Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az normális hogy 9. osztályos...

Az normális hogy 9. osztályos egy 17, lassan 18 éves fiú?

Figyelt kérdés
2022. jan. 20. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem normális.


Sokszor bukott, vagy más miatt?


A viselkedése milyen? VEgzálja a 15 éveseket, vagy normális?

2022. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem normális, de nekem van olyan ismerősöm, aki tizenhét évesen ment kilencedikbe (betegség miatt később kezdte az elsőt), és szintén betegség miatt évet kellett ismételnie. (Eredetileg tizenöt évesen kellett volna mennie)
2022. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek én is azt gondoltam hogy csak betegség vagy bukás lehet az oka.


Unokatestvérem folyton betegeskedett, az év felét hiányozta.

Egy évre kivették a suliból hogy majd otthon tanul.

Jól kibetegeskedte magát, kórházban is feküdt, nem tudott tanulni rendesen. 1 év helyett 2 lett de utána már nem hiányzott és rendben be tudta fejezni az iskoláit.


Aztán felnőttem és látok olyat hogy a hajam szála égnek áll.

Nem csak bukás vagy betegeskedés lehet az oka.

pl Magyar iskola rendszer, idióta szabályok, töketlen igazgatók.


Elvált szülőknél ha megy az acsarkodás. Szülő nem fogadja el a bíróság vagy a hatóságok ítéletét, és nem viszi vissza a törvényes lakóhelyére de annyira távol van hogy iskolába se tud járni akkor szivacs.

1-2 év mire dűlőre jutnak. Addig a gyerek kimarad szépen.

2022. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as utolsó bekezdésére:

De ha tanköteles a gyerek, akkor nem lép azonnal a gyermekvédelem? És nem viszik el egy héten belül rendőrök bilincsben azt a szülőt, aki akadályozza az iskolába járását? Mert én ezt tartanám normálisnak. Aztán kiskorú veszélyeztetése, családi állás megváltoztatása meg még amit össze lehet szedni, és a bűnismétlés veszélye miatt előzetesben várná ki az ítéletet. Na, ha rajtam múlna, kb. ezt csinálnám ilyenkor!

2022. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig megy a bírósági hajcihő addig nem. Gyermek védelem gittegylet. Központban van némi ész, de...

Nem bilincses de nyilván szóvá tennék. Ameddig a bíróság ül rajta és jó az ügyvéd addig semmit se csinálnak.

Én se hittem hogy van ilyen de a fiam osztálytársával éppen eszt játszák el.

2022. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hét évesen ment iskolába, majd nyolcadik után NYEKes osztályba került amit sikeresen elvégzett akkor most járja a rendes kilencediket 17 évesen és ez teljesen normális.
2022. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Senior Séf ***** válasza:
43%
Persze. Ismétlés a tudás anyja. 😂 😂 😂 😂 😂 😂
2022. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sobri Norbiék gyereke 16 évesen fejezte be az általánost, mert maradt még 1 évet az oviban, illetve őszi születésű, így első elején betöltötte a nyolcat. Ha évet ismételt volna, akkor ő is 17 évesen kezdte volna a gimit és közben betöltötte volna a 18-at.


Régebben úgy nézett ki, hogy eldönthette a szülő, hogy marad-e a gyerek, általában június és december közöttiek voltak az évvesztesek, májusiak a hatáesetek, január-április közöttiek meg 6 évesen kezdték a sulit. Azért, mert január és szeptember között több idő telik el, mint június és szeptember között és az a pár hónap is sokat számít a gyerek fejlődésében, nem biztos, hogy a gyerek 2 hónap alatt annyit fejlődik, mint amit 6 hónap alatt fejlődne.


Abban az időben, ha valaki június és szeptember eleje között született, a szülő beadhatott egy kérvényt, ha a gyereket iskolaérettnek látta és a gyerek unatkozott volna az oviban. Máskülönben mindenkit akit lehetett inkább tartottak még 1 évre, volt aki így 7 éves volt szeptemberben és pár nap múlva 8 éves lett. Van olyan ismerősöm, nem is egy aki 8 évesen elsős volt.


