Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan zajlik nagy vonalakban...

Hogyan zajlik nagy vonalakban egy osztálytalálkozó?

Figyelt kérdés
Sose voltam még, de majd csak lesz valamikor, addig is kíváncsi lennék hogy zajlik egy ilyen? Azzal nyilván tisztában vagyok hogy ez nem egy diplomaosztó, így nem mindegyik ugyanúgy zajlik le, de mégis, biztos vannak fix pontok ezekben is...

2022. márc. 5. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Odamentek egy helyre, leültök enni és/vagy inni, közben meg beszélgettek. Ennyi.
2022. márc. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan! Semmi kötöttség! Dumalas a regi sztorikról, röhögés, vidámság.
2022. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában először az iskolában találkoznak a volt osztálytársak az osztályfőnökkel. Extrém eseteket leszámítva ui. az osztályfőnököt mindig meghívják, olykor néhány másik tanárt is.

Mindenki pár mondatban elmeséli, mi történt vele a legutóbbi találkozás óta. Pl. hova jár egyetemre vagy hol végzett; megházasodott-e, gyereke született-e, hol dolgozik és mit csinál. Az osztályfőnök is beszél pár szót, mi változott az iskolában azóta, amióta elmentetek onnan. Vagy a saját személyes életéről mesél, pl. nyugdíjba ment vagy unokái születtek vagy ilyesmik.

Általában előre szoktak foglalni egy étteremben helyet a résztvevőknek. Az iskolából oda átmennek, ott vacsoráznak, és kötetlenül beszélgetnek késő estig.


Ez a sztenderd, de természetesen sok eltérés lehet ettől.

2022. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Találkoztok, mindenki elmeséli nagy vonalakban mi történt vele amióta nem találkoztak. Megházasodtam, két gyermekem van Jánoska 2 éves és Juci 8 hónapos, beíratkoztam a jogi egyetemre, 3 éve Salzburgban dolgozom egy multinál, múlt héten tettem le a nyelvvizsgámat X nyelvből. Aztán jönnek az anekdoták, hogy emlékeztek-e amikor a Pisti a nyolcadikos osztálykiránduláson megívott egy üveg bort és beesett a szökökútba a főtéren és kapott egy igazgatói intőt. Meg amikor a Sári Ildikó fogszuvasodásnak öltözött farsangon, stb. A végén mindenki elmondja, hogy milyen jól érezte magát és milyen jó lenne rendszeresen találkozni, és majd tavasszal újra összehoznak egy alkalmat. Aztán 10 év múlva tényleg újra találkoznak. Az osztályfönököt általában mindig meghívják, esetleg még 1-2 népszerűbb tanárt.
2022. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Nagyképűsködtök, hogy ki mire vitte :D
2022. márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Farokméregetés kb.
2022. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!