteni, ha látja az ember, hogy rosszul van, de ilyen esetben, főleg, hogy már nem egy hülyesége volt (nem étkezésben, nem is öngyilkos vagy hasonló akart lenni), nincs erőm erre is. Megvan a magam baja, és iskolában magamhoz képest túlteljesítek, a szabadidőm kvázi csak tanulásból és pisiszünetekből áll, fáradt vagyok. Közben meg előre tartok a dologtól, hogy úgymond tőlem várnák el (kimondva vagy kimondatlanul), hogy pátyolgassam. Neki aztán mondhatok szokás szerint minden szépet, jót, hasznosat, józan észt, nem fog rám hallgatni, közben pedig mások szerint is nagyban sajnáltatja magát, ezért tartják a távolságot a többiek tőle, és ezért fogják az iskola után törölni az ismerőseik közül. Nálam is már kezd betelni a pohár (vagy be is telt), de nem akarom, hogy én legyek a "szívtelen szemét", viszont uram bocsássa meg, tudom, hogy nem maga a baja komoly, főleg ha súlyosbodik és legyengül, de nincs erre már kapacitásom. Negyedik éve megy, hogy neki milyen rossz (egyik-másik ok, amit ő szúrt el, ismétlődően), aztán ha erre csak "aházik" az ember, máris flegmává avanzsálja az illetőt.


2021. okt. 3. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ne foglalkozz vele, nem ülve fog összeesni, hanem az utcán. Az órán a tanár majd összeszedi, ha úgy alakul. Te megmondtad, hogy hülyeséget csinál, agyat nem adhatsz neki.
2021. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Majd rá jön hogy szar.
2021. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Már bocs Kérdező, de amúgy neked se volt 4 év alatt annyi eszed, hogy megmondd neki, hogy hagyja ezt abba mert mindenki tesz rá? Vagy mégis miért barátkozol vele még mindig? Itt az igazi kérdés nem az, hogy szemét leszel-e, ha nem segítesz ha rosszul lesz, hanem az, hogy saját magaddal miért cseszel ki? Miért beszélsz vele egyáltalán? mondd meg neki, hogy ez téged mostantól nem érdekel, aztán ennyi. Nem kell semmit sem a végletekig tűrni, erre nem vagy köteles.
2021. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szüleinek szólj (ha nem tudják), ezzel megtetted, amit lehetett. A többi az ő dolga. Valóban jó lenne az ilyen "barátot" leépíteni.
2021. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jóban vagyok (voltam) vele, de nem vagyunk barátok. Az osztályból kevesen csinálnak megfelelő jegyzeteket (valaki olvashatatlanul ír, valaki nem is ír, más csak saját maga számára követhetően jegyzetel, stb), így hát hamar "összejöttünk", amikor az egyikünk hiányzik, a másik küldi, vagy ha valamiről lemaradtunk írás közben, kiegészítjük. Szóval egy csónakban evezünk helyzet volt. Az elején még nagyon sok türelmem volt, nem esett nehezemre lelki támaszt nyújtani, nem zavart, ha beszélni szeretne velem, és hát nem vettem észre akkoriban kistiniként, hogy ez erőteljes önsajnáltatás. Sőt, amikor nem csinálta, mert nem minden áldott nap tette, akkor jól elvoltam vele sulin belül. Vagy már erőteljesebben nyomatja, vagy én értem a határaim végére, hogy soknak látom/érzem. Igen, tudom, hogy hülye voltam, de sok dolgot utólag vesz észre az ember, több tapasztalattal a háta mögött.
2021. okt. 3. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
2-es vok, max szólj az ismerőseinek.
2021. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Négyes hsz: Nem ismerem a szüleit (nincsenek együtt), nem tudom a számukat, se a nevüket, sosem találkoztam velük. Azt sem tudom, hol lakik, nem jártam nála. Azt tudom, hogy az anyjával él, de mert sokat dolgozik, nem valószínű, hogy tudomása van a dologról.
2021. okt. 3. 20:27
 8/11 A kérdező kommentje:
Senkinek nem tudok szólni. Az ismerősei nem az én ismerőseim, a barátairól pedig csak annyit mondott az évek során időnként, hogy ezt-azt csinált velük, de neveket max háromszor említett. Csak úgy pedig a néhányszáz ismerőseiből az egyikre nem írhatok rá, hátha eltaláltam.
2021. okt. 3. 20:30
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
És egyáltalán nem tudsz szólni neki?
2021. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Pacsi, hasonló gondom van. xd Az én padtársam is hasonló. Annyi különbséggel, hogy ő gyógyszereket is szed, és diétája a cukra vagy mit tudom én mi miatt van neki, nem konkrétan fogyás miatt, de a fogyás miatt hülyült meg, mert vékony szeretne lenni. Én is megmondtam neki, hogyha elájul vagy baja lesz, mástól várja a segítséget. Szerencsére ezt csak kb egy hete kezdte, hogy abnormálisan keveset eszik, szóval lehet előbb észhez tér, minthogy elájuljon. Akár cukros, akár más baja van, egészségtelen amit művel. Hozzád hasonlóan kíváncsi leszek, mi lesz akkor, ha nem segítek neki, mert legutóbb is engem nógattak, hogy gyerünk, csináljak valamit, mert én ülök mellette, aztán se a víz, se a csoki (amit nem is ehet), se semmi nem volt jó, amit ők adtak. Ha te padtársadnak baja lesz, nem te leszel a hibás. Mondják, hogy aki hülye, az hülyén is hal meg, vagy aki hülye, az haljon meg hülyén, de ez legtöbb embernél csak gondolatban megy így, ha előttük történik, rögtön nem mondanák ezt. Ha nagyon gáz a helyzet, ülj el mellőle, ha van még hely, és olyan, aki mellett szívesen ülsz. Ha nincs, hát nincs. Legtöbbször saját kárán tanul az ember, de van akinél ez sem segít, vagy sokkal, sokkal, sokkal később látja be. Csak remélni tudom, hogy egyiküknek se lesz gondja. :/


Mellesleg, a hozzászólóknak. Ennyi idősen kötve hiszem, hogy az iskolai életben a szülőknek lenne szerepük, amit ráadásul egy másik diák "köp be". Nálunk anno, két osztálytársam is teljesen beállva jöttek órára, és első körben velük beszéltek a tanárok, nem a szülővel. A legtöbb tanár pedig, ha nem beállásról van szó, szerintem általánosan nem sok figyelmet szentelnek ilyesmire, hogy pl: ő tájékoztatja a szülőt.


20/L

2021. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!