Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztályfőnököm megfenyegetett,...

Osztályfőnököm megfenyegetett, megalázott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amit rólam tudni kell:

17 éves fiú vagyok, 11.-es, depresszióval szociális fóbiával küzdök, pszichológushoz járok, pszichiáterhez is fogok, éppen márciusra van időpontom. (Nem régóta járok pszichológushoz)

Nincs egy barátom sem, magányos vagyok. Otthon elég nehéz nekem, családi hátterem 0. Pszichológusom teljesen megérty normális segítséggel lát el. Van egy szociális segítőm is, aki szintén segít.


Mint ahogy írtam, depresszióval élek együtt(van diagnosztizálva), ez néha olyan erős, hogy nem tudok iskolába járni, és a legegyszerűbb módja az, hogy otthon maradok pár napra, és játszok egy olyan játékkal ahol tudok beszélgetni a netes haverjaimmal, mint ahogy mondtam barátaim nincsenek. Voltak osztályból állbarátok, akik kinevettek, csomoszor magamra hagytak, így azokkal nem beszélek.

Múlt héten hiányoztam, nem szóltam az osztályfőnöknek. Mikor jöttem első nap megalázott. Magához hívott, ugyanis sokat hiányoztam, kérdezte miért hiányzom, miért nem szóltam neki, ezt elmagyarázni nehéz volt főleg hogy támadó hangnemben tette. Azokkal az "állbarátokkal" rám íratott, és nem válaszoltam és abba is matatni kezdett, hogy miért nem írok nekik vissza és hogy én mekkora egy szemét vagyok. Azt nem értem hogy másokra szokott írni mivan, rám sose. Aztán adott emiatt egy osztályfőnökit (nem értettem miért), utána megfenyegetett, hogy beszélni fog az igazgatóval, hogy kifog rugatni engem, mert nem szívesen lát ebben az osztályban. Azután meg elmondtam neki miért nem voltam már sírva fakadva, azután meg kiforgatta a szavaim hogy én lesz*rom a tanárokat stb (nem tudom miből szűrte le)

Segítőtől megtudtam, hogy az osztályfőnököm többször is szólt (családsegítő vagy gyámügy rendelte ki, védelembe vagyok véve) neki, hogy én nem érdemlek segítséget, ne segítsenek.


Van egy gyerek az osztályból aki az ofő kiskedvence, érdekes az rengetegszer bántott engemet, többször csúfolt, amiről tud az ő, csak lesz*rta, és nem írtam neki vissza az mekkora probléma volt...


Az osztályfőnökömnek volt eddig is durvább dolgai. 9.-ben megütött, idén volt hogy elkellett neki küldeni egy forgalmazást, én is elküldtem de beírta az egyest mert nem tudta megnyitni, képben is elküldtem érdekes azt sem tudta megnyitni. Éppen úgy letontotta a jegyem hogy 3-as legyek félévkor. Többször megalázott, többször ordibált velem.

Érdekes lehet skizofrén, mert máskor meg segíteni próbál. Többször úgy kiakad ha valaki nem csinál házit hogy csapkod és orbidál. Az osztály szereti őt, mert másokkal nagyrészbe normális.


Iskolával nincs bajom, jó fejek a tanárok, igazgatóval is jóba vagyok igazából.


Nem tudom mit tegyek, úgy érzem lépni kéne valamit. Holnap megyek pszichológushoz, kíváncsi vagyok mit mond erre. Én teljesen tanácstalan vagyok. Legszívesebben legközelebb úgy visszaszólnék neki, de lehet én húznám rövidebbet. Megérdemelné a bosszút.



