Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nincs jó agyam a tanuláshoz,...

Nincs jó agyam a tanuláshoz, mit tegyek? Semmi nem marad meg a fejemben!

Figyelt kérdés
Szüleim meg egyre mérgesebbek....

2022. febr. 22. 17:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak a dalszövegek sajnos meg a hülye pletykák
2022. febr. 22. 17:27
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Matek sem megy?
2022. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz más tanulási módszerekkel, biztos lesz olyan, ami jobban fekszik neked és hatékonyabban fogod tudni csinálni. Pl. ha egyedül nem megy, tanulhatsz másokkal, felkérdezhetitek egymástól, ilyenek. Ha nem ez a gond, akkor jó ötlet lehet kicsit vizuálisabbá tenni magadnak az anyagot.
2022. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

10+ éve tanár vagyok. Általában az ilyen "nincs jó agyam a tanuláshoz" valójában azt szokta fedni, hogy egyrészt az illető nem tölt elegendő időt a tanulással, másrészt pedig nem "jól" - nem jó módszerrel tanul.

Akinek valóban "nincs jó agya a tanuláshoz", az sajnos ezt általában nem képes felismerni...

Ahhoz, hogy tanácsot tudjunk adni, kicsit többet kellene tudnunk rólad. Ismernünk kellene, hogy milyen suli hanyadik osztályába jársz (16 év alatt elméletileg nem is használhatnád az oldalt, így ha ez a helyzet, azt finoman jelezd), valamint hogy naponta mennyit és hogyan tanulsz.

2022. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok. Eladónak tanulok, szakközépsuliba járok. 10-es vagyok.
2022. febr. 22. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
uhh. sajnalom hogy igy atvertek, de az a leheto legfeleslegesebb "szakma". nem kell semmilyen papir ahhoz hogy bolti elado legyen az ember. 8 altalanossal is felvesznek. en is bolti eladokent dolgozom jelenleg, semmi papirom nincs hozza es 0 tapasztalattal kezdtem. bar ha ehhez sincs agyad, akkor nem tudom mit tudnal kezdeni az eletben
2022. febr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát ott azért nem olyan teljesíthetetlenek az elvárások.

De két fontos kérdésre még mindig nem adtál választ: naponta mennyit és hogyan tanulsz?

2022. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én volt, hogy úgy tanultam meg a tananyagot, hogy verset írtam belőle. A rímektől sokkal jobban megmaradt
2022. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!