Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen kollégiumba is...

Egyetemen kollégiumba is általában a protekciósok jutnak be?

Figyelt kérdés

Én pl szegény családból származok, elváltak a szüleim, Budapesttől 240 km-re lakom és nem kaptam kollégiumot.

Van több csoporttársam, akik szintén messziről jöttek, faluról, jó tanulók is, de mégsem kaptak kollégiumot.


De ami feltűnt, hogy több csoporttársam is van, meg másik szakról is ismerek olyat, aki budapestiként kollégiumban lakik. Meg akikért BMW-vel meg Mercedessel mennek a szülei a kollégium elé.

Gondolom aki jóban van a hökkel, azt berakják.


Megfigyeltem, hogy az egyetemen van egy elit réteg, a HÖK és a társaik, meg vannak a többiek, akiknek a kollégiumba is lehetetlen bejutni és szívnak, mert vidékiként fizethetik a drága albérletet, meg dolgozniuk kell, hogy fenntartsák magukat.

Lehet, hogy nem minden egyetem ilyen, de én a sajátomat ilyennek látom.



2021. okt. 12. 22:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
A gazdag pesti gyerekek nálunk BME-n simán bekerülhettek, csak éppen tanulmányi alapon, tehát tettek is érte, ezért egy pillanatig sem sajnáltam tőlük (Ahogy 10-es írta, tanulmányi bekerülésnél mindegy a szociális helyzeted.) Másrészt 4,2-es átlaggal hiába szívás, hogy nem kerülsz be, ez van, mások jobban teljesítettek. Én is emlékszem több olyan félévre, amikor ősszel (elsősőknek akkor tesznek félre bizonyos számú helyet) 4,2 felett volt a tanulmányi bekerülés a karunk által használt kolik közül a jobbikba, szóval ezt a könnyű bejutni BME-n dolgot szeritnem felejtsük el.
2021. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!