Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy visszahúzódó, nagyon...

Egy visszahúzódó, nagyon szótlan fiatalból miért nem szedik ki legalább a tanárai, hogy van-e valami problémája?

Figyelt kérdés

Én is ilyen voltam, voltak is családi problémáim, de senki nem kérdezte.

Erről a hírről jutott eszembe:

[link]


2021. okt. 14. 10:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%
Nem ez a munkájuk.
2021. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Mert a szülők feladata lenne nevelni a gyerekeiket, felfigyelni a lelki problémáikra, nem pedig a tanároké.
2021. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Már ne haragudjatok, de a pedagógus azért pedagógus, mert neveli és oktatja a diákokat, nevelni pedig csak odafigyeléssel lehet.

Szerintem ez is penne a dolguk.

Persze ha van 600 osztálya, akkor ez nyílván nem egyszerű.

2021. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
a fiatalok lelki problémáinak kezelése valóban nem a tanár feladata, de úgy általánosságban a családi háttér (és abból fakadó lehetséges problémák) terén minimum az osztályfőnöknek illik képben lenni
2021. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
#3 ez így van, a pedagógusi munka nem puszta oktatás (az a felsőoktatásban van), hanem oktatás-nevelés együtt.
2021. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
A legtöbb gyerek már több időt tölt az iskolában mint otthon. Szóval nem kellene kifogásokat keresni a pedagógusoknak.
2021. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Mert nem feltétlen akart volna a gyerek bárkivel is beszélni a problémáiról, sem a nagyszülökkel, de föleg nem egy tanárral.

A tanár nem tud semmit tenni, ha a gyerek szerint semmi gond sincs, még akkor sem, ha a tanár meg van gyözödve arról, hogy komoly gondok lehenek vele, mert semmiféle jogköre sincs. Még annyit sem tehet, hogy elmegy vele orvoshoz vagy pszichológushoz, ha a gyerek nem akarja.

Egyébként ha elolvasod a cikket, a lánynak nem ez volt az elsö kisérlete, emiatt kezelték is, mégsem tudtak az erre képzett szakemberek sem segíteni rajta. Akkor egy tanár, aki nem pszichológus és nem pszicháter, hogy tudhatott volna???

2021. okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ha nem is ez a munkájuk, szerintem már történt elég sok baj, hogy valami továbbképzésen erről beszéljenek.

És akkor a hírekben olvasni, hogy szegény szülők/nagyszülők.

Közben ők voltak a legfőbb okozói a gyerekük halálának.

Engem vertek is az iskolában rendszeresen, de az eltörpült amellett, amilyen otthoni környezetben éltem.

2021. okt. 14. 10:29
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
Az én életemben általában könyékig turkáltak, mindenbe beleugattak, baromira utáltam...
2021. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Öngyilkosság esetén maga az öngyilkos személy volt az okozója..
2021. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!