Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy visszahúzódó, nagyon...

Egy visszahúzódó, nagyon szótlan fiatalból miért nem szedik ki legalább a tanárai, hogy van-e valami problémája?

Figyelt kérdés

Én is ilyen voltam, voltak is családi problémáim, de senki nem kérdezte.

Erről a hírről jutott eszembe:

[link]


2021. okt. 14. 10:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
31%
Ne fogd másra.
2021. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

Észrevétlenül kellene megfigyelni sokáig a gyerekeket a szünetekben, és az iskola után, hogy kiderüljön ki csendes viszonylag, ki hogy viselkedik a társai társaságában. Az órák “fegyelmezett” menete alatt ez nem igazán látszódna.

….bár lehet csak rég voltam gyerek 🤔

2021. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
36%
Akinek meg otthoni problémája van, az mondja el az osztályfőnöknek.
2021. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"aki ilyenre készül, általában rejtőzködik, de figyelmeztető jel lehet, ha a kamaszok elszigetelődnek, leépülnek a kapcsolataik vagy nem lehet velük beszélni."


Valóban nehéz ez, ha kitudódna, cikiznék az osztálytársak, stb.

Egy gyerek meg még annyira nem is érti, mi a jó, mi a rossz.


Épp ezért legalább egy tanárnak kéne erre figyelnie, vagy osztálytársak visszamondása alapján figyelmeztetni valakit.


Pedofil nagypapa, perverz testvér, iskolatárs, meggyilkolt kisállat, idegbolond, hajcsár anyuka/nagymama, rossz életkörülmények.

2021. okt. 14. 10:37
 15/24 anonim ***** válasza:
Vagy iskolapszichológusnak, vagy minek.
2021. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%
Csak azon lehet segíteni, aki hagyja.
2021. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
#14 mivel nem lehet több száz tanulót nagyítóval figyelni, alapvetően az osztályfőnöknek kéne megfelelő légkört teremtenie. akiről tudja, hogy zűrök lehetnek otthon, szól a szaktanároknak, ebben az osztályban x-re y-ra figyelj már jobban. az osztálynak ilyet nem mond, de velük is ki tud alakítani olyan viszonyt, hogy akár ő jobban észlelje a furcsa jeleket, akár egy lelkiismeretesebb osztálytárs bizalommal jelezhesse felé, ha valami nem stimmel. persze leterhelt, rég kiégett, vagy félalkoholista, minimumot se hozó tanárokkal nemigen fog működni.
2021. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
egyébként ha a tanárok olyat észlelnek a tanulón, jelentési kötelezettségük van (esettől függően) az iskolapszichológus, gyermekvédelem, rendőrség felé
2021. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Persze, biztos van tanár, amelyik figyel, de soknál látni, hogy na, megint eggyel több meló.
2021. okt. 14. 10:54
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is csendes voltam, emiatt basztattak is szóval általâban el is határolódtam a suttyóktól és többnyire értékesebb dolgokkal foglalkoztam. Nem szerettem volna ha még a tanáeok is cseszegetnek emiatt. Nem is fogták fel milyen környezetből jöttem, csak hogy bántanak én meg eltűnök. Nem akartam öngyilkos lenni csak a nyugalmat kerestem, egyedül nagyon is jól elvoltam, és ez a mai napig igaz rám.

(A tanáeok többsége úgyis támadólag közelített, aki nem, annak megnyíltam)

2021. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!