2022. febr. 20. 10:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Mi az, hogy megüt?!? Meg ordibál és folyamatosan aláz?? Némelyik tanár bőven többet képzel magáról, mint kéne, nyilván otthon kuss a neve, aztán az iskolában a diákokon éli ki a felgyűlt feszkót. Nem vagyok egy agresszív ember, de könnyen meglehet, hogy annál az ominózus megütésnél “véletlen” letörtem volna a kezét. Azért álljon már meg a menet! Abban a pillanatban kellett volna menni az igazgatóhoz, én fel is jelentettem volna. Hogy jön ahhoz bárki, hogy kezet emeljen a másikra? Főleg egy tanár egy diákra.. Az ilyennek nem való a tanári pálya. Nincs joga sem verekedni, sem üvöltözni. Ne hagyd magad kérdező, menj és beszélj az igazgatóval, ez a “tanár” bőven túlmegy a hatáskörén. Ahhoz meg semmi köze, hogy miért nem válaszolsz az osztálytársaidnak, ilyen miatt NEM adhat ofőit. Ahogy azért sem vághatja be az egyest, mert ő elvileg nem tudta megnyitni a fogalmazást. Aztán a képet se.. Hagyjuk már. Már rég lepni kellett volna, én addig nem állnék meg, amíg ezt a magát felsőbbrendűnek képzelő szardarabot el nem takarítják az iskolából, az olyan ugyanis, aki megüti a diákokat, alázza őket és üvöltözik velük, az NEM való gyerekek közé, sőt úgy alapvetően közösségbe se. Menjen kezeltesse az indulatait, az való max neki.
2022. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Ebben van valami 12-es. Amikor valaki nem csinálta meg a házit a csoport fele úgy felidegesedett hogy akkorát csapott egy lany asztalára hogy a lány sírva fakadt. Ez most januárban.

9.-ben ütött meg mert nem válaszoltam neki mert nagyon személyeset kérdezett az osztály előtt.

Van egy másik gyerek az osztályból akit nem szeret, attól megkérdezte ofon hogy miért áll csomó tárgyból kettesre, ő elmondta mert őt csak a matek és az info érdekli, azzal megy tovább és elkezdett vele üvöltözni hogy ezt érdemli a többi tanár meg hogy kuka tantárgyakat tanítanak stb.

2022. febr. 20. 11:16
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Én frankón felvenném ezeket a dühkitöréseit és első körben megmutatnám az igazgatónak, hogy ne az legyen, hogy csak a levegőbe beszélsz. Egy ilyen embernek a világon semmi keresnivalója emberek között, főleg nem gyerekek között. Felháborító, hogy ilyenek taníthatnak…. Meg tudnám, hogy a gyerekemmel valamelyik inkompetens, idegbeteg fsz üvöltözik rendszeresen, na meg hogy kezet emel rá.. hát a jó isten se venné ki a kezeim közül.
2022. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a GDPR miatt ha ezt felveszi, még a gyerek kerül bajba. :/
2022. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
12%

#14

Sejthető, hogy te pontoztad le azokat a válaszadókat, akik a kérdező mellett állnak ki. Szánalmas vagy, alárendelt kutya.

2022. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Bocsi, a 16-osnak írtam az előbb, 18-as válaszoló vagyok.
2022. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

16os tipikus az a buta gyűlölködő ember akinek semmi esze nincs csak jön ide le csicskagyaszozni az embereket.

Én teljesítek, ami róla nem mondható el. Tipikus boomer aki azt hiszi veréssel megoldást lehet találni. Ilyenektől sajnálom előre is a gyereket.

2022. febr. 20. 13:33
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

Ha hiányzol akkor azt jelezned kell az ofődnek. Nem az egy hetes otthonlét után kell beszélni vele.

Egy munkahelyen úgy megy ha beteg vagy akkor betelefonálsz a betegség első napján és rendben van. Szerintem a suli ennyit megérdemelt volna tőled.


Az ofőd stílusa a leírásod alapján hagy kivetnivalót maga után. Persze azért meghallgatnám a másik oldal véleményét is.

2022. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem biztos mindenhol ugyanúgy megy. Nálunk pl. gimnáziumban nem volt elvárt hogy előre jelezd a hiányzást. Vitted az igazolást utólag, és kész. Max. hosszabb hiányzásnál jelezted, hogy amúgy életben vagy csak beteg lettél. Egy munkahely teljesen más tészta, mert ha a munkaerő esik ki arról minél előbb kell tudniuk, hogy pótolják vagy másképp osszák el a feladatokat.
2022. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

18, Tudom, ebben hibáztam. De ez a stílus meg fenyegetés amit lemuvelt az sem szép.

Írhatott volna az osztályfőnök is, akikkel rám íratott azt írták hogy hello hogy vagyok, nem azt hogy keress az ofő vagy valami...

Tudtammal nálunk csak akkor kell szólni ha COVID gyanús vagy.

2022. febr. 20. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!