Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeretnék transzként coming...

Szeretnék transzként coming outolni az osztály főnökömnek, de nem tudok túl érthetően írni. Valaki át tudná nézni a levelet amit tervezek elküldeni neki?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz vagyok fogalmazásban, de szeretnék coming outolni az ofőmnek. Bemásolom a levelet amit szeretnék elküldeni, esetleg ha valaki végig tudná olvasni és kijavítani a hibás mondatszerkezeteket / van ötlete hogyan kerüljem a szóismétléseket kérem írja le. Előre szólok hogy tényleg nagyon össze vissza van :')


Jó estét tanár úr.

Fogalmam sincs miért írom ezt a levelet, valamiért úgy érzem meg bízhatom önben. Pontosabban szeretnék megbízni önben. Remélem köztünk maradhat amit mondani akarok. Nem tudom mit írjak még ide úgy hogy inkább rögtön a lényegre térek.

Szóval transz vagyok azaz fiú, a választott nevem Xy. Nem tudom kell-e még valamit magyaráznom ezen, úgyhogy inkább ide teszem a google által írt definíciót ("transzneműség: amikor egy ember nemi tudata ellentmond a testi nemi szerveinek." / "transzneműek azok az emberek, akiket valamilyen neműnek soroltak be, legtöbbször születéskor a nemi szerveik alapján - , de akik ezt magukra nézve téves vagy hiányos megjelölésnek találják. Egy másik közkeletű definíció szerint: a születéskor kapott nemmel való azonosulás vagy az ennek megfelelő testi megjelenés hiánya.") .

Talán azért akarom ezt elmondani önnek, mert már a tudat is sokat segítene, hogy van aki támogat az iskolán belülről. Többször mondta hogy a suliban nem nagyon mosolygok, ami teljesen igaz, de talán ha nagyobb biztonságban érezném magam akkor ez változna. Nem kérem hogy tegyen ezzel az egésszel kapcsolatban bármit is, hisz nem nagyon tud (közeli barátaimon, illetve Xy tanárnőn kívül más nem tudja az iskolában, ezért nem hívhat a választott nevemen stb stb).

Lehet hülyeség volt ezeket most leírnom, de a sítáborban rájöttem hogy (talán) tényleg érdekli önt hogy mi van velem. Persze lehet tévedek, illetve lehet hogy nem fog elfogadni, amit meg értek. Ha emiatt megutál engem nem bánom, felőlem összes az iskolában töltött évemen keresztül szivathat, de bárhogy is áll ehhez a témához egy dolgot szeretnék kérni. Kérem ne szóljon a családomnak. Anyám szó szerint kitagadna és kidobna a házból (nem túlzok, ezt így kimondta). Szóval tényleg csinálhat velem bármit csak ezt az egyet ne. Reméltem megérti ezt.

Még egy dolgot viszont szeretnék kérdezni. Nem nagyon tudom hogy áll az iskola az ilyen dolgokhoz. Ön jóval több ideje ismeri a tanárokat/a közösséget, ezért ha esetleg tud valamit arról hogy hogyan fogadnák ezt, kérem mondja el nekem. Mert ha például később problémák lennének ebből, akkor xy. osztályban iskolát tudnék váltani. Persze nem szeretnék, de tényleg ötletem sincs hogy hogyan állnának ehhez.

Tudom nagyon össze szedetlen lett ez az egész, nem az erősségem a fogalmazás. Azért remélem többé kevésbé megérti mit akartam mondani. Illetve elnézést a folyamatos szóismétlésekért, tényleg nem tudok értelmesen írni.

Köszönöm hogy végig olvasta ezt a regényt amit írtam, és remélem nem fog negatívan állni ehhez


Üdvözlettel, Xy



2022. márc. 16. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell az ofőnek coming outolni?

(nem olvastam végig, ez az első benyomásom, hogy mi köze az ofőnek hozzá?????????????)

2022. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem erdekli a kutyát sem
2022. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg egy tanács = ismered a mondást hogy "a szó elszáll az írás megmarad"


Én a helyedben nem levelet írnék hanem személyes találkozás keretében mondanám el neki ha mindenképp muszáj.

Akkor ott, ő tudja oldani a zavarodat.

2022. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#1, #2 azért mert később majd szeretnék iskolán belül mindenki másnak is, és ehhez egy ilyen "kezdő lépés"


#3 tudom hogy személyesen jobb lenne, de szerintem megijednék/nem tudnám végig mondani amit szeretnék

2022. márc. 16. 19:20
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
tehát most lány vagy, de fiúnak érzed magad????
2022. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5 igen ((pontosabban csak biológiailag vagyok lány))
2022. márc. 16. 19:25
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha emiatt megutál engem..." kezdetű mondatot hagyd ki.

Maradjon meg annak a hangsúlyozása, hogy megbízol benne.


Jól teszed, hogy írsz neki, szerintem is jó, ha van egy felnőtt, akinek az ember kiöntheti a szívét.

2022. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Én tuti nem kötném az orrára...


Főleg, ha még a legközelebbi családodnak sem lehet elmondani.


Várj pár évet, lehet, hogy kinövöd...

2022. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

8# Igen, erre utalgattam a "szó elszáll" dologgal.

Mert lehet hogy később másképp alakul és evvel "zsarolható" lesz.


Egyébként is, ki tudja hogy kérdező 20 év múlva milyen szakmája lesz...... Esetleg politikai pálya, vagy közszereplő....... Szóval nagyon nem javasolt leírni.

2022. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Édes drágám, olyanként aki szintén fiús lány volt, őszintén sajnálom hogy ebbe a retardált generációba születtél😔


Mindegy. Jó lesz, küldheted ahogy van.

2022. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!