Ennek több oka is van, az egyik, hogy súlyban rendben legyenek, elbírjanak egy 20 kilós táskát. A másik, hogy ne legyen a fejlődésükkel gond. A harmadik pedig, hogy inkább maradjanak még egy évet, mint hogy rögtön az elején évet ismételjenek. Az egyik barátnőm gyerekének az osztályában pont van egy lány aki pont az elsőt ismételte meg és eléggé csúfolták érte.


Most meg aki szeptember 1-re már hat éves az automatikusan iskolába megy, mindegy hány hónap telik el a születésnap és szeptember 1 között.


A szülők kérvényezhetik a plusz egy év ovit. Ezt egyszer kérvényezhetik. Ennek pedig a veszélye annyi, hogy nem biztos, hogy a gyerek 7 évesen iskolaérett.


***


Mivel ha nem iskolaéretten megy a gyerek az iskolába, nagyobb valószínűséggel fog vet ismételni, így lehet a barátodnál is hasonló lehetett a szituáció. 7 évesen iskolába ment, közben be is töltötte a nyolcat és aztán meg is ismételte.


Vagy ha nem akkor második és nyolcadik között ismételt évet.


Az évismétlésről még annyit, hogy az sem egy ciki dolog. Nem feltétlenül azt jelenti, hogy a gyerek buta. Van aki lassabban érti meg a tananyagot, van akivel a tanár nem törődik eleget, van akinek családi gondjai vannak. Például egy barátnőm általános alsóban ismételt évet amikor meghalt az apukája.

2022. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekvédelem is szóba került; azt nem úgy kell elképzelni hogy ha a gyerek nem jár iskolába akkor a szülőt bilincsbe verik. Illetve azt se kell gondolni hogy ha bántalmazást jelentenek be akkor a gyereket azonnal elveszik.


Van az iskolának egy gyermekvédelmi felelőse (aki lehet egy mezei tanár nálunk emlékeim szerint az egyik töritanár volt). Általában neki jelzik a többi tanár vagy az igazgató, hogy xy nem jár rendszeresen iskolába vagy rövid idő alatt rengeteget fogyott valószínűleg éhezik vagy jelezte nekik hogy otthon bántalmazzák. Ez a felelős veszi fel a kapcsolatot a gyámüggyel akik kimennek és elbeszélgetnek az ott lakókkal, illetve megnézik hogy a gyerek jó környezetben van-e (tehát tud-e enni, tisztálkodni, stb).


Hozzánk jött ki félreértésből a gyámügy, mert azt hitték az iskolában hogy vernek engem. Megnézték a lakásunkat, egyesével elbeszélgettek mindenkivel aki a lakásban lakott , rajtam is látták hogy nincs bántalmazásnak nyoma és bejegyezték hogy további intézkedésre nincs szükség.


Ha jól tudom, akkor ha bármiben hiányt szenved a gyerek akkor segítik a szülőket hogy hogyan tudjk segíteni a gyerekeket illetve ha bántalmazásról van szó is találnak valami megoldást hogy ne kelljen a gyereket bevinni.


Ha meg a gyerek nem jár iskolába akkor felszólítják a szülőt hogy járassa a gyerekét iskolába a terepszemle után (értsd, hogy a gyerek nem egy pincében van bezárva :D ). De olyan nincs hogy a gyerek jól van csak egyszerűen nem engedi a szülő az iskolába és ezért elveszik a gyereket a szülő meg börtönbe megy.


A gyámügynek nem az a fő célja hogy szétszakítsa a családokat hanem hogy megoldást találjon arra hogy a gyerekek jó körülmények között nevelkedjenek. Általában tényleg csak végszükség esetén veszik el. Például a szülő a mentális vagy fizikai állapota miatt nem tud gondoskodni és a gyerek gyámságát egy rokon sem tudja vállalni és nincs olyan illető aki magához venné (ha van rokon vagy ember aki magához venné, akkor rövid időt egy otthonban töltenek ha jól tudom, amíg felmérik az új környezetet hogy a gyerek ott tényleg jól lesz, tud tisztálkodni, nem fog éhezni, normlis emberekhez kerül.).

2022. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl 7 évesen kezdtem a sulit, most vagyok 17, márciusban leszek 18 és 10.-es vagyok, nyelvi elökészítőn voltam.

Szóval nem gáz.

2022. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!