Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fontos köszönni egy tanárnak...

Fontos köszönni egy tanárnak akkor is, ha az utcán vagy tömegközlekedésen fut vele össze valaki?

Figyelt kérdés
Ha ott nem ismeri fel valaki a tanárát az baj?
2021. okt. 7. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen. Miért, a szüleidet/barátokat nem ismered fel az utcán?
2021. okt. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha idén kezdett tanítani, és hirtelen nem ismered meg, azzal nincs baj. De ha igen, akkor nyilván illik köszönni. Ha utólag jöttél rá, hogy ő volt az, akkor esetleg röviden elnézést kérhetsz tőle, amikor legközelebb találkoztok. Csak ilyen "elnézést, tanár úr, nem ismertem meg hirtelen tegnap a villamoson" típusú dumával. Túllihegni sem kell.
2021. okt. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Illő lenne
2021. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem fontos, de illik. De ne várj mindig viszonzást... Nekem a volt osztályfőnökünk nem köszönt vissza...
2021. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a köszönés még a 21. században is az alapvető emberi kultúra része. Tehát igen, fontos köszönni.

Persze megesik, hogy hirtelen nem kapcsol az ember, mert váratlan helyen bukkan fel az ismerős.

Én tanár vagyok. Nem csinálok belőle problémát, ha nem köszön egy tanítványom, bár ez ritkán esik meg. Nálam az alap, hogy rájuk köszönök, ha összefutunk valahol és észreveszem. Nem zavar az, ha én köszönök elsőként, sőt.

Volt egy profom egyetemen, aki nagyon szigorú volt, viszont ha ráköszöntünk az egyetem folyosóján, még csak ránk sem nézett nagyon, nem hogy még vissza is köszönjön... Az ő hatására dőlt el bennem, hogy én ha kell, előre köszönök a tanítványaimnak.

2021. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én köszönök nekik még az uszodában is.
2021. okt. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Megismered, köszönsz.

Nem ismered meg, nem köszönsz.

Ennyi.


A köszönés társadalmi norma.

2021. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illik, ha felismerted és olyan helyzetben vagytok. Én szoktam, bár sok tanárom nem köszön vissza vagy úgy csinál mintha észre se venne, elnéz stb.
2021. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akit ismerek, annak köszönök, ha tanít, ha nem.
2021. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy teher biccenteni egyet a szemkontakt utan. Ez nem fontossag, hanem illendoseg.
2021. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!